332861-2026 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Sprzątanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32. Znak sprawy DZPZ.283.31.2026.AL
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSprzątanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32. Znak sprawy DZPZ.283.31.2026.AL
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegającą na sukcesywnym sprzątaniu wewnętrznym oraz zewnętrznym – sprzątanie, zamiatanie utwardzonego terenu wokół budynków (chodniki plus powierzchnie parkingu oraz powierzchnia przed hangarami –usuwanie chwastów z polbruku) w obiektach Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32. 2. Kod CPV 90910000-9 Usługi sprzątania. 3. Termin wykonywania zamówienia: przez 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 01.07.2026 r. lub do wyczerpania ceny umowy. Wymagania w zakresie dostępności: Wykonawca zobowiązany jest zapewnić przeszkolenie osób będących pracownikami Wykonawcy, świadczącymi usługi sprzątania na obiekcie Zamawiającego, w zakresie: - obsługi i kontaktu z osobami ze szczególnymi potrzebami, o których mowa w ustawie z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami; - obsługi znajdujących się na terenie obiektu urządzeń lub zastosowanych środków technicznych i rozwiązań architektonicznych, które umożliwiają dostęp do wszystkich pomieszczeń w budynku, z wyłączeniem pomieszczeń technicznych; - rozkładu pomieszczeń w budynku, aby zapewnić osobom ze szczególnymi potrzebami odpowiednią informację; - udzielania pomocy osobom ze szczególnymi potrzebami na wypadek ewakuacji w związku ze zdarzeniami losowymi typu pożar, zalanie, itp.;
Interne KennungDZPZ.283.31.2026.AL
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelSprzątanie wewnątrz i na zewnątrz obiektów Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegającą na sukcesywnym sprzątaniu wewnętrznym oraz zewnętrznym – sprzątanie, zamiatanie utwardzonego terenu wokół budynków (chodniki plus powierzchnie parkingu oraz powierzchnia przed hangarami –usuwanie chwastów z polbruku) w obiektach Politechniki Śląskiej w Gliwicach przy ul. Akrobatów Lotniczych 30 oraz 32. 2. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej a) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej Politechniki Śląskiej, zwanej dalej „Platformą” lub „Systemem”: https://polsl.ezamawiajacy.pl/app/login lub poczty elektronicznej w domenie @polsl.pl, z tym zastrzeżeniem, że składanie ofert odbywa się wyłącznie za pośrednictwem Platformy. b) Korzystanie z Platformy Zakupowej przez Wykonawcę jest bezpłatne. Na Platformie znajduje się zakładka „Baza Wiedzy” zawierająca Instrukcje dla Wykonawców. c) Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą tego rozwiązania teleinformatycznego pod nr tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 900-1700), e-mail: oneplace@marketplanet.pl d) Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo – aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej, tj.: - stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; - komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; - zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; - zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf. e) Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu otwarcia ofert. f) Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. g) Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Platformy, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich wpływu na Platformę. h) O terminie złożenia oferty decyduje czas pełnego przeprocesowania transakcji na Platformie. i) Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Zakupowej wynosi do 2 GB. j) Zamawiający określa dopuszczalny format podpisu elektronicznego, jako:  dokumenty w formacie .pdf zaleca się podpisywać formatem PAdES;  dopuszcza się podpisanie dokumentów w formacie innym niż .pdf, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem; w związku z tym Wykonawca będzie zobowiązany załączyć, prócz podpisanego dokumentu, oddzielny plik z podpisem. k) Wykonawca może również przekazać ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie (nie dotyczy oferty) na adres poczty elektronicznej Zamawiającego. Wykonawca, przekazując ww. zawiadomienie, dokument lub oświadczenie, żąda potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Za datę przekazania zawiadomienia, dokumentu lub oświadczenia przyjmuje się datę otrzymania potwierdzenia dostarczenia wiadomości zawierającej ww. pliki/ załączniki z serwera pocztowego Zamawiającego. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej Zamawiającego wynosi 10 MB.
Optionen
Beschreibung der Optionen1. 1) Zamawiający uprawniony jest do jednostronnego rozszerzenia zamówienia o maksymalnie 100% ceny umowy. 2) Łączna wartość umowy będzie obejmowała cenę umowy podstawowej powiększoną o wartość prawa opcji w zakresie w jakim Zamawiający z niej skorzysta. Zamawiający nie określa, które konkretnie elementy usługi będą realizowane w ramach opcji, a jedynie zastrzega sobie prawo zwiększenia ilości realizowanej usługi będącej przedmiotem zamówienia. 3) Zamawiający może, ale nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji. 4) O zamiarze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę drogą e-mailową na adres wskazany w umowie, przed wygaśnięciem umowy, z podaniem warunków realizacji prawa opcji. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji kilkukrotnie, przy czym dodatkowy łączny okres obowiązywania umowy nie może przekroczyć 12 miesięcy z zastrzeżeniem § 6 ust. 3 pkt 2) lit. c) i wartość umowy nie może przekroczyć wartości maksymalnej w niej wskazanej. 5) Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z opcji w przypadku gdy zajdzie w szczególności co najmniej jedna z poniższych okoliczności: - w przypadku dysponowania środkami finansowymi na dalszą realizację zamówienia, - nie wystąpią okoliczności powodujące konieczność zmiany sposobu świadczenia usług i nadal będzie istniała potrzeba ich realizacji, - obiekt będzie nadal eksploatowany. 2. W przypadku skorzystania z prawa opcji Zamawiający jest uprawniony do jednostronnego wydłużenia terminu obowiązywania i realizacji umowy o okres nie dłuższy niż dodatkowo 12 miesięcy.