2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Witonia”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i w części niezamieszkałych na terenie Gminy Witonia, tj.: 1) Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i z wybranych nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Witonia oraz z PSZOK. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nieruchomości określone w załączniku nr 2 i 3 do SWZ, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Witonia poprzez odzysk lub unieszkodliwienie, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, poziomu ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji oraz poziomu składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 399). 2) Zorganizowania i prowadzenia punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). 3) Wyposażenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z załącznika nr 3 i 2 do SWZ w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych i pojemniki na szkło nieodpłatnie na okres trwania umowy (odbiór pojemnika powinien być potwierdzony podpisem właściciela lub zarządcy nieruchomości). 4)Dostarczeniu do nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych wg załącznika nr 3 i 2 do SWZ worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. 5)System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej oraz odpadów pochodzących z cmentarzy. Należy przestrzegać postanowień Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ
Interne Kennung: PO.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i w części niezamieszkałych na terenie Gminy Witonia, tj.: 1) Odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych i z wybranych nieruchomości niezamieszkałych na terenie Gminy Witonia oraz z PSZOK. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje nieruchomości określone w załączniku nr 2 i 3 do SWZ, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych odebranych z terenu Gminy Witonia poprzez odzysk lub unieszkodliwienie, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, poziomu ograniczenia składowania odpadów ulegających biodegradacji oraz poziomu składowania zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 399). 2) Zorganizowania i prowadzenia punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK). 3) Wyposażenie nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z załącznika nr 3 i 2 do SWZ w pojemniki do gromadzenia odpadów komunalnych zmieszanych i pojemniki na szkło nieodpłatnie na okres trwania umowy (odbiór pojemnika powinien być potwierdzony podpisem właściciela lub zarządcy nieruchomości). 4)Dostarczeniu do nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych wg załącznika nr 3 i 2 do SWZ worków do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. 5)System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej i rolniczej oraz odpadów pochodzących z cmentarzy. Należy przestrzegać postanowień Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ 1. zgodnie z art. 95 ust 1 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320) zamawiający wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 277). Zamawiający zastrzega sobie możliwość kontroli zatrudnienia osób przez cały okres realizacji wykonywanych przez nich czynności. 2. Wykonawca jest zobowiązany zawrzeć w każdej umowie o podwykonawstwo stosowne zapisy zobowiązujące Podwykonawców do zatrudnienia na umowę o pracę wszystkich osób, które wykonują prace w sposób określony w art. 22 §1 KP. 1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości: 20.000,00 PLN (słownie zł: dwadzieścia tysięcy złotych 00/100), 2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2. 3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu; (wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego: Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie oddział w Witoni Nr rachunku: 84 9029 1010 0400 0101 2004 0010 z adnotacją „Wadium – Znak sprawy: PO.271.1.2025” b) gwarancjach bankowych; c) gwarancjach ubezpieczeniowych; d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. z 2023 r. poz. 462). Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, Zamawiający uzna wadium, które znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
Menge: 1