2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odnawialne źródła energii w Gminie Gorzyce, Godów, Kornowac i Radlin: Ośrodek Kultury w Olzie, Przedszkole Publiczne w Turzy Śląskiej, Gminne Centrum Kultury w Gorzycach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest montaż odnawialnych źródeł energii wraz z wymianą źródeł ciepła i robotami towarzyszącymi w budynkach gminnych. Część I Ośrodek Kultury w Olzie, ul. Szkolna 7: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, b) montaż kaskady dwóch pomp ciepła wraz z instalacjami, c) przebudowa części budynku oraz wzmocnienie konstrukcji dachu pod montaż paneli fotowoltaicznych, Część II Przedszkole Publiczne w Turzy Śląskiej, ul. Ligonia 2C: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku b) montaż pompy ciepła oraz kaskady dwóch kotłów gazowych wraz z instalacjami, c) budowa instalacji gazowej, d) przebudowa części budynku przedszkola oraz budowa fundamentu pod pompę ciepła, Część III Gminne Centrum Kultury w Gorzycach, ul. Kopernika 8: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, b) montaż kaskady trzech pomp ciepła oraz kotła gazowego wraz z instalacjami, c) budowa instalacji gazowej, d) roboty remontowe w pomieszczeniu kotłowni. Powyższy opis przedmiotu zamówienia, dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych szczegółowo określają zadanie objęte zamówieniem, w szczególności w zakresie warunków wykonania, wymaganych metod i technik budowy, zastosowania materiałów i ich cech, warunków kontroli, odbioru obiektu budowlanego oraz wszelkich pozostałych warunków technicznych. Projekty budowlane, projekty branżowe oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót są integralną częścią SWZ. Zamówienie „Odnawialne źródła energii w Gminie Gorzyce, Godów, Kornowac i Radlin 1) Montaż instalacji OZE w budynkach GOK: Ośrodek Kultury w Olzie, ul. Szkolna 7, Gminne Centrum Kultury w Gorzycach, ul. Kopernika 8; 2) Montaż instalacji OZE w budynku PP w Turzy Śląskiej: Przedszkole Publiczne w Turzy Śląskiej, ul. Ligonia 2C” jest współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 dla priorytetu: FESL.10.00 – Fundusze na transformację dla działania: FESL.10.06 – Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.
Interne Kennung: IZP.271.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Postępowanie zostanie przeprowadzone w procedurze tzw. odwróconej, tj. z zastosowaniem art. 139 ust. 1 ustawy. 2.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika). W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z podmiotem występującym jako pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 3.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. 3.2. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski", widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy na Platformie e-Zamówienia. 3.3. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). 3.4. Zamawiający dopuszcza także możliwość komunikowania się stron, w tym zadawania pytań do SWZ oraz składania przez Wykonawców wyjaśnień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń za pomocą poczty elektronicznej, na adres email: zamowienia@gorzyce.pl (z wyłączeniem składania ofert). 4.1. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia. 4.2. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu 22 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”. 4.3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 4.4. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby oraz pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych. Pozostałe informacje, oświadczenia lub dokumenty sporządza się w postaci elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach ww. rozporządzenia lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”). 4.5. Do podpisania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu osobistego lub podpisu zaufanego. 4.6. Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego „Formularza ofertowego" udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce „Informacje podstawowe". 4.7. Pozostałe wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej określono w SWZ. 5. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych dostaw/usług, o którym mowa w art. 214 ust.1 pkt 7 lub/i 8 ustawy. 6.1. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza jest zobowiązany wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie w zaokrągleniu do 100 zł w dół. 6.2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 6.3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach: pieniądzu; poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym; gwarancjach bankowych; gwarancjach ubezpieczeniowych; poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 6.4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr konta 44 8469 0009 0000 0257 2000 0007 z dopiskiem „zabezpieczenie”. 7.1. RODO: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Wójt Gminy Gorzyce - Daniel Jakubczyk z siedzibą władz w Urzędzie Gminy w Gorzycach (44-350) przy ul. Kościelnej 15; 7.2.Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować w następujący sposób 1) elektronicznie: iod@gorzyce.pl lub pisemnie na adres - j.w. 7.3.Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział XXVIII SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I OK Olza
Beschreibung: Zakres rzeczowy obejmuje: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, b) montaż kaskady dwóch pomp ciepła wraz z instalacjami, c) przebudowa części budynku oraz wzmocnienie konstrukcji dachu pod montaż paneli fotowoltaicznych,
Los: LOT-0002
Titel: Część II PP Turza Śl.
Beschreibung: Zakres rzeczowy obejmuje: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku b) montaż pompy ciepła oraz kaskady dwóch kotłów gazowych wraz z instalacjami, c) budowa instalacji gazowej, d) przebudowa części budynku przedszkola oraz budowa fundamentu pod pompę ciepła,
Los: LOT-0003
Titel: Część III GCK Gorzyce
Beschreibung: Zakres rzeczowy obejmuje: a) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej na dachu budynku, b) montaż kaskady trzech pomp ciepła oraz kotła gazowego wraz z instalacjami, c) budowa instalacji gazowej, d) roboty remontowe w pomieszczeniu kotłowni.