See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: GENUDBUD Konkret indkøb på mad- og tekstilaffaldsposer for Horsens Kommune 2026
Beschreibung: FIKM har på vegne af Horsens Kommune gennemført et konkret indkøb på mad- og tekstilaffaldsposer, via dynamisk indkøbssystem.
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der er tale om et dynamisk indkøbssystem, hvor alle optagede ansøgere kan byde ind på de konkrete indkøb af mad- og tekstilaffaldsposer.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19000000 Leder- und Textilerzeugnisse, Plastik- und Gummistoffe
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Tildelingskriteriet "Pris"
Beschreibung: Det dynamiske indkøbssystem indeholder to kategorier, der begge vedrører indkøb og levering af plastposer til brug for indsamling af kildesorteret organisk dagrenovation og poser til tekstilaffald. Forskellen på de to kategorier er måden hvorpå der tildeles.