2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowe– II postępowanie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Gminy Nowe oraz utworzenie i prowadzenie na terenie Gminy Nowe Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) wraz z zagospodarowaniem odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK.
Interne Kennung: IKS.271.27.2023.MC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający prowadzi niniejsze postępowanie w tzw. trybie pilnym na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 PZP.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zgodnie z art. 61 ust. 1 PZP, komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jedn. Dz. U. z 2020 r. poz. 344). Środkiem komunikacji elektronicznej, w niniejszym postępowaniu, jest platforma zakupowa, zwana dalej „Platformą”, dostępna pod adresem https://platformazakupowa.pl oraz formularz (moduł) „Wyślij wiadomość do zamawiającego” (dostępny na stronie postępowania). Uwaga - Formularz (moduł) „Wyślij wiadomość do zamawiającego” nie służy do składania ofert.Komunikacja za pośrednictwem poczty elektronicznej na/z adres/-u zamowienia@gminanowe.pl jest dopuszczalna w wyjątkowych sytuacjach, w szczególności w przypadku problemów technicznych związanych z funkcjonowaniem Platformy, prac serwisowych, awarii, itp. Uwaga komunikacja za pośrednictwem poczty elektronicznej nie dotyczy składania ofert.Szczegółowe wymagania techniczne i organizacyjne zostały opisane w „Regulaminie platformazakupowa.pl” (dostępnym pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin), który jest uzupełnieniem „Instrukcji dla wykonawców platformazakupowa.pl” . Założenie lub posiadanie na Platformie konta użytkownika jest równoznaczne z akceptacją przez wykonawcę warunków aktualnego regulaminu Platformy.Szczegółowe instrukcje korzystania z Platformy, w tym instrukcja składania ofert znajdują się pod adresem https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje .W przypadku pytań dot. zasad korzystania z Platformy, prosimy o skorzystanie z pomocy Centrum Wsparcia Klienta (CWK), które udziela informacji związanych z: procesem składania ofert, rejestracji oraz innych aspektów technicznych Platformy. CWK dostępne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 17.00 pod nr tel. +48221010202 lub cwk@platformazakupowa.pl , z zastrzeżeniem harmonogramu pracy dostępnym pod adresemhttps://platformazakupowa.pl/strona/40-kontakt . Wykonawca jest zobowiązany do sporządzania dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452).16. Zamawiający dopuszcza przesyłanie danych w formatach dopuszczonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12.04.2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 2247), tj. m.in. .doc, .odt, .docx, .txt, .xls, .xlsx, .xml, .ppt, .pdf, .jpg, .zip, .7Z. Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg ze szczególnym wskazaniem na .pdf, zaś w celu ewentualnej kompresji danych zamawiający rekomenduje .zip lub .7Z .26. Minimalne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające udział w niniejszym postępowaniu, w tym korzystanie z Platformy: a)komputer klasy PC lub MAC o konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych – MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,b)łącze internetowe o przepustowości co najmniej 256 kbit/s,c)posiadanie aktywnego konta poczty elektronicznej (e-mail), d)zainstalowana przeglądarka internetowa inna niż Internet Explorer, preferowane: EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies”, e)zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, f)Platforma działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej – kodowanie UTF8, g)szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3., h)posiadanie ważnego (aktualnie obowiązującego): kwalifikowanego podpisu elektronicznego do podpisywania plików w formie elektronicznej, i)strona platformazakupowa.pl jest zoptymalizowana dla minimalnej rozdzielczości ekranu 1024x768 pikseli, j)oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany według czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.22. Dokumenty składające się na ofertę oraz dokumenty wymagane wraz z ofertą: Formularz ofertowy.Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), Oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 PZP. Wzór oświadczenia zawarto w załączniku nr 5 do SWZ;Oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 5 PZP (jeśli dotyczy).Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (jeśli dotyczy);Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - o ile ofertę składają wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia np. konsorcjum, spółki cywilne (jeśli dotyczy);Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru,Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 2 – Utworzenie i prowadzenie na terenie Gminy Nowe Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) wraz z zagospodarowaniem odpadów komunalnych pochodzących z PSZOK
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie części 2 został opisany w załączniku nr 2 do SWZ
Interne Kennung: IKS.271.27.2023.MC część 2
Haupteinstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dopuszcza udzielenie zamówień wskazanych w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – z uwzględnieniem przepisu art. 214 ust. 2 PZP, tj.: - podobnych i zgodnych z przedmiotem tego zamówienia podstawowego, tj. usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowe, w zakresie całego przedmiotu zamówienia; - w zakresie sumarycznej wartości dla II części do 88.000,00 zł,
Los: LOT-0002
Titel: Część 1 – Usługa odbioru i zagospodarowania stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie gminy Nowe
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w zakresie części 1 został opisany w załączniku nr 1 do SWZ
Interne Kennung: IKS.271.27.2023.MC część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego dopuszcza udzielenie zamówień wskazanych w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – z uwzględnieniem przepisu art. 214 ust. 2 PZP, tj.: - podobnych i zgodnych z przedmiotem tego zamówienia podstawowego, tj. usług odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowe, w zakresie całego przedmiotu zamówienia; - w zakresie sumarycznej wartości dla I części do 462.000,00 zł