2. Verfahren
Verfahren
Titel: Boligkontoret Fredericia - Midgårdsvej Afd. 213
Beschreibung: Nærværende udbudsbetingelser gælder for hovedentrepriseudbud med forudgående PQ af helhedsplanrenovering af afd. 213 – Midgårdsvej, for Boligkontoret Fredericia. Med baggrund i en renoveringshelhedsplan, godkendt ved skema A i Landsbyggefonden og Fredericia kommune, skal afdeling 213 Midgårdsvej renoveres. Renoveringen omfatter 180 eksisterende boliger og gennemføres som et støttet byggeri.
Interne Kennung: Boligkontoret Fredericia - Midgårdsvej Afd. 213
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001