See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Samochód dowodzenia i łączności (kompanijne stanowisko dowodzenia) – 9 sztuk
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziewięciu, fabrycznie nowych samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia). Przedmiot zamówienia został podzielony na części. Zamawiający dopuszcza zgodnie z art. 91 ust.1 ustawy p.z.p. składanie ofert częściowych. Ofertę można składać w odniesieniu do jednej lub dwóch lub trzech części zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu Wykonawcy. Oferty w każdej z części zamówienia będą badane i oceniane osobno tj.: 1) Część A – dostawa 4 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia), 2) Część B – dostawa 3 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia). 3) Część C – dostawa 2 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia). Szczegółowy opis oraz sposób realizacji poszczególnych części zamówienia zawiera OPZ, tj.: 1) dla części A zamówienia w Załączniku nr 3A do SWZ, 2) dla części B zamówienia w Załączniku nr 3B do SWZ, 3) dla części C zamówienia w Załączniku nr 3c do SWZ. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p., tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 p.z.p. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. Zakup realizowany jest w ramach Projektu pn.:„Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych – etap II”
Interne Kennung: WL.2371.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: POLEGANIE NA ZASOBACH INNYCH PODMIOTÓW 1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. 2. Wymagania dotyczące polegania na zdolnościach lub sytuacjach innych podmiotów, o których mowa w ust. 1: 1) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 2) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w ust. 2 pkt. 1, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności: a) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; b) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 3) Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 4) Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy. 5) Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. 3. W celu oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w ust. 2, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, a także w celu wykazania braku wobec tych podmiotów podstaw do wykluczenia oraz spełniania, w zakresie w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca: 1) składa wraz z ofertą zobowiązanie innego podmiotu do udostępnienia niezbędnych zasobów Wykonawcy – zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SWZ; 2) składa wraz z ofertą Jednolity Europejski Dokument Zamówienia dotyczący tych podmiotów, w zakresie wskazanym w Części II Sekcji C (Informacje na temat polegania na zdolności innych podmiotów); 3) składa wraz z ofertą oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ; 4) w terminie określonym w Rozdziale IX ust. 3 SWZ, przedkłada w odniesieniu do tych podmiotów oświadczenia i dokumenty tam wskazane poza oświadczeniem Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p. INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA 1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci cyfrowego odwzorowania dokumentu w formie papierowej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy). 2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia oraz oświadczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te wstępnie potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania, w tym oświadczenie dotyczące przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wskazują w formularzu oferty, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. 5. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za zobowiązania wynikające z zawartej umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 35412500 Führungs- und Verbindungsfahrzeuge, 34144210 Feuerwehrfahrzeuge, 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część A – dostawa 4 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia)
Beschreibung: Dostawa 4 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia) dla KM PSP Bydgoszcz, KM PSP Suwałki, KM PSP Olsztyn, KP PSP Sławno. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji poszczególnych części zamówienia zawiera OPZ, tj.: dla części A zamówienia w Załączniku nr 3A do SWZ.
Interne Kennung: WL.2371.7.2025 - Część A
Menge: 4 Stück
Los: LOT-0002
Titel: Część B – dostawa 3 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia)
Beschreibung: Dostawa 3 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia) dla KM PSP Płock, KM PSP Słupsk, KP PSP Piła. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji poszczególnych części zamówienia zawiera OPZ, tj.: dla części B zamówienia w Załączniku nr 3B do SWZ.
Interne Kennung: WL.2371.7.2025 - Część B
Menge: 3 Stück
Los: LOT-0003
Titel: Część C – dostawa 2 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia)
Beschreibung: Dostawa 2 sztuk samochodów dowodzenia i łączności (kompanijnych stanowisk dowodzenia) dla KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski, KM PSP Częstochowa. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji poszczególnych części zamówienia zawiera OPZ, tj.: dla części C zamówienia w Załączniku nr 3C do SWZ.
Interne Kennung: WL.2371.7.2025 - Część C
Menge: 2 Stück