2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 12 12
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie przez Wykonawcę, zgodnie z posiadanymi przez niego zezwoleniami w tym zakresie, partii odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących z mechanicznego przesiewania zmieszanych odpadów komunalnych (20 03 01), przy następujących uwarunkowaniach: 1) Szacunkowa ilość odpadów 9500 Mg. 2) Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej (oczko siatki 80 mm) zmieszanych odpadów komunalnych. 3) Odpady będą przekazywane luzem po przejściu separacji Fe na separatorze magnetycznym. 4) Odpady muszą być odbierane z bieżącej produkcji. 5) Przed każdym odbiorem wykonawca zobowiązany jest do przesłania awizacji z nr BDO transportującego i numerem BDO odbierającego. 6) Załadunek leży po stronie Zamawiającego i będzie odbywał się za pomocą ładowarki z łyżką o pojemności do 3 m3 z wydajnością ok. 15 Mg/h w dni robocze. Czas trwania ok 30 min./ 1 pojazd o pojemności 90-100 m3. Załadunek w godz. 7.00-16.00, 7) Zamawiający gwarantuje wielkość jednorazowego odbioru w granicach pełnej pojemności środka transportowego wykonawcy. 8) Wykonawca będzie zobowiązany do codziennego odbioru odpadów (w dni robocze). 9) Miejscem odbioru odpadów jest Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Końskich, ul. Spacerowa 145, 26-200 Końskie, woj. świętokrzyskie. 10) Wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia z miejsca odbioru pokrywa Wykonawca. 11) Zamawiający informuje, że ilość odbieranych odpadów może ulec zmianie o ok 10 % w zależności od potrzeb. Podana szacunkowa ilość obrazuje jedynie możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia, określoną na postawie ilości przywożonych do instalacji odpadów i konieczności ich dalszego zagospodarowania. Rzeczywista ilość odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. 12) Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń do Zamawiającego z tytułu sumarycznej ilości odpadów odebranych w okresie rozliczeniowym, w granicach wskazanej tolerancji. 13) Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. 14) Warunkiem rozliczenia za każdą odebraną partię odpadów będzie karta przekazania odpadu (KPO) w systemie Bazy Danych o Odpadach. 15) Zamawiający dopuszcza możliwość odbioru odpadów samochodem ciężarowym z naczepą typu ruchoma podłoga do wysokości załadunku < 3,8m. 16) Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. 17) Wykonawca, po każdym miesiącu wykonania usługi zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów ze wskazaniem wraz ze wskazaniem instalacji (nazwy i adresu), w której przedmiotowe odpady zostały podane procesowi odzysku R. 18) Zamawiający ustala 1- miesięczny okres rozliczeniowy za częściową realizację zamówienia. (nazwy i adresu), w której przedmiotowe odpady zostały podane procesowi odzysku R. 16) Zamawiający ustala 1- miesięczny okres rozliczeniowy za częściową realizację zamówienia.
Interne Kennung: DFAiK.26.2.2022
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl/. 2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. 4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 5. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. 6. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia o jakim mowa w pkt 22, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. 7. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia o którym mowa w pkt 22, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej: a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych (i przekazuje się jako załącznik), lub b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści „Formularza do komunikacji”). 8. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych(t.j. Dz. U. 2024 poz. 773). 9.Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. 2026 poz. 85), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. 10. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). 11. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 12. Szczegółowe informacje dot. komunikacji elektronicznej zostały podane w rozdz. VIII SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport i zagospodarowanie przez Wykonawcę, zgodnie z posiadanymi przez niego zezwoleniami w tym zakresie, partii odpadów o kodzie 19 12 12 pochodzących z mechanicznego przesiewania zmieszanych odpadów komunalnych (20 03 01), przy następujących uwarunkowaniach: 1) Szacunkowa ilość odpadów 9500 Mg. 2) Odbiór i zagospodarowanie frakcji nadsitowej (oczko siatki 80 mm) zmieszanych odpadów komunalnych. 3) Odpady będą przekazywane luzem po przejściu separacji Fe na separatorze magnetycznym. 4) Odpady muszą być odbierane z bieżącej produkcji. 5) Przed każdym odbiorem wykonawca zobowiązany jest do przesłania awizacji z nr BDO transportującego i numerem BDO odbierającego. 6) Załadunek leży po stronie Zamawiającego i będzie odbywał się za pomocą ładowarki z łyżką o pojemności do 3 m3 z wydajnością ok. 15 Mg/h w dni robocze. Czas trwania ok 30 min./ 1 pojazd o pojemności 90-100 m3. Załadunek w godz. 7.00-16.00, 7) Zamawiający gwarantuje wielkość jednorazowego odbioru w granicach pełnej pojemności środka transportowego wykonawcy. 8) Wykonawca będzie zobowiązany do codziennego odbioru odpadów (w dni robocze). 9) Miejscem odbioru odpadów jest Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów w Końskich, ul. Spacerowa 145, 26-200 Końskie, woj. świętokrzyskie. 10) Wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia z miejsca odbioru pokrywa Wykonawca. 11) Zamawiający informuje, że ilość odbieranych odpadów może ulec zmianie o ok 10 % w zależności od potrzeb. Podana szacunkowa ilość obrazuje jedynie możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia, określoną na postawie ilości przywożonych do instalacji odpadów i konieczności ich dalszego zagospodarowania. Rzeczywista ilość odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. 12) Wykonawca nie może wnosić żadnych dodatkowych roszczeń do Zamawiającego z tytułu sumarycznej ilości odpadów odebranych w okresie rozliczeniowym, w granicach wskazanej tolerancji. 13) Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. 14) Warunkiem rozliczenia za każdą odebraną partię odpadów będzie karta przekazania odpadu (KPO) w systemie Bazy Danych o Odpadach. 15) Zamawiający dopuszcza możliwość odbioru odpadów samochodem ciężarowym z naczepą typu ruchoma podłoga do wysokości załadunku < 3,8m. 16) Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe zagospodarowanie odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami. 17) Wykonawca, po każdym miesiącu wykonania usługi zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie o sposobie zagospodarowania odpadów ze wskazaniem wraz ze wskazaniem instalacji (nazwy i adresu), w której przedmiotowe odpady zostały podane procesowi odzysku R. 18) Zamawiający ustala 1- miesięczny okres rozliczeniowy za częściową realizację zamówienia.
Interne Kennung: DFAiK.26.2.2026