2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz z PSZOK-ów i Instalacji Magazynującej (wyszczególnionych w częściach zamówienia)
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zagospodarowaniu odpadów komunalnych (wyszczególnionych w częściach zamówienia), pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych oraz z PSZOK-ów i Instalacji Magazynującej- zamówienie podstawowe. 2. Prawo opcji- Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z dyspozycją art. 441 ust. 1 ustawy Pzp- dotyczy wszystkich części zamówienia. 2.1. Zamawiający informuje, że z prawa opcji można skorzystać w całości, w części lub nie skorzystać z niego w ogóle, a Wykonawca z tego tytułu nie będzie miał w stosunku do Zamawiającego żadnych roszczeń. W przypadku skorzystania z prawa opcji, zamówienie to będzie realizowane na takich samych zasadach jak zamówienie podstawowe. 2.2. Zamawiający będzie mógł skorzystać z prawa opcji w sytuacji, gdy wykorzystane zostaną masy pierwotnie przewidziane dla poszczególnych części zamówienia podstawowego, w okresie nie przekraczającym terminu, na który została zawarta umowa, 2.3. Wykonawca zobowiązany jest do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji na warunkach określonych w SWZ i projektowanych postanowieniach umowy - załącznik Nr 11 do SWZ), 2.4. warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji. 3.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na wybrane bądź wszystkie części zamówienia. 4. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku Nr 2 do niniejszej SWZ. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 5. Określenie przedmiotu zamówienia za pomocą kodów CPV: 90510000-5- usuwanie i obróbka odpadów 90514000-3- usługi recyklingu odpadów 90533000-2- usługi gospodarki odpadami Maksymalna akceptowalna przez Zamawiającego odległość od jego siedziby do instalacji komunalnej lub miejsca prowadzenia działalności przetwarzającego odpady objęte przedmiotem zamówienia - do 50 km- dotyczy każdej części zamówienia. Zaoferowanie większej odległości skutkować będzie odrzuceniem oferty, jako jej niezgodność z warunkami zamówienia- art. 226 ust 1 pkt. 5 ustawy Pzp. Brak wskazania w formularzu oferty odległości do instalacji komunalnej lub miejsca prowadzenia działalności przetwarzającego odpady objęte przedmiotem zamówienia skutkować będzie przyjęciem przez Zamawiającego, iż Wykonawca oferuje maksymalną akceptowalną odległość do instalacji komunalnej lub miejsca prowadzenia działalności przetwarzającego odpady objęte przedmiotem zamówienia, tj. 50 km. Odległość należy zmierzyć jako najkrótszą długość trasy drogami publicznymi (nie drogami wewnętrznymi, polnymi itp., nie mierzymy też linii prostej) dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 10 ton. Zamawiający wymaga wskazania odległości instalacji komunalnej lub miejsca prowadzenia działalności przetwarzającego odpady objęte przedmiotem zamówienia od siedziby Zamawiającego wg „Google maps”, dostępnej na stronie internetowej: https://www.google.pl/maps (opcja trasy najkrótsza, drogi publiczne dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 10 ton). Zamawiający dokona weryfikacji w/w danych także przy użyciu „Google maps”. Jeżeli Wykonawca wskaże w ofercie więcej niż jedną instalację komunalną lub więcej niż jedno miejsce prowadzenia działalności przetwarzającego odpady, objęte przedmiotem zamówienia, do wzoru użyta będzie średnia arytmetyczna odległości wszystkich instalacji komunalnych lub wszystkich miejsc prowadzenia działalności przetwarzającego odpady objęte przedmiotem zamówienia wskazanym w ofercie. Zamawiający przewiduje, w okresie trzech lat od udzielenia zamówienia podstawowego, możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem udzielonego zamówienia. Sposób realizacji usług będzie odbywać się na zasadach przewidzianych dla realizacji zamówienia podstawowego opisanych w specyfikacji warunków zamówienia. Wartość tych zamówień nie przekroczy 10% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. Wartość udzielanych zamówień zostanie ustalona zgodnie z metodyką przyjętą podczas szacowania zamówienia podstawowego.
Vorherige Bekanntmachung: 683137-2024
Interne Kennung: ZP/ZUK/04/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Część 3
Beschreibung: Odpady ulegające biodegradacji. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku Nr 2 do SWZ.