2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa w formie leasingu operacyjnego 15 sztuk fabrycznie nowych, autobusów miejskich, niskopodłogowych klasy MAXI z napędem hybrydowym.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w ramach leasingu operacyjnego 15 fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów miejskich, niskopodłogowych z napędem hybrydowym, klasy MAXI, jednej marki. Przekazanie w użytkowanie przedmiotu zamówienia Zamawiającemu w zamian za opłacanie rat leasingowych. 2. Przeszkolenie 43 osób w zakresie obsługi autobusów w ramach następujących zadań: 1.1. w zakresie ekonomicznej jazdy oferowanymi autobusami 30 kierowców, 1.2 w zakresie obsługi i naprawy autobusów 10 pracowników personelu technicznego, 1.3. minimum 3 pracowników personelu technicznego w zakresie obsługi systemów informacji pasażerskiej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla dostawy niskoemisyjnego autobusu miejskiego, niskopodłogowego z napędem hybrydowym zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Warunki realizacji zawarto w załączniku nr 2 do SWZ tj. projekcie umowy. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazane są konkretne rozwiązania pod względem cech, parametrów lub rozwiązań technicznych, Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń i wyrobów lub rozwiązań technicznych równoważnych, co do ich cech, parametrów lub rozwiązań technicznych. Obowiązek udowodnienia równoważności leży po stronie Wykonawcy zgodnie z art. 104 ustawy - poprzez załączenie do oferty np. kart produktów, katalogów, opisów producenta, itp.- czyli opisów, które w sposób nie budzący wątpliwości Zamawiającego będą potwierdzały „równoważność” urządzeń i wyrobów co do ich cech, parametrów lub rozwiązań technicznych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający wymaga, aby przy realizacji przedmiotowego zamówienia udział towarów (części i podzespołów) w każdym z dostarczonych autobusów będzie pochodził z państw, które są stronami porozumienia GPA zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie zamówień rządowych i które zawarły z Unią Europejską umowy o wolnym handlu obejmujące przepisy z zakresu zamówień publicznych wynosił ponad 50%. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp - Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 89022-2026
Interne Kennung: FZ.260.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa w ramach leasingu operacyjnego 15 fabrycznie nowych, niskoemisyjnych autobusów miejskich, niskopodłogowych z napędem hybrydowym, klasy MAXI, jednej marki. Przekazanie w użytkowanie przedmiotu zamówienia Zamawiającemu w zamian za opłacanie rat leasingowych. 2. Przeszkolenie 43 osób w zakresie obsługi autobusów w ramach następujących zadań: 1.1. w zakresie ekonomicznej jazdy oferowanymi autobusami 30 kierowców, 1.2 w zakresie obsługi i naprawy autobusów 10 pracowników personelu technicznego, 1.3. minimum 3 pracowników personelu technicznego w zakresie obsługi systemów informacji pasażerskiej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla dostawy niskoemisyjnego autobusu miejskiego, niskopodłogowego z napędem hybrydowym zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Warunki realizacji zawarto w załączniku nr 2 do SWZ tj. projekcie umowy. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazane są konkretne rozwiązania pod względem cech, parametrów lub rozwiązań technicznych, Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń i wyrobów lub rozwiązań technicznych równoważnych, co do ich cech, parametrów lub rozwiązań technicznych. Obowiązek udowodnienia równoważności leży po stronie Wykonawcy zgodnie z art. 104 ustawy - poprzez załączenie do oferty np. kart produktów, katalogów, opisów producenta, itp.- czyli opisów, które w sposób nie budzący wątpliwości Zamawiającego będą potwierdzały „równoważność” urządzeń i wyrobów co do ich cech, parametrów lub rozwiązań technicznych. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający wymaga, aby przy realizacji przedmiotowego zamówienia udział towarów (części i podzespołów) w każdym z dostarczonych autobusów będzie pochodził z państw, które są stronami porozumienia GPA zawartego w ramach Światowej Organizacji Handlu (WTO) w sprawie zamówień rządowych i które zawarły z Unią Europejską umowy o wolnym handlu obejmujące przepisy z zakresu zamówień publicznych wynosił ponad 50%.
Menge: 15 Stück