2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie kompleksowych usług w zakresie laboratorium centralnego na wykonanie profilu steroidowego w moczu w ramach eksperymentu badawczego
Beschreibung: Świadczenie kompleksowych usług w zakresie laboratorium centralnego na wykonanie profilu steroidowego w moczu w ramach eksperymentu badawczego
Vorherige Bekanntmachung: 77519-2026
Interne Kennung: DZP/03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, wyznaczył skrócony termin składania ofert, uwzględniając fakt, że zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Zamawiający wskazuje, że przedmiot zamówienia ma charakter standardowej usługi diagnostycznej (badanie moczu), a jej realizacja nie wymaga zastosowania rozwiązań niestandardowych ani przeprowadzenia dodatkowych analiz technicznych lub organizacyjnych po stronie wykonawców w celu złożenia oferty w przedmiotowym postępowaniu. Dokumentacja postępowania, w tym opis przedmiotu zamówienia oraz warunki udziału w postępowaniu, zostały przygotowane w sposób kompletny, jednoznaczny i umożliwiający wykonawcom przygotowanie ofert w wyznaczonym terminie. Zamawiający jest stroną umowy z Agencją Badań Medycznych, która jest w realizacji i zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia z uwagi na zamrożony mocz przeznaczony do badań w ramach realizacji umowy z ABM. Wyznaczony termin składania ofert jest proporcjonalny do przedmiotu zamówienia i nie narusza zasad określonych w art. 16 ustawy Pzp, w szczególności zasady uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Należy dodać, że Zamawiający uprzednio przeprowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego bez skrócenia terminu składania ofert znak DZP/183/2025, w którym nie doszło do wyboru oferty najkorzystniejszej. Powyższa potrzeba pilnego udzielenia zamówienia ma charakter obiektywny i niezależny od Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85145000 Dienstleistungen von medizinischen Laboratorien
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Świadczenie kompleksowych usług w zakresie laboratorium centralnego na wykonanie profilu steroidowego w moczu w ramach eksperymentu badawczego zgodnie z wymogami określonymi w dokumentach zamówienia.