33349-2026 - Wettbewerb
Polen – Video-Überwachungssystem – Wykonanie monitoringu na terenie gminy Księżpol w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa MOF Biłgoraja – Gmina Księżpol”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie monitoringu na terenie gminy Księżpol w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa MOF Biłgoraja – Gmina Księżpol”
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie monitoringu na terenie gminy Księżpol w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa MOF Biłgoraja – Gmina Księżpol”.
Interne KennungBGK.271.1.19.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 2.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem bezpłatnej Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP dostępnej pod adresem https://pzp.ksiezpol.pl. 2.2. Korzystnie jest bezpłatne.2.3 Zamawiający, zgodnie z art. 67 ustawy Pzp określa następujące wymagania techniczne i organizacyjne sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przy wykorzystaniu Platformy Zakupowej, tj.: a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; b) Komputer klasy PC lub MAC, o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 10, Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje; c) zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa najlepiej najnowszej dostępnej wersji obsługująca TLS 1.2 z wyjątkiem Internet Explorer; d) włączona obsługa JavaScript; e) zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.; f) podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wydanej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę. 2.4. Zamawiający, zgodnie z § 11 ust. 2 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452) podaje następujące informacje na temat specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz szyfrowania i oznaczania czasu przekazania i odbioru danych: a) dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj. plików o wielkości do 100 MB w formatach: .doc, .pdf, .zip, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .7zip, .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .sig, b) informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zamówień Publicznych ZETOPZP i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert; c) oferty, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwo, dokumenty, sporządza się w formie elektronicznej, tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym i przekazuje przy użyciu środków komunikacji. 2.5. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu platformy Microsoft Azure, który jest synchronizowany ze znacznikiem czasu UTC. 2.6. Wykonawca powinien dokładnie zapoznać się z niniejszą SWZ i złożyć ofertę zgodnie z jej wymaganiami. 2.7. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z instrukcją korzystania z Platformy zamówień publicznych. 3. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera Rozdział 11 SWZ. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. 5. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera Rozdział 22 SWZ. 6. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny brutto oferty (z podatkiem VAT). 7. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 8. Specyfikacja warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32323500 Video-Überwachungssystem
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie monitoringu na terenie gminy Księżpol w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa MOF Biłgoraja – Gmina Księżpol”. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Roboty przygotowawcze i ziemne – wytyczenie tras kablowych, wykonanie wykopów pod okablowanie, montaż przepustów kablowych w miejscach przecięcia dróg i chodników, a także przygotowanie terenu pod słupy i infrastrukturę techniczną, 2) Dostawę i montaż urządzeń: a) Kamery: instalację kamer IP, które transmitują sygnał wideo w postaci cyfrowej, różnych typów, rozdzielczość: 8/4/2 megapikseli, dostosowanych do lokalizacji i funkcji: kopułkowych 8 MPX przy wejściach, bullet z motorzoomem i oświetlaczem IR w otwartych przestrzeniach, obrotowych 4 MPX z analityką wideo w punktach strategicznych oraz kamer LPR 2 MPX przy wjazdach i wyjazdach w celu identyfikacji pojazdów; b) Rejestratory: IP (do 16 kanałów), odpowiadające za zapis, przechowywanie i zarządzanie nagraniami, służą do zarządzania obrazem, jego rejestracji i archiwizacji; c) Dyski: HDD o pojemności od 2 do 6 TB przystosowane do pracy ciągłej, pojemność dostosowana do każdej lokalizacji osobno, wybór pojemności HDD wynika z bilansu między dostępnym miejscem na serwerach a wymaganym okresem przechowywania materiału dowodowego; d) Sieć: 8-portowe przełączniki PoE do zasilania kamer oraz kable UTP kategorii 6; e) Zasilanie: Zasilacze awaryjne UPS, zasilacze na szynę DIN oraz ograniczniki przepięć LAN/IP CCTV; f) Pozostałe: Szafy RACK 19" 9U, listwy zasilające, patch-cordy i inne elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu; 3) Roboty instalacyjne i montażowe – ułożenie okablowania sieciowego i energetycznego, montaż kamer na elewacjach budynków i słupach oświetleniowych i ogrodzeniowych, instalacja szaf RACK wewnątrz budynków, podłączenie urządzeń zasilających i zabezpieczających, 4) Uruchomienie i konfigurację systemu – integrację wszystkich elementów w ramach jednolitego systemu zarządzania, wbudowane oprogramowanie rejestratorów umożliwi podgląd obrazu w czasie rzeczywistym, odtwarzanie archiwum, zarządzanie kamerami i zdalny dostęp dla uprawnionych użytkowników. System oparty będzie na technologii CCTV IP, co pozwoli na cyfrową transmisję sygnału w wysokiej rozdzielczości, stabilność działania oraz skalowalność. Kamery zostaną wyposażone w funkcję pracy dziennej i nocnej (IR oraz światło białe), a także w obudowy wandaloodporne. Zasilanie i transmisja danych odbywać się będą przez przełączniki PoE, co uprości instalację i zwiększy niezawodność systemu. Wszystkie elementy infrastruktury (kable, zabezpieczenia, przepusty) zostały dobrane z uwzględnieniem długotrwałej eksploatacji i odporności na warunki zewnętrzne. 3. Ponadto, oferowany system monitoringu CCTV musi spełniać wymogi bezpieczeństwa publicznego i ochrony infrastruktury krytycznej. Zamawiający wymaga, aby oferowany sprzęt: 1) był zgodny z wymogami dyrektywy NDAA (National Defense Authorization Act), sekcja 889, zakazującej stosowania sprzętu lub komponentów pochodzących od producentów stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego; 2) pochodził od dostawcy niebędącego dostawcą wysokiego ryzyka w rozumieniu ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (t. j. Dz. U. 2024 poz. 1077, 1222 ze zm.), 3) nie zawierał komponentów, podzespołów ani oprogramowania pochodzących od producentów wymienionych w rekomendacjach Ministra Cyfryzacji w kwestii zagrożeń dla bezpieczeństwa cyberbezpieczeństwa infrastruktury krytycznej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 1 do SWZ, na który składa się: 1) Projekty wykonawcze, 2) Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, 3) Przedmiar robót.
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 32421000 Netzverkabelung, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 72710000 Lokalnetz, 32231000 Fernsehgeräte im Kurzschlussbetrieb, 35120000 Überwachungs- und Sicherheitssysteme und -einrichtungen, 48821000 Netzwerkserver, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 32260000 Datenübertragungsanlagen, 32333100 Videorecorder, 48329000 Darstellungs- und Archivierungssystem, 32562000 Glasfaserkabel