See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Letnie oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest letnie oczyszczanie pasów drogowych miasta Poznania w 2026 roku uprzątanie zanieczyszczeń z jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, dróg dla pieszych i rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych, kładek i wind oraz miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania, polewanie jezdni, opróżnianie i konserwacja koszy ulicznych, usuwanie zanieczyszczeń z poboczy i terenów zielonych, wsparcie działań Pogotowia Czystości. Kompleks zadań objętych zamówieniem jest wypełnieniem obowiązków związanych z utrzymaniem czystości i porządku na drogach publicznych w granicach administracyjnych miasta Poznania, nałożonych na Zamawiającego zgodnie z postanowieniem art. 5 ust. 4 ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące zadania: − oczyszczanie jezdni, dróg dla pieszych, dróg dla rowerów, dróg dla pieszych i rowerów, placów miejskich, przejść podziemnych, kładek, wind, ścieżek rowerowych oraz miejsc postojowych Strefy Płatnego Parkowania z piasku oraz innych zanieczyszczeń; − mycie przejść podziemnych i wind; − oczyszczanie poboczy i terenów zielonych (w tym mis drzew) z zanieczyszczeń; − polewanie i spłukiwanie jezdni wodą; − odbiór, transport oraz przekazanie do dalszego odzysku bądź składowania odpadów wytworzonych podczas prac utrzymaniowych, w tym odpadów zgromadzonych w urządzeniach do tego przeznaczonych usytuowanych w pasach drogowych; − utrzymanie urządzeń do gromadzenia odpadów w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym; − wparcie sprzętowe działań Pogotowia Czystości.
Vorherige Bekanntmachung: 85506-2026
Interne Kennung: DZ.UI.341.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą, tj. z interaktywnym „Formularzem ofertowym”, dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: 1) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz JEDZ - wzór: załącznik nr 8a do SWZ; 2) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 8b do SWZ); 3) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym zobowiązanie do udostępnienia zasobów (wzór: załącznik nr 7 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy); 4) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 8c do SWZ) – jeżeli dotyczy; 5) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie- wzór: załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy); 6) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz cenowy, sporządzony w oparciu o załącznik nr 1 do SWZ. Wycena polega na każdorazowym wpisaniu przez wykonawcę cen jednostkowych usług obejmujących koszty wykonania wszelkich czynności określonych w pkt 16 SWZ, do kolumny pn. „Cena jedn.” lub „Cena” oraz wartości iloczynu ilości i ceny jednostkowej do kolumny pn. „Wartość” formularza cenowego wycenianego przez wykonawcę. Ceny jednostkowe i wartość należy podawać w zaokrągleniu do pełnych groszy czyli do dwóch miejsc po przecinku przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Termin związania ofertą: do dnia 6 czerwca 2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung, 90612000 Straßenkehrdienste, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: Rejon I – Stare Miasto-Centrum
Beschreibung: Zgodnie z treścią punktu 2.1 ogłoszenia
Interne Kennung: CZĘŚĆ 1 – Rejon I – Stare Miasto-Centrum
Los: LOT-0009
Titel: Rejon II – Stare Miasto-Północ
Interne Kennung: CZĘŚĆ 2 – Rejon II – Stare Miasto-Północ
Los: LOT-0010
Titel: Rejon III – Nowe Miasto-Północ
Interne Kennung: CZĘŚĆ 3 – Rejon III – Nowe Miasto-Północ
Los: LOT-0011
Titel: Rejon IV – Nowe Miasto-Południe
Interne Kennung: CZĘŚĆ 4 – Rejon IV – Nowe Miasto-Południe
Los: LOT-0012
Titel: Rejon V – Grunwald
Interne Kennung: CZĘŚĆ 5 – Rejon V – Grunwald
Los: LOT-0013
Titel: Rejon VI – Jeżyce
Interne Kennung: CZĘŚĆ 6 – Rejon VI – Jeżyce
Los: LOT-0014
Titel: Rejon VII – Wilda
Interne Kennung: CZĘŚĆ 7 – Rejon VII – Wilda