2. Verfahren
Verfahren
Titel: 903486 Långströmsgatan 7 - Ombyggnad och Stamrenovering av flerbostadshus
Beschreibung: Projektet är ett stamrenoveringsprojekt. Samtliga tappvatten- och avloppsstammar, ventilationssystem samt elstammar har uppnått eller passerat sin tekniska livslängd. Dessutom är ytskikt, såsom golv, tak och väggar, nedslitet och i behov av uppfräschning. I projektet ingår även konvertering av lokaler till lägenheter samt renovering av tak och brandsäkringsförbättrande åtgärder.
Interne Kennung: 26/44
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45211000 Bauarbeiten für Mehrfamilienhäuser und Einfamilienhäuser, 45211100 Bauarbeiten für Wohnhäuser, 45211300 Bau kompletter Wohnhäuser
5. Los
Los: LOT-0000