2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dotyczącej budowy źródeł ciepła na terenie Ciepłowni Solec Kujawski należącej do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Bydgoszczy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1.1 – Zakres podstawowy Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, a także uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót, dotyczącej budowy źródeł ciepła na terenie Ciepłowni Solec Kujawski należącej do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy. W Tabeli nr 1 przedstawiono dane dotyczące głównych parametrów źródeł ciepła jakie są przewidziane do realizacji w zakresie podstawowym. Lokalizacja Moc pomp ciepła [MWt] Instalacja PV [kWp] Ciepłownia – Solec Kujawski 4,3 (w układzie dwóch pomp) 150 W opracowywanej dokumentacji projektowej dla zakresu podstawowego należy przewidzieć realizację robót polegających na budowie kaskadowego systemu pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej o mocach wskazanych w Tabeli nr 1. Energia elektryczna wyprodukowana przez planowaną instalacje fotowoltaiczną wykorzystywana będzie wyłącznie na cele zasilania układu pomp ciepła. Zamawiający nie planuje sprzedaży wyprodukowanej energii elektrycznej. Zamawiający wymaga: • Współpracy z istniejącymi silnikami gazowymi pracującymi w układzie kogeneracji produkcji energii cieplnej i elektrycznej. • Zaprojektowania instalacji uzdatniania i odgazowania wody grzewczej kotłowej i obiegowej zgodnie z PN-EN12952-12:2003. • Zastosowania w pompach ciepła powietrze – woda czynnika chłodniczego o wysokiej efektywności termodynamicznej pozwalającego na uzyskanie jak najwyższego współczynnika efektywności energetycznej SCOP. • Zastosowany czynnik chłodniczy powinien być łatwo dostępny w sposób ciągły w całym okresie pracy oraz charakteryzować się niskimi kosztami eksploatacji. • Pracy pomp ciepła w układzie kaskadowym z zastosowaniem sprężarek inwerterowych. • Zachowania wymagań w zakresie ochrony akustycznej i wibracyjnej. • Zapewnienia temperatury zasilania sieci ciepłowniczej zgodnie z załączonymi w Warunkach Technicznych tabelami temperatur. • W procesie opracowania dokumentacji dla zakresu podstawowego dopuszcza się biwalentny tryb pracy pomp ciepła z wykorzystaniem istniejących jednostek wytwórczych i instalacji wewnątrzzakładowej. Przedmiot zamówienia dla zakresu podstawowego obejmuje wykonanie (zgodnie z informacjami zawartymi w Tabeli nr 1) wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej, a także uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót 1.2 – Zakres opcjonalny objęty prawem opcji Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Umowie w następującym zakresie: Wykonania wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej, wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, a także uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót, dotyczących budowy źródeł ciepła zapewniających osiągnięcie maksymalnych mocy cieplnych na terenie Ciepłowni Solec Kujawski należącej do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy. W Tabeli nr 2 przedstawiono dane dotyczące głównych parametrów źródeł ciepła jakie są przewidziane do realizacji w zakresie opcjonalnym objętym prawem opcji. Tabela nr 2 – Charakterystyka zakresu opcjonalnego (objętego prawem opcji) dla Ciepłowni – Solec Kujawski Lokalizacja Moc pomp ciepła [MWt] Pojemność magazynu ciepła [m3] Ciepłownia – Solec Kujawski Pompy ciepła o mocy zapewniającej maksymalną moc ciepłowni wynoszącą 12,0 MWt Pojemność magazynu ciepła należy dostosować do mocy zainstalowanych źródeł ciepła i rzeczywistego zapotrzebowania W dokumentacji projektowej dla zakresu opcjonalnego należy przewidzieć realizację robót polegających na budowie pomp ciepła zapewniających osiągnięcie maksymalnych mocy cieplnych dla Ciepłowni Solec Kujawski wykazanych w Tabeli nr 2. Dodatkowo w przedmiotowym zakresie zakłada się budowę magazynu ciepła, którego pojemność zostanie określona przez Wykonawcę przy uwzględnieniu mocy zainstalowanych źródeł ciepła i rzeczywistego zapotrzebowania. Praca pomp ciepła w okresie letnim i zimowym powinna zapewnić współpracę w automacie z istniejącym systemem ciepłowniczym i automatyką Zakładu z dopuszczeniem możliwości obniżenia tabeli temperatur dla źródła. Zamawiający wymaga zapewnienia w zakresie opcjonalnym możliwości etapowego wykonywania robót budowlanych. Przedmiot zamówienia dla zakresu opcjonalnego objętego prawem opcji obejmuje wykonanie (zgodnie z informacjami zawartymi w Tabeli nr 2) wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej, a także uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót
Vorherige Bekanntmachung: 155229-2026
Interne Kennung: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dotyczącej budowy źródeł ciepła na terenie Ciepłowni Solec Kujawski należącej do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sp. z o.o. w Bydgoszczy
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca składa ofertę oraz dokumenty, do których złożenia wraz z ofertą jest zobowiązany na mocy Ustawy PZP, za pośrednictwem „Formularza składania oferty” dostępnego na www.platformazakupowa.pl w miejscu publikacji ogłoszenia i dokumentacji przetargowej. 2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim, w formie elektronicznej i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Ofertę należy złożyć w oryginale. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia skanu oferty. Zalecane jest ponumerowanie kartek oferty oraz podanie daty jej sporządzenia. 3. Do upływu terminu składania ofert Wykonawca winien złożyć podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym: a) wypełniony formularz oferty, przygotowany według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3do SWZ, b) wypełnione oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP – JEDZ, przygotowane według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie JEDZ składa każdy z Wykonawców. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, c) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale IX SWZ pkt 4 ppkt 3), do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, d) pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z dokumentów rejestrowych (CEIDG, KRS). 4. Wykonawcy zobowiązani są zapoznać się dokładnie z postanowieniami SWZ wraz z załącznikami i przygotować ofertę zgodnie z jej wymogami. Oferta musi odpowiadać treści niniejszej SWZ. 5. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Zaleca się, aby przy sporządzaniu oferty korzystać z wzorów przygotowanych przez Zamawiającego (dotyczy to formularza oferty czy wzorów oświadczeń). Wykonawca może przedstawić ofertę na swoich formularzach z zastrzeżeniem, że muszą one być zgodne z wymaganiami Zamawiającego określonymi w niniejszym SWZ oraz zawierać wszystkie informacje określone w przygotowanych wzorach. 6. Oferta oraz dokumenty składane wraz z ofertą muszą być podpisane przez osobę(y) upoważnioną(e) do reprezentowania Wykonawcy/Wykonawców. Wszelkie czynności Wykonawcy związane ze złożeniem wymaganych dokumentów, w tym m.in. składanie oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy czy poświadczanie kopii dokumentów za zgodność z oryginałem, muszą być dokonywane przez osobę(y) reprezentujące Wykonawcę zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze. 7. Jeżeli osoba(y) podpisująca(y) ofertę działa na podstawie pełnomocnictwa, to pełnomocnictwo to musi w swej treści jednoznacznie wskazywać uprawnienie do podpisania oferty. Pełnomocnictwo to musi być złożone w formie oryginału dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 8. W przypadku oferty składanej wspólnie przez Wykonawców, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (pożądanym jest załączenie również stosownej umowy). Pełnomocnictwo to musi być złożone w formie oryginału dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanymi podpisami elektronicznymi. 9. Wykonawcy ponoszą wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i złożeniem oferty, niezależnie od wyników postępowania przetargowego. Koszty opracowania i złożenia oferty oraz uczestnictwa w przetargu obciążają wyłącznie Wykonawcę. 10. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. 11. Z uwagi na to, że złożona oferta zostaje zaszyfrowana, nie ma możliwości zmiany oferty poprzez jej edycję, a wyłącznie poprzez wycofanie oferty i złożenie nowej za pośrednictwem „Formularza składania oferty”. Złożenie nowej oferty w miejsce wycofanej należy wykonać przed upływem terminu składania ofert. 12. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert określonym w niniejszej SWZ wycofać ofertę za pośrednictwem „Formularza składania oferty”. W przypadku rezygnacji Wykonawcy z udziału w postepowaniu przed upływem terminu składania ofert, wraz z wycofaniem oferty Wykonawca winien złożyć wniosek o zwrot wniesionego wadium. Zamawiający zwróci wadium w terminie wskazanym w Rozdziale XII SWZ, pkt 11 ppkt a). 13. Informacje wymagane od Wykonawców niniejszą SWZ, a stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, spełniające przesłanki określone w art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać załączone w osobnym miejscu w „Formularzu składania ofert” przeznaczonym na zamieszczenie tajemnicy przedsiębiorstwa. Zaleca się, aby każdy dokument zawierający tajemnicę przedsiębiorstwa, został zamieszczony w odrębnym pliku. Wykonawca zastrzegając tajemnicę przedsiębiorstwa zobowiązany jest dołączyć do oferty uzasadnienie odnośnie do charakteru zastrzeżonych w niej informacji podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Uzasadnienie ma na celu udowodnienie spełnienia przesłanek określonych w przywołanym powyżej przepisie. Zaleca się, aby uzasadnienie, o którym mowa powyżej było sformułowane w sposób umożliwiający jego udostępnienie pozostałym uczestnikom postępowania. Wykonawca nie może zastrzec informacji podawanych przy otwarciu ofert. Brak zastrzeżenia oznaczać będzie, że wszelkie złożone przez Wykonawcę informacje są jawne i mogą być udostępniane. Szczegółowy opis procedury znajduje się w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322200 Planung von Rohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71321200 Heizungsplanung, 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: 1.1 – Zakres podstawowy Wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, a także uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót, dotyczącej budowy źródeł ciepła na terenie Ciepłowni Solec Kujawski należącej do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy. W Tabeli nr 1 przedstawiono dane dotyczące głównych parametrów źródeł ciepła jakie są przewidziane do realizacji w zakresie podstawowym. Tabela nr 1 – Charakterystyka zakresu podstawowego dla Ciepłowni Solec Kujawski Lokalizacja Moc pomp ciepła [MWt] Instalacja PV [kWp] Ciepłownia – Solec Kujawski 4,3 (w układzie dwóch pomp) 150 W opracowywanej dokumentacji projektowej dla zakresu podstawowego należy przewidzieć realizację robót polegających na budowie kaskadowego systemu pomp ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej o mocach wskazanych w Tabeli nr 1. Energia elektryczna wyprodukowana przez planowaną instalacje fotowoltaiczną wykorzystywana będzie wyłącznie na cele zasilania układu pomp ciepła. Zamawiający nie planuje sprzedaży wyprodukowanej energii elektrycznej. Zamawiający wymaga: • Współpracy z istniejącymi silnikami gazowymi pracującymi w układzie kogeneracji produkcji energii cieplnej i elektrycznej. • Zaprojektowania instalacji uzdatniania i odgazowania wody grzewczej kotłowej i obiegowej zgodnie z PN-EN12952-12:2003. • Zastosowania w pompach ciepła powietrze – woda czynnika chłodniczego o wysokiej efektywności termodynamicznej pozwalającego na uzyskanie jak najwyższego współczynnika efektywności energetycznej SCOP. • Zastosowany czynnik chłodniczy powinien być łatwo dostępny w sposób ciągły w całym okresie pracy oraz charakteryzować się niskimi kosztami eksploatacji. • Pracy pomp ciepła w układzie kaskadowym z zastosowaniem sprężarek inwerterowych. • Zachowania wymagań w zakresie ochrony akustycznej i wibracyjnej. • Zapewnienia temperatury zasilania sieci ciepłowniczej zgodnie z załączonymi w Warunkach Technicznych tabelami temperatur. • W procesie opracowania dokumentacji dla zakresu podstawowego dopuszcza się biwalentny tryb pracy pomp ciepła z wykorzystaniem istniejących jednostek wytwórczych i instalacji wewnątrzzakładowej. Przedmiot zamówienia dla zakresu podstawowego obejmuje wykonanie (zgodnie z informacjami zawartymi w Tabeli nr 1) wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej, a także uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót 1.2 – Zakres opcjonalny objęty prawem opcji Zamawiający w ramach niniejszego zamówienia zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji na zasadach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz Umowie w następującym zakresie: Wykonania wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej, wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, a także uzyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót, dotyczących budowy źródeł ciepła zapewniających osiągnięcie maksymalnych mocy cieplnych na terenie Ciepłowni Solec Kujawski należącej do Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy. W Tabeli nr 2 przedstawiono dane dotyczące głównych parametrów źródeł ciepła jakie są przewidziane do realizacji w zakresie opcjonalnym objętym prawem opcji. Tabela nr 2 – Charakterystyka zakresu opcjonalnego (objętego prawem opcji) dla Ciepłowni – Solec Kujawski Lokalizacja Moc pomp ciepła [MWt] Pojemność magazynu ciepła [m3] Ciepłownia – Solec Kujawski Pompy ciepła o mocy zapewniającej maksymalną moc ciepłowni wynoszącą 12,0 MWt Pojemność magazynu ciepła należy dostosować do mocy zainstalowanych źródeł ciepła i rzeczywistego zapotrzebowania W dokumentacji projektowej dla zakresu opcjonalnego należy przewidzieć realizację robót polegających na budowie pomp ciepła zapewniających osiągnięcie maksymalnych mocy cieplnych dla Ciepłowni Solec Kujawski wykazanych w Tabeli nr 2. Dodatkowo w przedmiotowym zakresie zakłada się budowę magazynu ciepła, którego pojemność zostanie określona przez Wykonawcę przy uwzględnieniu mocy zainstalowanych źródeł ciepła i rzeczywistego zapotrzebowania. Praca pomp ciepła w okresie letnim i zimowym powinna zapewnić współpracę w automacie z istniejącym systemem ciepłowniczym i automatyką Zakładu z dopuszczeniem możliwości obniżenia tabeli temperatur dla źródła. Zamawiający wymaga zapewnienia w zakresie opcjonalnym możliwości etapowego wykonywania robót budowlanych. Przedmiot zamówienia dla zakresu opcjonalnego objętego prawem opcji obejmuje wykonanie (zgodnie z informacjami zawartymi w Tabeli nr 2) wielobranżowej dokumentacji projektowej, kosztorysowej, a także uzyskania prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres opcjonalny (objęty prawem opcji): a. Przekazanie Zamawiającemu celem akceptacji opracowania przedstawiającego najbardziej efektywny układ instalacji pomp ciepła – 45 dni od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji b. Przekazanie Zamawiającemu uzgodnionej dokumentacji projektowej dla wszystkich branż wraz z częścią kosztorysową - 9 miesięcy od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji c. Przekazanie Zamawiającemu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia robót – 12 miesięcy od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji