See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja Oddziału Kardiologicznego w formule zaprojektuj, wybuduj i wyposaż w ramach projektu pn. Unowocześnienie kardiologii w SPZOZ w Puławach dzięki inwestycjom w sprzęt i infrastrukturę
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oraz dostawa wyposażenia Oddziału Kardiologicznego w SPZOZ w Puławach formule zaprojektuj i wybuduj i wyposaż. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej (SWZ), zestawieniem rzeczowo - ilościowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ oraz zestawieniem parametrów technicznych urządzeń stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 3. Wymagania dotyczące warunków wykonywania robót budowlanych. Przy wykonaniu przedmiotu zamówienia należy w szczególności przestrzegać następujących Warunków: 1) Roboty prowadzone będą wewnątrz obiektu czynnego. Należy szczególnie przestrzegać reżimu sanitarnego. Wykonywanie robót nie może zakłócać funkcjonowania obiektu. Wykonywanie najbardziej uciążliwych czynności Wykonawca dostosuje do organizacji pracy w obiekcie. 2) Wszystkie prace związane z realizacją przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego należy wykonać zgodnie z wiedzą techniczną, instrukcjami producentów, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż, polskimi normami, przepisami BHP, ppoż. oraz Prawem Budowlanym, pod ścisłym nadzorem i kierownictwem osób uprawnionych. 3) Organizacja robót winna być szczegółowo opisana w Planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ), którego opracowanie należy do obowiązków kierownika budowy. Obowiązki Kierownika Budowy należy powierzyć osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane zgodnie z wymogami SWZ. 4) Do wykonania robót będących przedmiotem zamówienia należy użyć materiałów, wyrobów i urządzeń, które nadają się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 16.04.2004 r, o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2004r nr 92 poz. 881 z późn. zm.). W przypadku wystąpienia w dokumentacji marek bądź znaków towarowych, Zamawiający dopuszcza materiały lub urządzenia równoważne, tj. o parametrach technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzące do zmiany technologii. Wskazane w dokumentacji nazwy należy traktować jako przykładowe. 5) Wszystkie rozwiązania zamienne, np.: materiałowe, estetyczne, kolorystyczne, techniczne muszą być bezwzględnie zatwierdzane przez Inwestora i Projektanta przed ich realizacją w formie pisemnej. 6) Wykonanie ewentualnej dokumentacji powykonawczej, pomiarów i uzgodnień leży w gestii Wykonawcy. 7) Zakres robót budowlanych Wykonawca będzie realizował zgodnie z postanowieniami umowy, zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, na podstawie zatwierdzonego projektu. 8) Prace stanowiące przedmiot zamówienia powinny być wykonywane bez wyłączania obiektów z bieżącej eksploatacji. W uzasadnionych przypadkach, wynikających z zakresu bądź rodzaju robót, częściowego wyłączenia obiektu można dokonać wyłącznie w uzgodnieniu z Zamawiającym (zamiar przystąpienia do prac wymagających wyłączenia z eksploatacji części budynku. Wykonawca powinien uzgodnić z Zamawiającym co najmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem). 9) Roboty budowlane należy prowadzić w dni robocze, ale Zamawiający dopuszcza także możliwość realizacji robót w dni wolne od pracy oraz w godzinach popołudniowych i wieczornych. 10) Wykonawca zobowiązany jest usuwać z terenu budowy na bieżąco tj. w tym samym dniu, wszystkie odpady, które powstaną w związku z realizacją przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia z zachowaniem obowiązujących przepisów BHP i ustawy o odpadach. 11) Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić zasady udostępnienia pomieszczeń oraz sposób prowadzenia prac z Zamawiającym. 12) Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć wykwalifikowanych pracowników, środki transportowe oraz sprzęt w ilości i rodzaju niezbędnym dla należytej realizacji zamówienia, zgodnie z przyjętym harmonogramem oraz zaopatrzy pracowników w jednakowe rozpoznawalne ubiory i zapewni utrzymanie przez pracowników odzieży roboczej w należytej czystości zgodnej z poziomem higieny wymaganej na terenie SPZOZ. 13) W przypadku, gdy realizacja prac wymaga wykonania robót które mogą powodować stan zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia Zamawiającego, a nie wchodzą one w zakres przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać prace zabezpieczające i podjąć działania likwidujące powyższe zagrożenie. 14) W przypadku, gdy likwidacja awarii mogącej powodować stan zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia Zamawiającego powoduje konieczność dokonania zakupu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest dokonać ich zakupu w celu wykonania prac zabezpieczających awarię do czasu przystąpienia do prac naprawczych. 15) Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć ochronę obiektu w czasie prac budowlanych, w dni wolne od pracy, w nocy i gdy nie ma pracowników na terenie budowy. 16) Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć teren budowy na własny koszt. 4. W przypadku, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. Więcej w dziale IV SWZ.
Interne Kennung: ZM 8/230/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45215140 Bau von Krankenhauseinrichtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262700 Umbau von Gebäuden, 45400000 Baufertigstellung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Modernizacja Oddziału Kardiologicznego w formule zaprojektuj, wybuduj i wyposaż w ramach projektu pn. Unowocześnienie kardiologii w SPZOZ w Puławach dzięki inwestycjom w sprzęt i infrastrukturę.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oraz dostawa wyposażenia Oddziału Kardiologicznego w SPZOZ w Puławach formule zaprojektuj i wybuduj i wyposaż. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony jest Programem Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej (SWZ), zestawieniem rzeczowo - ilościowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ oraz zestawieniem parametrów technicznych urządzeń stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 3. Wymagania dotyczące warunków wykonywania robót budowlanych. Przy wykonaniu przedmiotu zamówienia należy w szczególności przestrzegać następujących Warunków: 1) Roboty prowadzone będą wewnątrz obiektu czynnego. Należy szczególnie przestrzegać reżimu sanitarnego. Wykonywanie robót nie może zakłócać funkcjonowania obiektu. Wykonywanie najbardziej uciążliwych czynności Wykonawca dostosuje do organizacji pracy w obiekcie. 2) Wszystkie prace związane z realizacją przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego należy wykonać zgodnie z wiedzą techniczną, instrukcjami producentów, warunkami technicznymi wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż, polskimi normami, przepisami BHP, ppoż. oraz Prawem Budowlanym, pod ścisłym nadzorem i kierownictwem osób uprawnionych. 3) Organizacja robót winna być szczegółowo opisana w Planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (plan BIOZ), którego opracowanie należy do obowiązków kierownika budowy. Obowiązki Kierownika Budowy należy powierzyć osobie posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane zgodnie z wymogami SWZ. 4) Do wykonania robót będących przedmiotem zamówienia należy użyć materiałów, wyrobów i urządzeń, które nadają się do stosowania przy wykonywaniu robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 16.04.2004 r, o wyrobach budowlanych (Dz.U. z 2004r nr 92 poz. 881 z późn. zm.). W przypadku wystąpienia w dokumentacji marek bądź znaków towarowych, Zamawiający dopuszcza materiały lub urządzenia równoważne, tj. o parametrach technicznych, jakościowych i użytkowych nie gorszych niż wskazane w dokumentacji oraz nieprowadzące do zmiany technologii. Wskazane w dokumentacji nazwy należy traktować jako przykładowe. 5) Wszystkie rozwiązania zamienne, np.: materiałowe, estetyczne, kolorystyczne, techniczne muszą być bezwzględnie zatwierdzane przez Inwestora i Projektanta przed ich realizacją w formie pisemnej. 6) Wykonanie ewentualnej dokumentacji powykonawczej, pomiarów i uzgodnień leży w gestii Wykonawcy. 7) Zakres robót budowlanych Wykonawca będzie realizował zgodnie z postanowieniami umowy, zasadami sztuki budowlanej i wiedzy technicznej, na podstawie zatwierdzonego projektu. 8) Prace stanowiące przedmiot zamówienia powinny być wykonywane bez wyłączania obiektów z bieżącej eksploatacji. W uzasadnionych przypadkach, wynikających z zakresu bądź rodzaju robót, częściowego wyłączenia obiektu można dokonać wyłącznie w uzgodnieniu z Zamawiającym (zamiar przystąpienia do prac wymagających wyłączenia z eksploatacji części budynku. Wykonawca powinien uzgodnić z Zamawiającym co najmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem). 9) Roboty budowlane należy prowadzić w dni robocze, ale Zamawiający dopuszcza także możliwość realizacji robót w dni wolne od pracy oraz w godzinach popołudniowych i wieczornych. 10) Wykonawca zobowiązany jest usuwać z terenu budowy na bieżąco tj. w tym samym dniu, wszystkie odpady, które powstaną w związku z realizacją przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia z zachowaniem obowiązujących przepisów BHP i ustawy o odpadach. 11) Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić zasady udostępnienia pomieszczeń oraz sposób prowadzenia prac z Zamawiającym. 12) Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć wykwalifikowanych pracowników, środki transportowe oraz sprzęt w ilości i rodzaju niezbędnym dla należytej realizacji zamówienia, zgodnie z przyjętym harmonogramem oraz zaopatrzy pracowników w jednakowe rozpoznawalne ubiory i zapewni utrzymanie przez pracowników odzieży roboczej w należytej czystości zgodnej z poziomem higieny wymaganej na terenie SPZOZ. 13) W przypadku, gdy realizacja prac wymaga wykonania robót które mogą powodować stan zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia Zamawiającego, a nie wchodzą one w zakres przedmiotu zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać prace zabezpieczające i podjąć działania likwidujące powyższe zagrożenie. 14) W przypadku, gdy likwidacja awarii mogącej powodować stan zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia Zamawiającego powoduje konieczność dokonania zakupu materiałów, Wykonawca zobowiązany jest dokonać ich zakupu w celu wykonania prac zabezpieczających awarię do czasu przystąpienia do prac naprawczych. 15) Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć ochronę obiektu w czasie prac budowlanych, w dni wolne od pracy, w nocy i gdy nie ma pracowników na terenie budowy. 16) Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć teren budowy na własny koszt. 4. W przypadku, kiedy w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, charakteryzujące określone produkty lub usługi, oznacza to, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na normy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne”. 5. Więcej w dziale IV SWZ.