334123-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System) – EU-udbud på levering af sporingsenheder
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU-udbud på levering af sporingsenheder
BeschreibungUdbuddet omfatter kontrakt på levering af sporingsenheder til Randers Kommune, samt et tilhørende IT‑system. Sporingsenhederne skal anvendes til lokalisering af borgere med kognitiv svækkelse som f.eks. demens, der enten bor på plejehjem eller i egen bolig. IT‑systemet skal bestå af et webbaseret administrationsmodul samt en mobilapp, der blandt andet muliggør sporing og administration af sporingsenhederne og tilknyttede brugere.
Interne Kennung683307
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenKontrakten kan forlænges 2 x 12 måneder.