2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów PWiK ”NYSA” Sp. z o. o. z siedzibą w Zgorzelcu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów należących do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji “NYSA” Spółka z o.o., ul. Bohaterów Getta 1a, 59-900 Zgorzelec w terminie od 01.01.2027 r. do 31.12.2029 r. tj. na okres 36 miesięcy. Obiekty są własnością Zamawiającego. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do punktów poboru energii elektrycznej Zamawiającego na zasadach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43 z późn. zm.), zwaną dalej „ustawa Prawo energetyczne” oraz w wydanych na jej podstawie aktach wykonawczych, o określonych standardach jakościowych. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie Prawo energetyczne, w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz.U. 2025 poz. 919), w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (t.j. Dz.U. 2024 poz. 904 ze zm.). Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2027 r. – 31.12.2029 r. wynosi 10 482,621 MWh i ma charakter jedynie orientacyjny służący do porównania ofert. Wykaz punktów poboru energii wyszczególniono w załączniku nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego (OSD) tj. Tauron Dystrybucja S. A., w imieniu Zamawiającego, zgłoszenia o zawarciu umowy sprzedaży energii elektrycznej. Zamawiający posiada aktualną umowę na dostawę energii z Energa Obrót S.A. dla ppe wskazanych w zał.nr 2 do SWZ do dnia 31.12.2026 r.
Interne Kennung: 07/02/2026/DT
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa energii elektrycznej do obiektów PWiK ”NYSA” Sp. z o. o. z siedzibą w Zgorzelcu.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji.