See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa leków na potrzeby pacjentów oddziałów Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu na 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy leków na potrzeby pacjentów oddziałów Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu w 2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagany asortyment zawiera załącznik nr 2 do SWZ – „Formularz asortymentowo-cenowy”. Pozostałe istotne informacje zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do SWZ. Zamówienie obejmuje 1 część: a) Leki do programu B.6.
Interne Kennung: ZP/TP/7/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Przetarg nieograniczony
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa leków na potrzeby pacjentów oddziałów Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu na 2026 r
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy leków na potrzeby pacjentów oddziałów Szpitala Chorób Płuc w Orzeszu w 2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagany asortyment zawiera załącznik nr 2 do SWZ – „Formularz asortymentowo-cenowy”. Pozostałe istotne informacje zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 6 do SWZ. Zamówienie obejmuje 1 część: a) Leki do programu B.6. 1) Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć przedmiot zamówienia: a) w terminie do 24 godz., a w przypadku zamówienia leku na ratunek tzw. dostawa na „cito” maksymalnie do 12 godz., od chwili złożenia pisemnego zamówienia, za pomocą poczty elektronicznej (e-mail) lub telefonicznie, b) w dni robocze, w godzinach 7:00-14:00. Dostawy będą się odbywać transportem na koszt Wykonawcy wg zasad ustalonych w umowie. 2) Zamawiający opisując przedmiot zamówienia określił szczegółowo asortyment zgodnie z potrzebami szpitala, dopuszcza jednak także oferty równoważne, przez które rozumie się: - preparat o identycznym przez¬naczeniu jak opisany w załączniku nr 2 i o parametrach - jeśli je doprecyzowano - nie gorszych z punktu widzenia użytkownika. 4. Rozwiązania równoważne: 1) Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje pro-dukty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się za-oferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych. 2) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 3) W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod względem metodologii postępowania, zakresu, funkcjonalności i innych cech opisanych w normach. W każdym miejscu w dokumentacji, w którym zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, bądź wyposażenia lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 – 101 Ustawy, Wykonawca wprowadza zapisy dotyczące oferowanych materiałów, bądź wyposażenia równoważnych i opisze na czym równoważność będzie polegała. 5. Zamawiający dopuszcza inną ilość zamawianych jednostek z odpowiednim przeliczeniem zamawianych ilości. Miejsce realizacji zamówienia: Szpital Chorób Płuc w Orzeszu, ul. Gliwicka 37, 43-180 Orzesze oraz Apteka Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A., ul. Pyskowicka 47-51, 42-612 Tarnowskie Góry lub inna placówka wskazana przez Zamawiającego 6. Pozostałe warunki zamówienia określone są w załączniku nr 6 do specyfikacji warun-ków zamówienia („Projektowane postanowienia umowy”) 7. Zaoferowany asortyment musi: a) odpowiadać treści specyfikacji warunków zamówienia – w tym spełniać wszystkie wymagania wyszczególnione w Formularzu asortymentowo-cenowy posiadać do-puszczenie do obrotu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, potwierdzone oświadczeniem zawartym w formularzu oferty; b) posiadać termin ważności nie krótszy niż 12 miesięcy od momentu dostarczenia.