2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obsługa obiektów sportowych COS-OPO w Szczyrku w podziale na części
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług przygotowania i utrzymania obiektów COSOPO w Szczyrku w podziale na części.
Interne Kennung: DZP/Sz/14/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych w przedmiotowym postępowaniu i skrócić termin składania ofert do 15 dni, z uwagi na wystąpienie należycie uzasadnionej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, polegającej na konieczności zapewnienia ciągłości obsługi strategicznych obiektów sportowych i infrastruktury narciarskiej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, obejmujących m.in. skocznię narciarską oraz urządzenia transportu linowego. Brak niezwłocznego zawarcia umowy skutkowałby niemożnością zapewnienia bieżącego funkcjonowania obiektów, bezpieczeństwa użytkowników, realizacji zaplanowanych treningów sportowych, zgrupowań kadry narodowej oraz obsługi ruchu turystycznego. Potrzeba udzielenia zamówienia ma charakter obiektywny i wynika z aktualnego harmonogramu wykorzystania obiektów, sezonowości usług oraz konieczności zachowania ciągłości operacyjnej infrastruktury sportowej. Zachowanie standardowego terminu składania ofert mogłoby doprowadzić do przerwy w świadczeniu usług oraz realnego zagrożenia dla prawidłowej realizacji zadań publicznych Zamawiającego. Zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp nie jest uzależnione od tego, czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, ani od tego, czy zaistnienie tej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp mają mniej restrykcyjny charakter, co uzasadnione jest tym, że zastosowanie tego przepisu służy wyłącznie skróceniu terminów w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 92610000 Betrieb von Sportanlagen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70100000 Immobiliendienste für Eigenbesitz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługi przygotowania i utrzymania skoczni narciarskiej Wisła Malinka im. Adama Małysza
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne i uzależnione od składanych przez Zamawiającego zamówień świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usługi przygotowania i utrzymania skoczni narciarskiej Wisła Malinka im. Adama Małysza należącej do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: OBSŁUGA PERONOWA KOLEI LINOWYCH, WYCIĄGÓW ORCZYKOWYCH ORAZ KAS BILETOWYCH
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi przygotowania i utrzymania obiektów kolei, wyciągów oraz kas biletowych w Ośrodku Narciarskim Skrzyczne należącym do COS-OPO w Szczyrku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w SWZ.
Interne Kennung: Część 2