2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Wykonanie ekspertyz budowlanych wytypowanych obiektów na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza w ramach zadania "2.3.3.3 funkcjonowanie i utrzymanie systemu ochrony ludności oraz realizacja innych zadań”
Beschreibung: I. ZAKRES ZAMÓWIENIA: 1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie inwentaryzacji architektoniczno-budowlanej oraz ekspertyz stanu technicznego (w formie graficznej i opisowej) dziesięciu obiektów położonych na terenie Gminy Dąbrowa Górnicza wraz oceną koniecznych do wykonania prac związanych z dostosowaniem pomieszczeń do obecnie obowiązujących wymagań dla obiektów zbiorowej ochrony (schron, ukrycie lub MDS). 2. Celem ekspertyzy jest jednoznaczne określenie, czy kondygnacje podziemne poszczególnych budynków mogą pełnić funkcję: a) miejsca doraźnego schronienia (MDS) - wariant A b) ukrycia - wariant B c) schronu - wariant C w rozumieniu ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz właściwych aktów wykonawczych z 2025 r. (w szczególności zgodnie z rozporządzeniami wskazanymi w paragrafie 2 ustęp 6 projektowanych postanowień umownych stanowiących załącznik nr 9 do specyfikacji warunków zamówienia. 3. Ekspertyza musi wskazać pełny katalog działań i robót niezbędnych do dostosowania ocenianych pomieszczeń do ww. funkcji, z podziałem na branże (m.in. konstrukcja, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne/teletechniczne, wentylacja i filtrowentylacja, zabezpieczenia, drogi ewakuacyjne oraz wyposażenie). 4. Zakres ekspertyzy koncentruje się na kondygnacjach podziemnych, z rozszerzeniem – w niezbędnym zakresie – na elementy konstrukcyjne i instalacyjne całego obiektu, o ile mają wpływ na bezpieczeństwo, funkcjonalność i spełnienie wymagań MDS/ukrycia/schronu (w szczególności: nośność stropów nad kondygnacjami podziemnymi, ciągi ewakuacyjne, doprowadzenie i odcięcia mediów). 5. Zamówienie dotyczy obiektów wskazanych w paragrafie 2 ustęp 5 projektowanych postanowień umownych. Pozostałe wymogi w zakresie przedmiotu zamówienia zawarte zostały w paragrafie 2 i 3 projektowanych postanowień umownych.
Interne Kennung: ZP.BPI.271.4.18.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust.4 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71312000 Beratung im Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy