334697-2025 - Ergebnis
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Utrzymanie czystości i porządku na terenie parków i zieleńców w Oleśnicy – III-XII 2025 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie czystości i porządku na terenie parków i zieleńców w Oleśnicy – III-XII 2025 r.
Beschreibung: OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Bieżące sprzątanie terenów realizowane poprzez: 1) ręczne usuwanie w szczególności opakowań (np. puszki, butelki, folie, kartony) papierów, worków i reklamówek oraz innych odpadów niż wymienione. W ramach bieżącego sprzątania należy usuwać plakaty, ulotki i ogłoszenia umieszczone nielegalnie m.in. na drzewach, koszy na odpady, ławkach, a drobne zanieczyszczenia np. niedopałki papierosów, kapsle, z miejsc szczególnie narażonych na zaśmiecenie tj. okolice ławek należy oczyścić (zagrabić lub zamieść min. raz dziennie); 2) utrzymanie w czystości ciągów pieszych przez co rozumie się zamiatanie powierzchni wyznaczonych do utrzymania w czystości, w celu usunięcia wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń (m.in. piasku, błota, papierów, liści itp.), zasypywanie dołów wykopywanych przez psy na alejkach, 3) uzupełnianie worków foliowych w koszach na odpady (dotyczy koszy, w których brakuje wkładów metalowych - 14 szt.). 2. Opróżnianie i utrzymanie czystości wokół koszy na odpady również w soboty oraz dni ustawowo wolne od pracy: 1) 95 koszy na terenie starego miasta - trzy razy w tygodniu, 2) 73 koszy na terenie Parku nad Stawami- cztery razy w tygodniu, 3) 400 koszy w pozostałych lokalizacjach - dwa razy w tygodniu. 3. Ustawienie pojemnika na śmieci o pojemności co najmniej 1 100 l na terenie Targowiska w Oleśnicy przy ul. Wrocławskiej i zapewnić wywóz nieczystości stałych niemniej niż 2 razy w tygodniu. 4. W razie występowania zjawisk atmosferycznych powodujących zniszczenia lub uszkodzenia na terenach zielonych, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie przystąpić do sprzątania po wystąpieniu tych zjawisk, poprzez usuwanie wiatrołomów i wywrotów, złomów, konarów, gałęzi niezwłocznie w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu osób i mienia oraz zbieranie gałęzi i innych nieczystości łącznie z zamiataniem ciągów pieszych. Zamawiający przewiduje, że Wykonawca będzie musiał usunąć do 2 szt. wywrotów lub złomów drzew w rozumieniu art. 5 pkt 26c i pkt 26d ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody. 5. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia padłych zwierząt z terenu miasta. 6. Utrzymanie porządku w czasie akcji zimowej, poprzez: 1) podjęcia nieprzerwanych, kompleksowych i systematycznych działań mających na celu odgarnięcie śniegu i likwidację śliskości na ciągach pieszych przylegających do terenów wymienionych w „Wykazie gruntów” lub będących ich częścią, 2) likwidacja skutków zimy powinna być wykonywana z częstotliwością pozwalającą na bezpieczne poruszanie się oraz w sposób niepowodujący utrudnień w ruchu pieszym, 3) ciągi piesze muszą być odśnieżane i posypywane na całej powierzchni, 4) oczyszczanie nawierzchni ciągów pieszych z błota pośniegowego w czasie odwilży, 5) oczyszczanie ciągów pieszych z piasku, błota i innych zanieczyszczeń w czasie, gdy nie występują zimowe zjawiska pogodowe tj. gołoledź, śnieg, 6) usuwanie śliskości z ciągów pieszych również w niedzielę i święta w obszarze Parku nad Stawami oraz ograniczonym ulicami Rzemieślnicza, Sinapiusa, Kilińskiego, Wały Jagiellońskie, Wałową oraz Sikorskiego na odcinku od ul. Klonowej do Cmentarza Armii Radzieckiej, Wileńską do skrzyżowania z Krzywą i Lwowską.
Vorherige Bekanntmachung: 90498-2025
Interne Kennung: ZP/PN/4/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej. 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/olesnica, zwanej dalej „Platformą zakupową” 2. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy Zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/olesnica tj. oferta oraz wszelkie dokumenty elektroniczne, oświadczenia, wnioski lub elektroniczne kopie dokumentów, oświadczeń lub wniosków, o których mowa w niniejszej SWZ, składane są przez Wykonawcę za pomocą Platformy Zakupowej. 3. W sytuacjach awaryjnych w szczególności w przypadku braku działania Platformy zakupowej, Zamawiający dopuszcza również komunikację za pomocą poczty elektronicznej (z zastrzeżeniem składania oferty, dla której jedynym dopuszczalnym sposobem złożenia jest przesłanie jej za pośrednictwem Platformy Zakupowej, zgodnie z opisem zawartym w rozdz. XVII. SWZ (opis sposobu przygotowania oferty) oraz dokumentów wymaganych przez zamawiającego w SWZ). W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest przesłać dokumenty na adres email: kancelaria@um.olesnica.pl lub b.strzala@um.olesnica.pl 4. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem Platformy zakupowej poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. 5. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem Platformy zakupowej. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji “Komunikaty”. Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem Platformy zakupowej do konkretnego wykonawcy. 6. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM. 7. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. – w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej, tj.: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, 2) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje, 3) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer, 4) włączona obsługa JavaScript, 5) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf, 6) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3. 7) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar. 8. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: 1) zapoznał się, akceptuje i stosuje warunki korzystania z Platformy zakupowej określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący, 2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej na Platformie zakupowej w zakładce „Instrukcje” oraz uznaje je za wiążące. 9. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z Platformy zakupowej, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie przez Zamawiającego odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp. 10. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy zakupowej dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy zakupowej znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45instrukcje X. Wskazanie osób uprawnionych do komunikowania się z Wykonawcami Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Bartosz Strzała – główny specjalista ds. zamówień publicznych, tel. 71 79 82 165, email: b.strzala@um.olesnica.pl
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001