33470-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Elbląg w roku 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Elbląg w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania infrastruktury leśnej i łowiectwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Elbląg w roku 2025. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania infrastruktury leśnej i łowiectwa wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ.
Interne KennungS.270.2.7.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231700 Erweiterung des Waldbestandes, 77220000 Imprägnierung von Holz, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 34928200 Zäune, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1 - leśnictwa: Jagodno, Dąbrowa
BeschreibungObejmują prace z zakresu hodowli, nasiennictwa, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej,pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania infrastruktury leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Jagodno, Dąbrowa
Interne KennungS.270.2.7.2025 Pakiet 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77231700 Erweiterung des Waldbestandes, 77220000 Imprägnierung von Holz, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 34928200 Zäune, 45232451 Entwässerungs- und Oberflächenarbeiten, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
Optionen
Beschreibung der OptionenW stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet 2 - leśnictwo Dębica i Zalesie
BeschreibungObejmują prace z zakresu hodowli, nasiennictwa, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, gospodarki łąkowo - rolnej,pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania infrastruktury leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Dębica i Zalesie.
Interne KennungS.270.2.7.2025 Pakiet 2
LosLOT-0003
TitelPakiet 3 - leśnictwo Nowy Wiek, Kadyny, Górki, Pogrodzie
BeschreibungObejmują prace z zakresu hodowli, selekcji i nasiennictwa, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody,gospodarki łąkowo - rolnej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania infrastruktury leśnej do wykonania na terenie leśnictwa Nowy Wiek, Kadyny, Górki, Pogrodzie
Interne KennungS.270.2.7.2025 Pakiet 3
LosLOT-0004
TitelPakiet 4 - leśnictwa: Żuławy, Krynica Morska, Kąty Rybackie i Jantar;
BeschreibungObejmują prace z zakresu hodowli, ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, gospodarki łąkowo- rolnej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania infrastruktury leśnej i łowiectwa do wykonania na terenie leśnictwa: Żuławy, Krynica Morska, Kąty Rybackie i Jantar;
Interne KennungS.270.2.7.2025 Pakiet 4