334852-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Schwerlastfahrzeuge – Indkøb, levering og servicering af el-trækker til SMOKA
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndkøb, levering og servicering af el-trækker til SMOKA
BeschreibungDen udbudte opgave omfatter indkøb af eldrevet, fabriksny og færdigopbyggede bil af nedenstående biltype til SMOKA. SMOKA ønsker at indkøbe følgende biler ud fra de i Kravspecifikationen angivne krav og beskrivelser: • 2-akslet el-trækker: 1 stk. samt indgåelse af service- og reparationsaftale for denne bil. Bilen skal være komplet opbygget, klargjort og indregistreret ved levering til SMOKA. Der henvises i øvrigt til Kravspecifikationen for en uddybning af kravene til den udbudte opgave.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34140000 Schwerlastfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge, 34139000 Fahrgestelle, 34139100 Fahrgestelle mit Führerhaus, 34144900 Elektrofahrzeuge, 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
LosLOT-0000
Menge1
Optionen
Beschreibung der OptionenOpgaven indeholder følgende option: Option 1: Indkøb af yderligere op til 2 stk. 2-akslede el-trækkere, samt indgåelse af service- og reparationsaftale for disse biler.