2. Verfahren
Verfahren
Titel: zakup videokolonoskopów
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi zakup zakup videokolonoskopów (2 szt.) do pracowni endoskopii (AOS). Szczegółowy opis wymagań, które oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać, zawarto w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, w związku z czym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
Interne Kennung: 18/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin 35 dni, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia. Zamówienie dotyczy realizacji projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zgodnie z warunkami zawartej umowy Zamawiający zobowiązany jest do realizacji zamówienia do dnia 30.06.2026 r. Zatem, pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert w wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania realizacji zamówienia objętego dofinansowaniem oraz prawidłowego rozliczenia zakupu. Brak realizacji zamówienia w terminie do 30.06.2026 r. będzie równoznaczne z niezrealizowaniem projektu, co w efekcie spowoduje niekorzystne skutki finansowe i organizacyjne. Mając na względzie powyższe, wskazane okoliczności należy uznać za spełniające (wyczerpujące) przesłanki pilnej potrzeby udzielenia zamówienia zawartej w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, co pozwala na skrócenie terminu składania ofert do 15 dni. Skrócenie terminu składania ofert w postępowaniu nie pozbawia żadnego z Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy profesjonalny podmiot jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację zamówienia w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Skrócony termin składania ofert nie narusza zasady uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, został ustalony w sposób umożliwiający zapoznanie się z dokumentacją postępowania oraz przygotowanie i złożenie ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33168100 Endoskopen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia stanowi zakup videokolonoskopów (2 szt.) do pracowni endoskopii (AOS). Szczegółowy opis wymagań, które oferowany przedmiot zamówienia musi spełniać, zawarto w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części, w związku z czym Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.