2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa, dostawa i uruchomienie stanowisk do dystrybucji czasu urzędowego lub czasu zgodnego z czasem urzędowym za pomocą protokołu NTP lub PTP wraz z systemem do monitorowania poprawności ich pracy i gromadzenia statystyk realizowanych usług - dla Głównego Urzędu Miar.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa i uruchomienie stanowisk do dystrybucji czasu urzędowego lub czasu zgodnego z czasem urzędowym za pomocą protokołu NTP lub PTP wraz z systemem do monitorowania poprawności ich pracy i gromadzenia statystyk realizowanych usług niezbędne jest do: - utworzenia stanowiska dystrybucji czasu urzędowego za pomocą protokołu NTP i PTP w zapasowym centrum utrzymania czasu urzędowego w Świętokrzyskim Kampusie Laboratoryjnym Głównego Urzędu Miar w Kielcach (część 1), - utworzenia systemu rozproszonych stanowisk do dystrybucji czasu urzędowego metodą NTP, zwiększających liczbę wiarygodnych serwerów czasu w krajowej puli serwerów zarejestrowanych w ntppool.org oraz, poprzez rozproszenie lokalizacji stanowisk w różnych miastach Polski, zwiększających dostępność i umożliwiających szybszą synchronizację do czasu urzędowego dla lokalnych użytkowników (część 2), - utworzenia systemów dystrybucji czasu zgodnego z czasem urzędowym za pomocą protokołu NTP w laboratoriach posiadających niezależnie pracujące atomowe wzorce czasu i częstotliwości porównywane w sposób ciągły względem UTC(PL) i zapewniające wymaganą dokładność względem UTC(PL) (część 3), oraz do: - zapewnienia ciągłości monitorowania poprawności pracy i gromadzenia statystyk realizowanych usług przez serwery NTP w ww. stanowiskach do dystrybucji czasu urzędowego za pomocą protokołu NTP w klastrach mini serwerów NTP (część 4), co jest niezbędne do rozszerzenia liczby możliwych lokalizacji, dostępności i możliwości synchronizacji do czasu urzędowego lub do czasu zgodnego z czasem urzędowym za pomocą protokołu NTP, zapewnienia dostępności do serwerów czasu urzędowego w zapasowym centrum utrzymania czasu urzędowego, zwiększenia liczby i dostępności wiarygodnych serwerów NTP w krajowej puli serwerów zarejestrowanych w ntppool.org oraz podniesienia bezpieczeństwa z korzystania z tej puli serwerów przez użytkowników krajowych, a także do zapewnienia prowadzenia właściwego nadzoru nad funkcjonowaniem ww. stanowisk i gromadzenia statystyk realizowanych przez nie usług.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30230000 Computerbezogene Geräte, 30211200 Hardware für Zentralrechner
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30211200 Hardware für Zentralrechner, 30230000 Computerbezogene Geräte