2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa samochodów służbowych dla Straży Miejskiej Miasta Krakowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa samochodów służbowych dla Straży Miejskiej Miasta Krakowa”, ST.RL.261.6.2026. 2. W ramach zamówienia Wykonawca dostarczy trzy samochody, zwane dalej również pojazdami zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia (OPZ) określonym w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający przewiduje prawo opcji opisane szczegółowo w sekcji V ppkt 5 poniżej. 3. Wykonawca udziela pełnej gwarancji na samochody i elementy wyposażenia na warunkach określonych w dokumentach zamówienia, w szczególności w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) wzór umowy, stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz zgodnie ze złożoną ofertą. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz zakres obowiązków Wykonawcy został określony w załącznikach do SWZ, w tym w Projektowanych postanowieniach umowy oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia – OPZ. 5. Zamawiający, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. W związku z zastosowaniem powyższej procedury, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Zamawiający żąda złożenia tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona 6. Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji na wskazanych poniżej warunkach: a) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Prawo opcji obejmuje zwiększenie dostawy o 1 (jeden) lub 2 (dwa) pojazd/y (samochód/y) o parametrach technicznych tożsamych lub równoważnych z zamówieniem podstawowym, zgodnie z zapisami SWZ i Opisem przedmiotu zamówienia (OPZ – załącznik nr 2 do SWZ) oraz ze złożoną ofertą. b) Wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu zrealizowanej w ramach prawa opcji dostawy zostanie ustalone wg ceny jednostkowej wskazanej w ofercie, pomnożone o odpowiednią ilość pojazdów i będzie tożsame z wynagrodzeniem za zamówienie podstawowe. c) Prawem opcji objęta jest opcjonalna możliwość zlecenia uzupełniającej dostawy pojazdów na podstawie złożonego oświadczenia o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji, w którym wskazany będzie termin dostawy (maksymalnie 24 tygodni od dnia złożenia oświadczenia przez Zamawiającego poprzez Platformę, o której mowa w Sekcji VIII pkt 1 SWZ, nie później niż do dnia 22 grudnia 2026 r.). d) Dostawa wykonywana w ramach prawa opcji musi spełniać wszelkie warunki i parametry określone w SWZ i w dokumentach zamówienia, w takim sam sposób i w tym samym stopniu co dostawa realizowana w ramach zamówienia podstawowego. e) Termin dostawy objętej prawem opcji nie będzie dłuższy niż termin dostawy dla zamówienia podstawowego. f) Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji. Wykonawca zrzeka się roszczeń o skorzystanie przez Zamawiającego z jakichkolwiek dostaw objętych prawem opcji, jak i z tytułu wynagrodzenia za dostawy objęte opcją, które nie zostały zamówione. g) Zamawiający najpóźniej w terminie do 30 dni od daty zawarcia Umowy, złoży Wykonawcy oświadczenie w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji (tj. okres obowiązywania opcji). h) Niezłożenie przez Zamawiającego pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z prawa opcji do terminu wskazanego w lit. g) powyżej, oznacza rezygnację z korzystania z prawa opcji. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie z tytułu dostaw zrealizowanych w ramach zamówienia podstawowego. i) Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu faktycznie zrealizowanych dostaw. j) Wykonawca oświadcza, że zgadza się na prawo opcji według postanowień niniejszego rozdziału i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu nieudzielenia przez Zamawiającego realizacji dostaw objętych prawem opcji.
Vorherige Bekanntmachung: 153626-2026
Interne Kennung: ST.RL.261.6.2026
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 3 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: a) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Prawo opcji obejmuje zwiększenie dostawy o 1 (jeden) lub 2 (dwa) pojazd/y (samochód/y) o parametrach technicznych tożsamych lub równoważnych z zamówieniem podstawowym, zgodnie z zapisami SWZ i Opisem przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1 oraz ze złożoną ofertą – załącznik nr 2 do niniejszej umowy. b) Wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu zrealizowanej w ramach prawa opcji dostawy zostanie ustalone wg ceny jednostkowej wskazanej w ofercie, pomnożone o odpowiednią ilość pojazdów i będzie tożsame z wynagrodzeniem za zamówienie podstawowe. c) Prawem opcji objęta jest opcjonalna możliwość zlecenia uzupełniającej dostawy pojazdów na podstawie złożonego oświadczenia o skorzystaniu przez Zamawiającego z prawa opcji, w którym wskazany będzie termin dostawy (maksymalnie 24 tygodnie od dnia złożenia oświadczenia przez Zamawiającego poprzez Platformę, o której mowa w Sekcji VIII pkt 1 SWZ, nie później niż do dnia 22 grudnia 2026 r.). d) Dostawa wykonywana w ramach prawa opcji musi spełniać wszelkie warunki i parametry określone w SWZ i w dokumentach zamówienia, w takim sam sposób i w tym samym stopniu co dostawa realizowana w ramach zamówienia podstawowego. e) Termin dostawy objętej prawem opcji nie będzie dłuższy niż termin dostawy dla zamówienia podstawowego. f) Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie skorzystania przez Zamawiającego z przysługującego mu prawa opcji. Wykonawca zrzeka się roszczeń o skorzystanie przez Zamawiającego z jakichkolwiek dostaw objętych prawem opcji, jak i z tytułu wynagrodzenia za dostawy objęte opcją, które nie zostały zamówione. g) Zamawiający najpóźniej w terminie do 30 dni od daty zawarcia Umowy, złoży Wykonawcy oświadczenie w przedmiocie zamówienia udzielanego w ramach prawa opcji (tj. okres obowiązywania opcji). h) Niezłożenie przez Zamawiającego pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z prawa opcji do terminu wskazanego w lit. g) powyżej, oznacza rezygnację z korzystania z prawa opcji. W takim przypadku Wykonawcy przysługuje jedynie wynagrodzenie z tytułu dostaw zrealizowanych w ramach zamówienia podstawowego. i) Bez względu na to, na jakim poziomie zostaną Wykonawcy udzielone zamówienia w ramach prawa opcji, Wykonawcy zawsze przysługiwało będzie wyłącznie wynagrodzenie z tytułu faktycznie zrealizowanych dostaw. j) Wykonawca oświadcza, że zgadza się na prawo opcji według postanowień niniejszego rozdziału i nie przysługuje mu żadne roszczenie z tytułu nieudzielenia przez Zamawiającego realizacji dostaw objętych prawem opcji.