2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa sprzętu komputerowego oraz oprogramowania dla szkół ponadpodstawowych Miasta Zamość w ramach projektu „Rozwój kształcenia zawodowego szkół Miasta Zamość II”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych w postaci sprzętu komputerowego oraz oprogramowania do szkół objętych wsparciem w projekcie „Rozwój kształcenia zawodowego szkół Miasta Zamość II”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet 10 Lepsza edukacja, Działanie 10.04 Kształcenie zawodowe. Celem głównym projektów jest podniesienie efektywności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w szkołach dla których organem prowadzącym jest Miasto Zamość, tj. dla: a) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu, b) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Zamościu, c) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu, d) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu. 2. Zamawiający jest Beneficjentem projektu i dokonuje zakupu pomocy dydaktycznych dla szkół prowadzonych przez Miasto Zamość, tj.: dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Zamościu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu. Pomoce po ich zakupie zostaną przekazane w/w szkołom w celu realizacji zadań dydaktycznych określonych w projektach. 3. Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje: 1) dostawę sprzętu informatycznego wraz z oprogramowaniem do szkół wraz z wniesieniem na miejsce docelowe, 2) udzielenie gwarancji i zapewnienie serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego na dostarczony sprzęt, 3) udzielenie licencji na oprogramowanie, 4) przekazanie dokumentacji dostarczanego sprzętu. 4. Szczegółowy wykaz i dostawa sprzętu objętego przedmiotem zamówienia zawarta jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ. 5. Miejsce dostawy: Polska, województwo lubelskie, Zamość (według załącznika nr 11 do SWZ), tj.: poz. 1-38 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1, ul. Łukasińskiego 8, 22-400 Zamość, poz. 39-44 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2, ul. Szczebrzeska 41, 22-400 Zamość, poz. 45-55 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3, ul. Zamoyskiego 62, 22-400 Zamość, poz. 56 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5, ul. Szczebrzeska 102, 22-400 Zamość. 6. Dostawa oraz montaż urządzeń będących przedmiotem umowy odbędzie się w wyznaczonych pomieszczeniach Zamawiającego, w czasie ustalonym z Zamawiającym. 7. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego sprzętu objętego przedmiotem zamówienia. Na dostarczony sprzęt Wykonawca zapewni okres gwarancji nie krótszy niż 24 miesiące liczony od dnia podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru końcowego dostawy. 8. Wraz z dostawą przedmiotu zamówienia należy dostarczyć sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, atesty, certyfikaty, karty gwarancyjne, warunki eksploatacji i konserwacji. 9. Koszty załadunku, transportu oraz rozładunku dostawy w miejscu docelowym, a także montażu w przypadku, gdy montaż przez Wykonawcę jest warunkiem otrzymania gwarancji na zakupiony sprzęt, obciążać będą Wykonawcę w ramach ceny za wykonanie zamówienia. 10. Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w specyfikacji warunków zamówienia oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ. 11. Zamawiający informuje, że występujące w załącznikach do SWZ: nazwy producentów, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, w odniesieniu do wymaganych materiałów, urządzeń, sprzętu czy towarów i zaleca traktować, jako przykładowe oraz dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych. Szczegółowe kryteria równoważności zostały określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - załącznik nr 11 do SWZ. 12. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność usługi dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 13. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia będzie przeznaczony dla jednostek oświatowych w rozumieniu art. 83 ust. 1 pkt 26 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 361 ze zm.) pozwalający na zastosowanie preferencyjnej stawki podatku VAT, zgodnie z załącznikiem Nr 8 do ustawy. Po zawarciu umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego zamówienie oraz zaświadczenie w celu spełnienia warunku zapisanego w art. 83 ust.1 pkt 26 ww. ustawy.
Interne Kennung: IM-ZP.272.15.2025.MT
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawca, została którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 3. Obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO w związku ze zbieraniem danych osobowych bezpośrednio od osoby fizycznej, której dane dotyczą, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego zawarty jest w pkt 26 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39162100 Lehrmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39162110 Lehrbedarf, 30121000 Fotokopiergeräte und Thermokopiergeräte, 32322000 Multimediaausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 32422000 Netzkomponenten, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30125100 Tonerpatronen, 30232000 Peripheriegeräte, 30232100 Drucker und Plotter
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pomocy dydaktycznych w postaci sprzętu komputerowego oraz oprogramowania do szkół objętych wsparciem w projekcie „Rozwój kształcenia zawodowego szkół Miasta Zamość II”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, Priorytet 10 Lepsza edukacja, Działanie 10.04 Kształcenie zawodowe. Celem głównym projektów jest podniesienie efektywności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w szkołach dla których organem prowadzącym jest Miasto Zamość, tj. dla: a) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu, b) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Zamościu, c) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu, d) Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu. 2. Zamawiający jest Beneficjentem projektu i dokonuje zakupu pomocy dydaktycznych dla szkół prowadzonych przez Miasto Zamość, tj.: dla Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Zamościu, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 w Zamościu. Pomoce po ich zakupie zostaną przekazane w/w szkołom w celu realizacji zadań dydaktycznych określonych w projektach. 3. Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje: 1) dostawę sprzętu informatycznego wraz z oprogramowaniem do szkół wraz z wniesieniem na miejsce docelowe, 2) udzielenie gwarancji i zapewnienie serwisu gwarancyjnego i wsparcia technicznego na dostarczony sprzęt, 3) udzielenie licencji na oprogramowanie, 4) przekazanie dokumentacji dostarczanego sprzętu. 4. Szczegółowy wykaz i dostawa sprzętu objętego przedmiotem zamówienia zawarta jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ. 5. Miejsce dostawy: Polska, województwo lubelskie, Zamość (według załącznika nr 11 do SWZ), tj.: poz. 1-38 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1, ul. Łukasińskiego 8, 22-400 Zamość, poz. 39-44 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2, ul. Szczebrzeska 41, 22-400 Zamość, poz. 44-55 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3, ul. Zamoyskiego 62, 22-400 Zamość, poz. 56 - Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5, ul. Szczebrzeska 102, 22-400 Zamość. 6. Dostawa oraz montaż urządzeń będących przedmiotem umowy odbędzie się w wyznaczonych pomieszczeniach Zamawiającego, w czasie ustalonym z Zamawiającym. 7. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego sprzętu objętego przedmiotem zamówienia. Na dostarczony sprzęt Wykonawca zapewni okres gwarancji nie krótszy niż 24 miesiące liczony od dnia podpisania bez zastrzeżeń protokołu odbioru końcowego dostawy. 8. Wraz z dostawą przedmiotu zamówienia należy dostarczyć sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, atesty, certyfikaty, karty gwarancyjne, warunki eksploatacji i konserwacji. 9. Koszty załadunku, transportu oraz rozładunku dostawy w miejscu docelowym, a także montażu w przypadku, gdy montaż przez Wykonawcę jest warunkiem otrzymania gwarancji na zakupiony sprzęt, obciążać będą Wykonawcę w ramach ceny za wykonanie zamówienia. 10. Wykonawca zobowiązany jest realizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w specyfikacji warunków zamówienia oraz w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 12 do SWZ. 11. Zamawiający informuje, że występujące w załącznikach do SWZ: nazwy producentów, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególne procesy, w odniesieniu do wymaganych materiałów, urządzeń, sprzętu czy towarów i zaleca traktować, jako przykładowe oraz dopuszcza zastosowanie przy realizacji zamówienia materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od założonych. Szczegółowe kryteria równoważności zostały określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - załącznik nr 11 do SWZ. 12. Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia zapewnić dostępność usługi dla wszystkich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności dla osób niepełnosprawnych – zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. 13. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia będzie przeznaczony dla jednostek oświatowych w rozumieniu art. 83 ust. 1 pkt 26 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 361 ze zm.) pozwalający na zastosowanie preferencyjnej stawki podatku VAT, zgodnie z załącznikiem Nr 8 do ustawy. Po zawarciu umowy Wykonawca otrzyma od Zamawiającego zamówienie oraz zaświadczenie w celu spełnienia warunku zapisanego w art. 83 ust.1 pkt 26 ww. ustawy.