See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_podział na 9 części
Beschreibung: dla części I_II_III_IV 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Krosno, Przemyśl, Rzeszów i Stalowa Wola, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie. dla części V-VI_VII_VIII_IX 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Dębica, Mielec, Jarosław, Jasło, Sanok, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85147000 Betriebliche Gesundheitsfürsorge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część I_Krosno
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Krosno, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy e) lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (art. 7 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi) f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej h) badań lekarskich osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej i) badań psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej j) wydawanie orzeczeń lekarskich k) monitorowanie stanu zdrowia pracowników l) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji m) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej n) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał o) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla części I Krosno w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników 1) Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 390 2) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony - 160 3) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 2 4) Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 26 5) Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 26 6) Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 1 7) Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 3 8) Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 12 9) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 12 10) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych- 12 11) Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 12) Badania lekarskie osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 20 13) Badania psychologiczne osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 20 14) Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36.
Haupteinstufung (cpv): 85100000 Dienstleistungen des Gesundheitswesens
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część II_Przemyśl
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Przemyśl, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy e) lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (art. 7 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi) f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej h) badań lekarskich osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej i) badań psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej j) wydawanie orzeczeń lekarskich k) monitorowanie stanu zdrowia pracowników l) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji m) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej n) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał o) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla części II Przemyśl w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników 1) Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 349 2) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony -111 3) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 1 4) Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 7 5) Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 7 6) Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 1 7) Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 6 8) Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 9 9) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 9 10) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 9 11) Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 12) Badania lekarskie osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 15 13) Badania psychologiczne osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 15 14) Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część III_Rzeszów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Rzeszów, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy e) lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (art. 7 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi) f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej h) badań lekarskich osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej i) badań psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej j) wydawanie orzeczeń lekarskich k) monitorowanie stanu zdrowia pracowników l) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji m) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej n) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał o) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla części III Rzeszów w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 2055 Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony - 607 Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 64 Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 16 Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 16 Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 32 Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 60 Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 48 Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 48 Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 48 Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 Badania lekarskie osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 25 Badania psychologiczne osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 25 Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał -36
Los: LOT-0004
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część IV_Stalowa Wola
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Stalowa Wola, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie badań lekarskich i psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej, w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy e) lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania prac, przy wykonywaniu których istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby (art. 7 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi) f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej h) badań lekarskich osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej i) badań psychologicznych osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej j) wydawanie orzeczeń lekarskich k) monitorowanie stanu zdrowia pracowników l) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji m) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej n) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał o) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla część IV – Stalowa Wola w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 452 Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony -197 Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 1 Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 30 Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 30 Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 6 Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe)- 6 Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 23 Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 23 Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 23 Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 Badania lekarskie osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 25 Badania psychologiczne osób ubiegających się o wpis lub posiadających wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej - 25 Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36
Los: LOT-0005
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część V_Dębica
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Dębica, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych; b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców; c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne; d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy; e) badań do celów sanitarno-epidemiologicznych); f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych; g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej; h) wydawanie orzeczeń lekarskich; i) monitorowanie stanu zdrowia pracowników; j) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji; k) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej; l) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał; m) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla części V Dębica w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników 1) Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 279 2) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony - 112 3) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 6 4) Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 2 5) Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 2 6) Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 1 7) Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 2 8) Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 15 9) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 15 10) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 15 11) Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 12) Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36
Los: LOT-0006
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część VI_Mielec
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Mielec, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych; b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców; c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne; d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy; e) badań do celów sanitarno-epidemiologicznych); f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych; g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej; h) wydawanie orzeczeń lekarskich; i) monitorowanie stanu zdrowia pracowników; j) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji; k) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej; l) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał; m) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla części VI Mielec w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników 1) Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 212 2) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony - 87 3) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 1 4) Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 9 5) Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 9 6) Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 1 7) Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 4 8) Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 9) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 10) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 6 11) Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych -12 12) Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36
Los: LOT-0007
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część VII_Jarosław
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Jarosław, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych; b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców; c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne; d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy; e) badań do celów sanitarno-epidemiologicznych); f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych; g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej; h) wydawanie orzeczeń lekarskich; i) monitorowanie stanu zdrowia pracowników; j) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji; k) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej; l) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał; m) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla części VII Jarosław w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników 1) Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 335 2) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony - 147 3) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 1 4) Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 1 5) Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne -1 6) Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 1 7) Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 3 8) Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 9) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 10) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 6 11) Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 12) Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36
Los: LOT-0008
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część VIII_Jasło
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Jasło, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych; b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców; c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne; d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy; e) badań do celów sanitarno-epidemiologicznych); f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych; g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej; h) wydawanie orzeczeń lekarskich; i) monitorowanie stanu zdrowia pracowników; j) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji; k) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej; l) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał; m) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla części VIII Jasło w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników 1) Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) 285 2) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony - 109 3) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 1 4) Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 1 5) Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 1 6) Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 1 7) Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 5 8) Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 9) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 10) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 6 11) Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 12) Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36
Los: LOT-0009
Titel: Świadczenie usług z zakresu medycyny pracy dla pracowników PP S.A. świadczących pracę na terenie województwa podkarpackiego_część IX_Sanok
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sprawowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami Poczty Polskiej S.A. dla miasta Sanok, obsługiwanymi w zakresie kadrowym przez Wydziały Regionalne Kadr i Płac w Krakowie i Warszawie, Dział Obsługi Kadrowej i Płacowej w Rzeszowie - zgodnie z przepisami określonymi w: ustawie z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy ustawie z dnia 27 czerwca 1997 r. o służbie medycyny pracy ustawie z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym ustawie z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych ustawie z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996 r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w Kodeksie pracy rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 grudnia 2022 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2014 r. w sprawie badań psychologicznych osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, kierowców oraz osób wykonujących pracę na stanowisku kierowcy w szczególności przez przeprowadzenie: a) badań profilaktycznych; b) badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców; c) badań lekarskich w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne; d) badań psychologicznych do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy; e) badań do celów sanitarno-epidemiologicznych); f) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby niepełnosprawnej w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych; g) badań lekarskich mających na celu wydanie zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie niepełnosprawnej; h) wydawanie orzeczeń lekarskich; i) monitorowanie stanu zdrowia pracowników; j) inicjowanie działań na rzecz ochrony i promocji zdrowia pracowników oraz udzielanie pomocy w ich realizacji; k) prowadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej z zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej zgodnie z obowiązującymi przepisami o dokumentacji medycznej; l) udział lekarza medycyny pracy w posiedzeniach komisji BHP, odbywających się raz na kwartał; m) przegląd stanowisk pracy podległych Zamawiającemu w celu dokonania oceny warunków pracy i uzupełnienia informacji o zagrożeniach występujących na stanowiskach pracy. Szacunkowa ilość pracowników objętych badaniami w placówce medycznej dla część IX Sanok w okresie obowiązywania umowy Rodzaj usługi oraz przewidywana ilość pracowników 1) Badania profilaktyczne (wstępne, okresowe, kontrolne) - 349 2) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem do 3,5 tony - 162 3) Badania psychologiczne osób wykonujących czynności służbowe polegające na kierowaniu pojazdem powyżej 3,5 tony (kierowcy) - 1 4) Badania lekarskie w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 1 5) Badania psychologiczne w celu wydania zezwolenia lub przedłużenia terminu ważności zezwolenia na kierowanie pojazdem uprzywilejowanym lub przewożącym wartości pieniężne - 1 6) Badania lekarskie kierowców prowadzących pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony z wyjątkiem autobusów - 1 7) Badania psychologiczne do obsługi wózków jezdniowych z napędem silnikowym, używanych w transporcie wewnętrznym zakładów pracy (wózki widłowe) - 3 8) Wydanie zaświadczenia o konieczności lub braku konieczności dostosowania stanowiska pracy do potrzeb osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 9) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do wydłużenia norm czasu pracy osobie z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - 6 10) Badania lekarskie w celu wydania zaświadczenia o przeciwwskazaniach lub braku przeciwwskazań do zatrudniania osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności w porze nocnej i w godzinach nadliczbowych - 6 11) Badania lekarskie i laboratoryjne do celów sanitarno-epidemiologicznych - 12 12) Udział lekarza sprawującego profilaktyczną opiekę zdrowotną nad pracownikami (lekarz medycyny pracy) w posiedzeniach komisji BHP - podana ilość godzin posiedzeń komisji BHP raz na kwartał - 36