336269-2026 - Wettbewerb
Polen – Computeranlagen und Zubehör – Dostawa wyposażenia komputerowego do pracowni szkolnej
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wyposażenia komputerowego do pracowni szkolnej
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa (zakup + transport + wniesienie) wyposażenia komputerowego, na potrzeby edukacyjne, do pracowni Państwowych Szkół Budownictwa – Zespół Szkół w Bytomiu, w ilości i o parametrach, w tym o wymaganiach jakościowych odnoszących się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia określonych w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik do SWZ. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę laptopów, rzutników, ekranów elektrycznych, tabletów graficznych, gogli VR i routera. 2. Wykonawca składając ofertę udziela Zamawiającemu 24 miesięcznej gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia, na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy, z zastrzeżeniem, iż na laptopy i/lub tablety graficzne Wykonawca może zaoferować dłuższy okres gwarancji, który będzie oceniany w ramach kryteriów oceny ofert . 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Niniejsze postępowanie jest powtórzeniem unieważnionej części 1 – PSB postępowania nr sprawy PA.271.2.1.2025 i PA.271.2.4.2025. Przedmiot zamówienia ogranicza się do dostawy wyposażenia komputerowego do jednej pracowni szkolnej. Niezależnie od powyższego, niniejsze zamówienie stanowi jedno z zamówień objętych odrębnymi postępowaniami na dostawę sprzętu/wyposażenia komputerowego.4. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp. 5.Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.6.W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.7. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium i nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Termin związania oferta do dnia 26.08.2026r.9. Zamawiający:1) nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Wykonawca winien wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podać nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.2)nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.3) nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust.1 pkt 8 ustawy Prawo zamówień publicznych. 10. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE:1. Wykonawca – na potwierdzenie, że oferowana dostawa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania - winien złożyć wraz z ofertą przedmiotowy środek dowodowy w postaci Oświadczenia w zakresie spełnienia wymogów cyberbezpieczeństwa (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ). 2. Zamawiający zaakceptuje równoważny przedmiotowy środek dowodowy, jeżeli będzie potwierdzał, że oferowana dostawa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, tj. Wykonawca może przedłożyć inny dokument/dokumenty niż ww. Oświadczenie, o ile z ich treści będzie wynikało potwierdzenie, że oferowane – odpowiednio - produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmują:1)produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa; 2)produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.3. Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowego środka dowodowego, o którym mowa powyżej lub złożony przedmiotowy środek dowodowy będzie niekompletny, Zamawiający wezwie Wykonawcę odpowiednio do jego złożenia lub uzupełnienia, chyba że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 4. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowego środka dowodowego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa (zakup + transport + wniesienie) wyposażenia komputerowego, na potrzeby edukacyjne, do pracowni Państwowych Szkół Budownictwa – Zespół Szkół w Bytomiu, w ilości i o parametrach, w tym o wymaganiach jakościowych odnoszących się do głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia określonych w Opisie przedmiotu zamówienia – załącznik do Specyfikacji. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę laptopów, rzutników, ekranów elektrycznych, tabletów graficznych, gogli VR i routera. 2. Na ofertę i załączniki do oferty powinny składać się następujące pliki: 1) formularz oferty, zawierający informacje wymagane zgodnie z załącznikiem nr 1 do Specyfikacji; 2) JEDZ (oświadczenie z art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych), 3) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, o którym mowa w cz. IX SWZ; 4) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru potwierdzające, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania – o ile ofertę składa osoba prowadząca działalność gospodarczą lub podmiot wpisany do ww. rejestrów. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentu, jeżeli zamawiający może go uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 5) oświadczenie w zakresie spełnienia wymogów cyberbezpieczeństwa, zawierające informacje zgodne z załącznikiem nr 6 do Specyfikacji oraz jeżeli dotyczy 6) pełnomocnictwo do działania w imieniu Wykonawcy, jeżeli do reprezentowania wykonawcy wskazano inną osobę niż upoważnioną w dokumencie potwierdzającym umocowanie do reprezentowania 7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dokument potwierdzający ustanowienie pełnomocnika zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych 3. Termin związania ofertą wynosi: 88 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą. Powyższe oznacza, iż termin związania ofertą upływa w dniu 28 sierpnia 2026 r.
Interne KennungPA.271.2.6.2026