336365-2025 - Ergebnis
Dänemark – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Rammeaftale om flytning af Bohave
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale om flytning af Bohave
BeschreibungUdbud af rammeaftale vedrørende arbejdsrelateret flytning af Bohave for Forsvarets personel. Aftalen vedrører flytninger til hele verden inklusiv Grønland og Færøerne og omhandler følgende: Ned- og udpakning i Danmark og udland, transport flyttebil, sø- og luft fragt, dertil hørende tillægsydelser samt opmagasinering af bohave.
Vorherige Bekanntmachung611948-2024
Vorherige Bekanntmachung684379-2024
Interne Kennung2024/001324
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
LosLOT-0000