2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud af udbud af rammeaftale om indkøb af ler, lerredskaber og glassur mv.
Beschreibung: Dette er et genudbud af det annullerede udbud, der havde udbudsbekendtgørelsesnummeret: 2855-2026. Københavns Kommune ønsker at udbyde en rammeaftale om levering af ler, glasur og redskaber mm. Udbuddet omfatter også i begrænset form maskiner samt service på disse. Geografisk skal indkøbet dække hele Københavns Kommune og omfatte varer til både børn og voksne på hhv. amatør og professionelt niveau. Det forventes, at der primært skal leveres til institutioner og keramikværkstæder under Børne- og Ungdomsforvaltningen og Kultur- og Fritidsforvaltningen under Københavns Kommune, men andre forvaltninger/enheder i Københavns Kommune vil ligeledes kunne anvende aftalen.
Interne Kennung: 13032026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud, hvorfor der kun er én tilbudsfase.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44111300 Keramische Werkstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14221000 Ton, 39221110 Geschirr, 42341000 Gewerbliche Öfen, 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
5. Los
Los: LOT-0000