2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup 6 szt. autobusów elektrycznych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup: a) CZĘŚĆ I - 4 (czterech) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych, jednoczłonowych, o długości 11,5 – 12,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. b) CZĘŚĆ II - 2 (dwóch) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych, o długości 17,5 – 18,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. Zamawiający wymaga, aby oferowany typ autobusu zarówno w Części I jak i w II był wdrożony do produkcji seryjnej, tj. nie był prototypem lub produktem jednostkowym. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na całe pojazdy, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. Wykonawca nieodpłatnie przeszkoli pracowników Kupującego w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i naprawy autobusu w terminie i miejscu uzgodnionym z Kupującym, nie później niż w terminie 7 dni od daty wydania pierwszego autobusu: a) w przypadku złożenia oferty na Część I – 14 pracowników, w tym 8 kierowców, 4 elektromechaników oraz 2 pracowników personelu technicznego. Ponadto Sprzedający zapewni nieodpłatne nabycie przez wszystkich przeszkolonych elektromechaników uprawnień SEP do 1 kV w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji elektrycznej oraz szkolenie w zakresie diagnostyki, dla 4 osób wskazanych przez Zamawiającego, b) w przypadku złożenia oferty na Część II –10 pracowników w tym 4 kierowców, 4 elektromechaników oraz 2 pracowników personelu technicznego. Ponadto Sprzedający nieodpłatne nabycie przez wszystkich przeszkolonych elektromechaników uprawnień SEP do 1 kV w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji elektrycznej oraz szkolenie w zakresie diagnostyki, dla 4 osób wskazanych przez Zamawiającego, c) w przypadku złożenia oferty na Część I i II – 24 pracowników w tym 12 kierowców, 8 elektromechaników i 4 pracowników personelu technicznego). Ponadto Sprzedający nieodpłatne nabycie przez wszystkich przeszkolonych elektromechaników uprawnień SEP do 1 kV w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji elektrycznej oraz szkolenie w zakresie diagnostyki, dla 8 osób wskazanych przez Zamawiającego. Oferowane autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w szczególności: a) posiadać dokumenty dopuszczające jego rejestrację i eksploatację w Polsce, b) spełniać wymagania określone w przepisach zawartych w dziale III ustawy z dnia 20.06.1997r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.), c) spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.), d) muszą spełniać parametry techniczne oraz wymagania określone przez Zamawiającego w pkt 11.4 SWZ. Wykonawca przed odbiorem technicznym - końcowym pierwszego autobusu przedstawi Zamawiającemu Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu, wydane przez ustawowo uprawniony organ w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. poz. 1651). Brak dokumentu homologacji skutkować będzie odmową odbioru autobusu. Warunki gwarancji i rękojmi (licząc od daty odbioru każdego z autobusów) - dotyczy Części I i Części II: a) gwarancja i rękojmia na całość autobusu - minimum 36 miesięcy bez limitu kilometrów, b) gwarancja na magazyny energii elektrycznej - minimum 96 miesięcy, przy czym minimalna ilość cykli ładowania nie mniej niż 4500 bez spadku pojemności magazynu energii większego niż 20%, c) gwarancja na silnik/silniki elektryczne napędowe – 60 miesięcy, d) gwarancja na perforację korozyjną poszyć zewnętrznych oraz szkieletu nadwozia i podwozia bez konieczności wykonywania dodatkowych konserwacji w trakcie eksploatacji - minimum120 miesięcy, e) gwarancja na powłoki lakiernicze - minimum 96 miesięcy, f) gwarancja na trwałość konstrukcji i poszycia (pęknięcia konstrukcji szkieletu i trwałość połączeń elementów konstrukcji nadwozia i podwozia) - minimum 96 miesięcy, g) gwarancja na możliwość zakupu wszystkich części zamiennych do autobusu, jego konstrukcji, zespołów, podzespołów, urządzeń etc. – 15 lat. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 179500-2026
Interne Kennung: MZK-OPZ-1/7/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I. Zakup 4 szt. autobusów elektrycznych klasy MAXI
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup: a) CZĘŚĆ I - 4 (czterech) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych, jednoczłonowych, o długości 11,5 – 12,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. 2. Zamawiający wymaga, aby oferowany typ autobusu w Części I był wdrożony do produkcji seryjnej, tj. nie był prototypem lub produktem jednostkowym. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na całe pojazdy, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. 4. Wykonawca nieodpłatnie przeszkoli pracowników Kupującego w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i naprawy autobusu w terminie i miejscu uzgodnionym z Kupującym, nie później niż w terminie 7 dni od daty wydania pierwszego autobusu: a) w przypadku złożenia oferty na Część I – 14 pracowników, w tym 8 kierowców, 4 elektromechaników oraz 2 pracowników personelu technicznego. Ponadto Sprzedający zapewni nieodpłatne nabycie przez wszystkich przeszkolonych elektromechaników uprawnień SEP do 1 kV w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji elektrycznej oraz szkolenie w zakresie diagnostyki, dla 4 osób wskazanych przez Zamawiającego, Oferowane autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w szczególności: a) posiadać dokumenty dopuszczające jego rejestrację i eksploatację w Polsce, b) spełniać wymagania określone w przepisach zawartych w dziale III ustawy z dnia 20.06.1997r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.), c) spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.), d) muszą spełniać parametry techniczne oraz wymagania określone przez Zamawiającego w pkt 11.4 SWZ. Zamawiając odrzuci ofertę, w której udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50% .
Interne Kennung: MZK-OPZ-1/7.1/2026
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część II . Zakup 2 szt. autobusów elektrycznych klasy MEGA
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup: CZĘŚĆ II - 2 (dwóch) szt. fabrycznie nowych, miejskich, zeroemisyjnych autobusów elektrycznych, o długości 17,5 – 18,5 m, przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej. Każdy z oferowanych autobusów będzie fabrycznie nowy, co oznacza, że zostanie wyprodukowany nie wcześniej niż 6 (sześć) miesięcy przed terminem ustalonym zgodnie z pkt 4 SWZ i z przebiegiem wg licznika nie większym niż 500 km. Oferowane autobusy muszą być jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, parametrów technicznych oraz kompletacji i wyposażenia. 2. Zamawiający wymaga, aby oferowany typ autobusu w Części II był wdrożony do produkcji seryjnej, tj. nie był prototypem lub produktem jednostkowym. 3.Przedmiot zamówienia obejmuje udzielenie Zamawiającemu przez Wykonawcę częściowej autoryzacji (wewnętrznej) lub autoryzacji na całe pojazdy, na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych oferowanego typu pojazdu wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego w zakresie bieżącej obsługi i napraw autobusu (elektrycznych, mechanicznych i blacharskich). W przypadku gdy Zamawiający nie jest w stanie wykonać prac naprawczych we własnym zakresie, zwróci się do Wykonawcy lub do wskazanej przez Wykonawcę Autoryzowanej Stacji Obsługi o pomoc w dokonaniu naprawy, w okresie obowiązywania gwarancji i poza tym okresem. 5. Wykonawca nieodpłatnie przeszkoli pracowników Kupującego w zakresie ekonomicznej jazdy, obsługi i naprawy autobusu w terminie i miejscu uzgodnionym z Kupującym, nie później niż w terminie 7 dni od daty wydania pierwszego autobusu: a) w przypadku złożenia oferty na Część II –10 pracowników w tym 4 kierowców, 4 elektromechaników oraz 2 pracowników personelu technicznego. Ponadto Sprzedający nieodpłatne nabycie przez wszystkich przeszkolonych elektromechaników uprawnień SEP do 1 kV w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji elektrycznej oraz szkolenie w zakresie diagnostyki, dla 4 osób wskazanych przez Zamawiającego. Oferowane autobusy muszą spełniać wszystkie wymagania określone przez przepisy prawa i normy, w szczególności: a) posiadać dokumenty dopuszczające jego rejestrację i eksploatację w Polsce, b) spełniać wymagania określone w przepisach zawartych w dziale III ustawy z dnia 20.06.1997r. – Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.), c) spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.), d) muszą spełniać parametry techniczne oraz wymagania określone przez Zamawiającego w pkt 11.4 SWZ. Zamawiając odrzuci ofertę, w której udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50% .
Interne Kennung: MZK-OPZ-1/7.2/2026