336629-2026 - Ergebnis
Polen – Medizinische Geräte – DOSTAWA I INSTALACJA CYFROWEGO MAMMOGRAFU Z TOMOSYNTEZĄ I BIOPSJĄ STEREOTAKTYCZNĄ WRAZ Z USŁUGĄ LEASINGU FINANSOWEGO.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA I INSTALACJA CYFROWEGO MAMMOGRAFU Z TOMOSYNTEZĄ I BIOPSJĄ STEREOTAKTYCZNĄ WRAZ Z USŁUGĄ LEASINGU FINANSOWEGO.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja mammografu z tomosyntezą i biopsją stereotaktyczną wraz z usługą leasingu finansowego. Wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia: A. W zakresie sprzętu: 1) zamówienie obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie cyfrowego mammografu zgodnie ze specyfikacją sprzętu oraz wymaganiami określonymi w załączniku nr 7 oraz projektowanymi postanowieniami umowy – załącznik nr 6 do SWZ 2) oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, 3) oferowane urządzenia muszą spełniać narzucone przepisami prawa wymagania w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania, w szczególności posiadać oznakowanie CE wraz z deklaracją zgodności i certyfikatem zgodności na oferowany sprzęt jako wyrób medyczny; 4) oferowane rozwiązania informatyczne muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, normami i standardami, których przedmiotem są zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych oraz wymiany informacji w ochronie zdrowia; 5) wykonanie testów podstawowych, akceptacyjnych i specjalistycznych po zainstalowaniu sprzętu, 6) wykonanie projektu osłon stałych, jeśli okaże się to niezbędne do uzyskania pozwoleń na użytkowanie, 7) realizacja przedmiotu zamówienia musi nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami dla sprzętu radiologicznego, wyrobów medycznych oraz pomieszczeń jednostek ochrony zdrowia realizujących procedury medyczne z zakresu radiologii - diagnostyki obrazowej, 8) podstawowe parametry i cechy techniczno-funkcjonalne urządzeń muszą być zgodne z wymaganiami określonymi przepisami prawnymi, w szczególności z: a) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy z urządzeniami radiologicznymi, b) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 stycznia 2023 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej. B. W zakresie usługi leasingu finansowego: 1) usługa leasingu finansowego świadczona będzie przez okres 60 miesięcy od dnia odbioru sprzętu, który potwierdzony zostanie pisemnym protokołem odbioru. 2) Waluta leasingu - PLN 3) Opłata wstępna - 5 % wartości netto sprzętu 4) Łączna liczba rat leasingowych - 59 5) Raty leasingowe ze zmiennym oprocentowaniem, ustalane w oparciu o wskaźnik WIBOR 1M, płatne co miesiąc, w terminie określonym w harmonogramie opłat leasingowych, który będzie załącznikiem do umowy. 6) Na ratę leasingową składa się część kapitałowa (stała) i część odsetkowa (zmienna). Rata leasingowa ulega obniżeniu w przypadku spadku wskaźnika WIBOR 1M i podwyższeniu w przypadku wzrostu wskaźnika WIBOR 1M w stosunku do jej poziomu przyjętego do kalkulacji ceny oferty. 7) Na potrzeby sporządzenia oferty Wykonawca zobligowany jest przyjąć wskaźnik WIBOR 1M aktualny na dzień 23 marca 2026 roku. 8) Wartość wszystkich opłat leasingowych Wykonawca (Leasingodawca) zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ). 9) Podatek VAT od całkowitej wartości przedmiotu umowy uiszczony zostanie przez Zamawiającego na początku trwania umowy, w terminie 14 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury. 10) Odpisów amortyzacyjnych w okresie leasingu dokonuje Zamawiający (leasingobiorca) 11) Przez cały okres trwania umowy sprzęt stanowiący przedmiot leasingu jest własnością Wykonawcy. Przeniesienie własności urządzenia stanowiącego przedmiot leasingu automatycznie po zapłacie opłaty za przeniesienie własności urządzenia na podstawie opłaty określonej w formularz ofertowym. 4. Okres rękojmi za wady i gwarancji na sprzęt stanowiący przedmiot leasingu: zgodnie z ofertą Wykonawcy. 5. Warunki rękojmi i gwarancji określone zostały w projektowanych istotnych postanowieniach umowy. 6. Zamówienie powinno być realizowane z należytą starannością, zgodnie ze wszystkimi wymaganiami zawartymi w SWZ i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców. 7. Wszelkie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mogące wystąpić w dokumentacji przetargowej, służą jedynie określeniu standardu i należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione materiały i produkty mogą być zastąpione innymi – równoważnymi. 8. Miejsce realizacji zamówienia: Centrum Diagnostyki Obrazowej (dalej CDO), ul. Legnicka 40, Wrocław
Vorherige Bekanntmachung196786-2026
Interne KennungDIG.290.5.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNagłe uszkodzenie elementu mammografu, będącego kluczowym elementem aparatu diagnostycznego, co doprowadziło do całkowitego wyłączenia urządzenia z eksploatacji. Brak możliwości bezpiecznego i prawidłowego wykonywania badań mammograficznych skutkuje natychmiastowym wstrzymaniem świadczeń zdrowotnych o istotnym znaczeniu dla wczesnej diagnostyki onkologicznej.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung, 33197000 Computerausrüstung für die Medizin, 30121300 Reproduktionsgeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i instalacja mammografu z tomosyntezą i biopsją stereotaktyczną wraz z usługą leasingu finansowego. Wymagania odnośnie przedmiotu zamówienia: A. W zakresie sprzętu: 1) zamówienie obejmuje dostawę, instalację i uruchomienie cyfrowego mammografu zgodnie ze specyfikacją sprzętu oraz wymaganiami określonymi w załączniku nr 7 oraz projektowanymi postanowieniami umowy – załącznik nr 6 do SWZ 2) oferowany sprzęt musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nieregenerowany, nie może pochodzić z ekspozycji w punktach sprzedaży, musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, 3) oferowane urządzenia muszą spełniać narzucone przepisami prawa wymagania w zakresie dopuszczenia do obrotu i stosowania, w szczególności posiadać oznakowanie CE wraz z deklaracją zgodności i certyfikatem zgodności na oferowany sprzęt jako wyrób medyczny; 4) oferowane rozwiązania informatyczne muszą być zgodne z obowiązującymi przepisami, normami i standardami, których przedmiotem są zasady gromadzenia i przetwarzania danych osobowych oraz wymiany informacji w ochronie zdrowia; 5) wykonanie testów podstawowych, akceptacyjnych i specjalistycznych po zainstalowaniu sprzętu, 6) wykonanie projektu osłon stałych, jeśli okaże się to niezbędne do uzyskania pozwoleń na użytkowanie, 7) realizacja przedmiotu zamówienia musi nastąpić zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami dla sprzętu radiologicznego, wyrobów medycznych oraz pomieszczeń jednostek ochrony zdrowia realizujących procedury medyczne z zakresu radiologii - diagnostyki obrazowej, 8) podstawowe parametry i cechy techniczno-funkcjonalne urządzeń muszą być zgodne z wymaganiami określonymi przepisami prawnymi, w szczególności z: a) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21 sierpnia 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy z urządzeniami radiologicznymi, b) Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 11 stycznia 2023 r. w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej. B. W zakresie usługi leasingu finansowego: 1) usługa leasingu finansowego świadczona będzie przez okres 60 miesięcy od dnia odbioru sprzętu, który potwierdzony zostanie pisemnym protokołem odbioru. 2) Waluta leasingu - PLN 3) Opłata wstępna - 5 % wartości netto sprzętu 4) Łączna liczba rat leasingowych - 59 5) Raty leasingowe ze zmiennym oprocentowaniem, ustalane w oparciu o wskaźnik WIBOR 1M, płatne co miesiąc, w terminie określonym w harmonogramie opłat leasingowych, który będzie załącznikiem do umowy. 6) Na ratę leasingową składa się część kapitałowa (stała) i część odsetkowa (zmienna). Rata leasingowa ulega obniżeniu w przypadku spadku wskaźnika WIBOR 1M i podwyższeniu w przypadku wzrostu wskaźnika WIBOR 1M w stosunku do jej poziomu przyjętego do kalkulacji ceny oferty. 7) Na potrzeby sporządzenia oferty Wykonawca zobligowany jest przyjąć wskaźnik WIBOR 1M aktualny na dzień 23 marca 2026roku. 8) Wartość wszystkich opłat leasingowych Wykonawca (Leasingodawca) zobowiązany jest wskazać w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ). 9) Podatek VAT od całkowitej wartości przedmiotu umowy uiszczony zostanie przez Zamawiającego na początku trwania umowy, w terminie 14 dni od dnia dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury. 10) Odpisów amortyzacyjnych w okresie leasingu dokonuje Zamawiający (leasingobiorca) 11) Przez cały okres trwania umowy sprzęt stanowiący przedmiot leasingu jest własnością Wykonawcy. Przeniesienie własności urządzenia stanowiącego przedmiot leasingu automatycznie po zapłacie opłaty za przeniesienie własności urządzenia na podstawie opłaty określonej w formularz ofertowym. 4. Okres rękojmi za wady i gwarancji na sprzęt stanowiący przedmiot leasingu: zgodnie z ofertą Wykonawcy. 5. Warunki rękojmi i gwarancji określone zostały w projektowanych istotnych postanowieniach umowy. 6. Zamówienie powinno być realizowane z należytą starannością, zgodnie ze wszystkimi wymaganiami zawartymi w SWZ i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców. 7. Wszelkie wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, mogące wystąpić w dokumentacji przetargowej, służą jedynie określeniu standardu i należy je traktować wyłącznie jako przykładowe. Wymienione materiały i produkty mogą być zastąpione innymi – równoważnymi. 8. Miejsce realizacji zamówienia: Centrum Diagnostyki Obrazowej (dalej CDO), ul. Legnicka 40, Wrocław
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung, 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen, 66114000 Finanzierungs-Leasing, 33197000 Computerausrüstung für die Medizin, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 50312000 Wartung und Reparatur von Computeranlagen, 72267000 Software-Wartung und -Reparatur