336718-2025 - Planung
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Świadczenie usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy Kwidzyn
Vorinformation oder eine regelmäßige nicht verbindliche Bekanntmachung zum Zweck der Verkürzung der Frist für den Eingang der Angebote
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy gminy Kwidzyn
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu gminy Kwidzyn w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2028 r. i ich transporcie do Instalacji Komunalnej – Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Gilwie Małej 8, 82-500 Kwidzyn. 2. W ramach zleconej usługi Wykonawca zobowiązany będzie do: 1) Odbierania ze wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, wytworzonych w każdej ilości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod odpadu 20 03 01), zbieranych w pojemnikach oraz w workach znajdujących się przy pojemnikach (w przypadku okresowych nadwyżek, gdy odpady te nie będą mieściły się w pojemnikach). Odbieranie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych odbywać się będzie w następujących częstotliwościach: a) raz na dwa tygodnie – z nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi oraz budynkami wielolokalowymi, w których odpady te zbierane są w pojemnikach o pojemności od 60 l; b) raz na tydzień – z nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi, w których zmieszane odpady komunalne zbierane są w pojemnikach o pojemności od 660l. 2) Odbierania z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, wytworzonych w każdej ilości selektywnie zbieranych, w workach i/lub w pojemnikach, odpadów komunalnych następujących frakcji: - papier (kod odpadu: 15 01 01), - tworzywa sztuczne (kod odpadu: 15 01 02), - metale, np. puszki (kod odpadu: 15 01 04), - opakowania wielomateriałowe (kod odpadu: 15 01 05), - szkło (kod odpadu: 15 01 07), - popiół (20 01 99– inne nie wymienione frakcje zbierane w sposób selektywny - ex 20 01 99 popiół), - bioodpady, w tym ulegające biodegradacji odpady z ogrodów, spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych (kod odpadu: 20 01 08; 20 02 01). 3. Zbieranie odpadów segregowanych, przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, następować będzie według następujących zasad: • papier, tj. odpady z papieru i tektury, w tym odpady opakowaniowe tych odpadów, takie jak m.in.: gazety, książki, zeszyty, torby i worki papierowe, kartony, będą zbierane w workach lub/i pojemnikach koloru niebieskiego z napisem „PAPIER”; • tworzywa sztuczne, metale, w tym odpady opakowaniowe tych odpadów i opakowania wielomateriałowe, takie jak m.in.: butelki, plastikowe opakowania po płynach, napojach i chemii gospodarczej, foliowe woreczki i reklamówki, puszki po napojach, wielomateriałowe opakowania po napojach, mleku i sokach będą zbierane razem w workach lub/i pojemnikach koloru żółtego z napisem „,METALE I TWORZYWA SZTUCZNE”; • szkło białe i kolorowe, w tym odpady opakowaniowe ze szkła, będzie zbierane w workach lub/i pojemnikach koloru zielonego z napisem „SZKŁO”; • bioodpady, w tym ulegające biodegradacji odpady z ogrodów, spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych - np. trawa, liście, obierki, kwiaty, itp., będą zbierane w workach lub/i pojemnikach koloru brązowego z napisem „BIO”; • popiół z palenisk domowych, będzie zbierane w workach lub/i pojemnikach koloru czarnego z napisem ”POPIÓŁ”. 4. Z uwagi na sposób łącznego zbierania tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych, Wykonawca będzie odbierał i przekazywał te odpady do Instalacji Komunalnej – Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Gilwie Małej, jako odpady o kodzie 15 01 02 lub 15 01 06 - zmieszane odpady opakowaniowe.
Interne Kennung: ZP.271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), dalej ustawa p.z.p. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy p.z.p., tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 4. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 5. Do postępowania stosuje się przepisy dotyczące zamawiania usług.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Odbierania ze wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, wytworzonych w każdej ilości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, zbieranych w pojemnikach oraz w workach znajdujących się przy pojemnikach (w przypadku okresowych nadwyżek, gdy odpady te nie będą mieściły się w pojemnikach). 2) Odbierania z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, wytworzonych w każdej ilości selektywnie zbieranych, w workach i/lub w pojemnikach, odpadów komunalnych następujących frakcji: — papier, — tworzywa sztuczne, — metale, np. puszki, — opakowania wielomateriałowe, — szkło, — popiół, — bioodpady, w tym ulegające biodegradacji odpady z ogrodów, spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych. 3) Odbierania odpadów komunalnych zmieszanych i odpadów selektywnie zbieranych z wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie gminy Kwidzyn, zgodnie z wykazem nieruchomości, który będzie stanowił załącznik do SWZ. 4) Zapewnienia właścicielom nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (na okres realizacji przedmiotu zamówienia – 3 lata) worków do selektywnej zbiórki odpadów. 5) Rozdysponowywania, zgodnie z wykazem, który będzie stanowił załącznik do SWZ, worków do selektywnej zbiórki odpadów wśród nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. 6) Sporządzenia, w formie ustalonej z Zamawiającym, trzech kolorowych harmonogramów odbioru odpadów (zmieszanych i selektywnie zbieranych) i uzgodnienia ich z Zamawiającym - przed ich rozdysponowaniem wśród nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (gospodarstw domowych). 7) Rozdysponowywania, zgodnie z wykazem, który będzie stanowił załącznik do SWZ, wśród nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (gospodarstw domowych) zarówno w zabudowie jednorodzinnej, jak i zabudowie wielolokalowej – po jednym harmonogramie w formie papierowej dla każdego gospodarstwa domowego. 8) Zorganizowania i przeprowadzenia objazdowych zbiórek odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego AGD i RTV, przypadających na soboty. Terminy zbiórek odpadów wielkogabarytowych zostaną określone na etapie ogłoszenia o zamówieniu. Wskazane terminy przeprowadzenia zbiórek Wykonawca zawrze w sporządzonych przez siebie harmonogramach odbioru odpadów, o których mowa w pkt 6. 9) Przekazywania Zamawiającemu miesięcznych raportów, stanowiących podstawę wystawienia faktury za wykonaną usługę. 10) Prowadzenia dokumentacji związanej z działalnością objętą przedmiotem zamówienia, sporządzanie rocznych sprawozdań oraz przekazywanie ich Zamawiającemu w terminie do dnia 31 stycznia za poprzedni rok kalendarzowy. 11) Odbierania odpadów komunalnych w sposób zapewniający utrzymanie odpowiedniego stanu sanitarnego oraz ochrony środowiska. 12) Spełnienia wymogów dotyczących przekazywania odebranych odpadów komunalnych: do Instalacji Komunalnej – Zakładu Utylizacji Odpadów Sp. z o.o., z siedzibą w Gilwie Małej 8, 82-500 Kwidzyn. 13) Spełnienia wymogów dotyczących wyposażenia Wykonawcy: a) Odbieranie odpadów odbywać się będzie zgodnie z przepisami prawa, w szczególności przy użyciu pojazdów spełniających stosowne wymagania – zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11.01.2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, posiadając minimalną ilość wymaganych pojazdów. b) Wykonawca musi dysponować bazą magazynowo - transportową, usytuowaną na terenie gminy Kwidzyn lub w odległości nie większej niż 60 km od granicy gminy Kwidzyn, na terenie do którego Wykonawca posiada tytuł prawny, spełniającą wszystkie wymagania określ. w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 11.01.2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający informuje, iż przewiduje skorzystanie w trakcie realizacji zamówienia z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust.1 p.z.p. Informacje ogólne: 1) Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie lub zmniejszenie w okresie obowiązywania umowy szacunkowych ilości odbieranych odpadów komunalnych jednakże niepowodującego wzrostu/zmniejszenia wartości umowy więcej niż o 30% w stosunku do wartości określonej w § 7 ust. 3 umowy. 2) Usługi objęte prawem opcji będą realizowane w terminie realizacji umowy. 3) Realizacja zakresu zamówienia objętego opcją nie powoduje zmiany umowy. 4) W zakresie zamówienia opcjonalnego Wykonawca zobowiązany jest do rozpoczęcia świadczenia usług na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, które Zamawiający przekaże Wykonawcy nie później niż w terminie 20 dni od zrealizowania odbioru odpadów o wartości stanowiącej 90% aktualnej wartości umowy, określonej w § 7 ust. 3 umowy. 5) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania się wartości zamówienia opcjonalnego wynikającej z poprzednio złożonego oświadczenia. 6) Zamawiający może zlecić w trakcie realizacji Umowy zakres usług mniejszy niż wskazany w SWZ, jednakże nie mniej niż 70% szacunkowej wartości zamówienia podstawowego. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie wykonane usługi w okresie obowiązywania umowy, a Wykonawca zrzeka się roszczenia o realizację umowy i zapłaty wynagrodzenia w części niewykonanej. 7) Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia. Oświadczenie woli Zamawiającego o realizacji bądź zaniechaniu zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego. 8) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości wykonanych usług zrealizowanych na podstawie umowy, stanowiące: sumę iloczynów aktualnie obowiązującej stawki jednostkowej za odbiór i transport odpadów oraz masy faktycznie odebranych i przetransportowanych rodzajów odpadów. 9) Zlecenie usług będących przedmiotem opcji, ich odbiór, ustalenie wartości, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku usług będących przedmiotem podstawowego zamówienia.