2. Verfahren
Verfahren
Titel: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA PUNKTÓW POBORU PPE W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. NMP W CZĘSTOCHOWIE PRZY UL. BIALSKIEJ 104/118
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA PUNKTÓW POBORU PPE W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. NMP W CZĘSTOCHOWIE PRZY UL. BIALSKIEJ 104/118 o łącznym szacunkowym wolumenie wynoszącym 8 300 MWh w okresie dostaw, tj. od dnia 01.05.2026 roku do dnia 30.04.2028 roku. 2.Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: SWZ) oraz formularzu ofertowym – Załącznik nr 2 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ. 3.Kod CPV: 09310000-5 Elektryczność. 4. Wykonawca dokona wszelkich czynności i uzgodnień z OSD niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej, w tym w szczególności: wypowiedzenia istniejących umów, zgłoszenia do OSD nowych umów sprzedaży energii elektrycznej. Czynności te Wykonawca wykona na podstawie stosownych pełnomocnictw udzielonych wraz z zawarciem umowy sprzedaży energii elektrycznej. 5.Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych ustawą Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t. j. Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn. zm.) oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, w szczególności rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r. poz. 919), rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 listopada 2021 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła (Dz. U. z 2021 r., poz. 2209), rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 grudnia 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2023 r., poz. 1847), zasadami określonymi w koncesjach, zgodnie z postanowieniami warunków umowy, a także zgodnie z ofertą Wykonawcy i zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego. 6.Załącznik nr 1 do SWZ podaje zagregowane dane o ilościach energii dla poszczególnych punktów poboru, o ilościach energii w poszczególnych grupach taryfowych dystrybucyjnych. 7.Każdy nowy PPE powstający w trakcie obowiązywania umowy musi mieć zapewnioną cenę jednostkową energii zgodnie z ofertą Wykonawcy wybranym w niniejszym postępowaniu przetargowym. Sprzedaż energii elektrycznej dla nowego PPE nie objętego załącznikiem do umowy będzie dokonywana na podstawie zmiany załącznika do umowy, bez konieczności renegocjowania warunków Umowy. Zwiększenie ilości punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ oraz wycenione w Formularzu Ofertowym Wykonawcy. 8.Do realizacji zamówienia w zakresie każdego punktu poboru konieczne jest jednoczesne obowiązywanie umów: a) umowy o świadczenie usług dystrybucji zawartej pomiędzy Zamawiającym a OSD, b) generalnej umowy dystrybucyjnej zawartej pomiędzy Wykonawcą a OSD. 9.Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania standardów jakościowych obsługi odbiorców. 10.Wykonawca jest zobowiązany do przyjmowania od Zamawiającego, w uzgodnionym czasie, zgłoszeń i reklamacji, dotyczących dostarczanej energii elektrycznej. 11.Wykonawca winien dysponować nie później niż w dniu rozpoczęcia sprzedaży bezpiecznym portalem dostępowym dla odbiorców umożliwiającym pobieranie obrazów faktur i obserwację zużyć energii. Korzystanie z platformy winno być bezpłatne dla Odbiorcy. 12.Zamawiający wymaga by Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia na dzień składania ofert posiadał zawartą obowiązującą umowę z lokalnymi Operatorami Systemu Dystrybucyjnego, na podstawie której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tych OSD do wszystkich punktów poboru energii elektrycznej wskazanych przez Zamawiającego. 13.Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez odbiorcę energii elektrycznej ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie / wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej / umów kompleksowych.
Vorherige Bekanntmachung: 121454-2026
Interne Kennung: WSZS.DEZ.26.005.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w ofercie: 1)Formularz OFERTY (Załącznik Nr 2 do SWZ); 2)Pełnomocnictwo lub inny dokument, potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, Wykonawca składa pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy (...). Powyższe stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego; 3)Pełnomocnictwo, lub inny dokument, potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy - z którego wynika prawo do udziału w aukcji elektronicznej i składania postąpienia. Zapisy punktu 2) powyżej stosuje się odpowiednio; 4)Dowód wpłaty wadium; 5)Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ), o którym mowa w Rozdz. IX SWZ- stanowiący Załącznik Nr 7 do SWZ; 6)oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia - stanowiące Załącznik Nr 5 do SWZ. 2. WYKAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH: 1. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie wskazanym przez zamawiającego: 1)Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „JEDZ”; 2)JEDZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej; 3) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; 4) Wykonawca może wykorzystać JEDZ złożony w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia, jeżeli potwierdzi, że informacje w nim zawarte pozostają prawidłowe; 5) wzór Formularza JEDZ stanowi Załącznik Nr 7 do SWZ; 6) JEDZ należy wypełnić stosując postanowienia instrukcji Urzędu Zamówień Publicznych, która zamieszczona jest pod niżej wskazanym adresem internetowym: https://www.uzp.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0026/45557/Jednolity-Europejski-Dokument-Zamowienia-instrukcja-2021.01.20.pdf; 7) Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji „a” (alfa) w części IV JEDZ, bez konieczności wypełniania pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ; 8) Z uwagi na fakt, że standardowy formularz JEDZ nie obejmuje swoim zakresem podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz dalszymi rozporządzeniami zmieniającymi, a także w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, Zamawiający wymaga złożenia odrębnego oświadczenia dotyczącego przesłanek wykluczenia wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia stanowiącego Załącznik Nr 5 do SWZ. 3.INFORMACJA NA TEMAT PODWYKONAWCÓW: 1) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 2) W przypadku powierzenia realizacji zamówienia podwykonawcom, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w Formularzu oferty części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania przez Wykonawcę nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. W przypadku braku takiego oświadczenia Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował zamówienie bez udziału podwykonawców. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. 3) Zamawiający nie będzie badał, czy zachodzą wobec podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby postawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 i art. 109 ustawy Pzp. 4) Wykonawca nie może wykonywać swego zobowiązania za pomocą takich podwykonawców, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie przesłanek wykluczenia wskazanych w: - art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U.2025 poz.172), stosownie do zapisów rozdz. IX ust. 1 pkt 9) niniejszej SWZ, - art. 5k rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1 z dnia 2014.07.31 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022 oraz dalszymi rozporządzeniami zmieniającymi). W celu weryfikacji okoliczności, o której mowa w zdaniu poprzednim, Wykonawca przedstawi wraz z ofertą oświadczenie, zgodne z Załącznikiem Nr 5 do SWZ. Zamawiający jest uprawniony do weryfikacji podstaw wykluczenia podwykonawców również na etapie wykonywania umowy, poprzez żądanie przedstawienia aktualnego na chwilę złożenia oświadczenia, o którym mowa w Załączniku Nr 5 do SWZ. 5) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i 121 ustawy Pzp. 4.Wymagana kwota WADIUM wynosi 32 500,00 zł (trzydzieści dwa tysiące pięćset złotych 00/100).
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest: ZAKUP ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA PUNKTÓW POBORU PPE W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. NMP W CZĘSTOCHOWIE PRZY UL. BIALSKIEJ 104/118 o łącznym szacunkowym wolumenie wynoszącym 8 300 MWh w okresie dostaw, tj. od dnia 01.05.2026 roku do dnia 30.04.2028 roku. 2.Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ oraz formularzu ofertowym – Załącznik nr 2 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy (PPU), stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ. 3.Kod CPV: 09310000-5 Elektryczność. 4.Wykonawca dokona wszelkich czynności i uzgodnień z OSD niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej, w tym w szczególności: wypowiedzenia istniejących umów, zgłoszenia do OSD nowych umów sprzedaży energii elektrycznej. Czynności te Wykonawca wykona na podstawie stosownych pełnomocnictw udzielonych wraz z zawarciem umowy sprzedaży energii elektrycznej. 5.Sprzedaż energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych ustawą Prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. (t. j. Dz. U. z 2026 r., poz. 43 z późn. zm.) oraz w oparciu o przepisy wykonawcze do tej ustawy, w szczególności rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz. U. z 2025 r. poz. 919), rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 listopada 2021 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu wprowadzania ograniczeń w sprzedaży paliw stałych oraz w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej lub ciepła (Dz. U. z 2021 r., poz. 2209), rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 6 grudnia 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2023 r., poz. 1847), zasadami określonymi w koncesjach, zgodnie z postanowieniami warunków umowy, a także zgodnie z ofertą Wykonawcy i zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego. 6.Załącznik nr 1 do SWZ podaje również zagregowane dane o ilościach energii dla poszczególnych punktów poboru, o ilościach energii w poszczególnych grupach taryfowych dystrybucyjnych. 7.Każdy nowy PPE powstający w trakcie obowiązywania umowy musi mieć zapewnioną cenę jednostkową energii zgodnie z ofertą Wykonawcy wybranym w niniejszym postępowaniu przetargowym. Sprzedaż energii elektrycznej dla nowego PPE nie objętego załącznikiem do umowy będzie dokonywana na podstawie zmiany załącznika do umowy, bez konieczności renegocjowania warunków Umowy. Zwiększenie ilości punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ oraz wycenione w Formularzu Ofertowym Wykonawcy. 8.Do realizacji umowy w zakresie każdego punktu poboru konieczne jest jednoczesne obowiązywanie umów: a) umowy o świadczenie usług dystrybucji zawartej pomiędzy Zamawiającym a OSD, b) generalnej umowy dystrybucyjnej zawartej pomiędzy Wykonawcą a OSD. 9.Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania standardów jakościowych obsługi odbiorców. 10.Wykonawca jest zobowiązany do przyjmowania od Zamawiającego, w uzgodnionym czasie, zgłoszeń i reklamacji, dotyczących dostarczanej energii elektrycznej. 11.Wykonawca winien dysponować nie później niż w dniu rozpoczęcia sprzedaży bezpiecznym portalem dostępowym dla odbiorców umożliwiającym pobieranie obrazów faktur i obserwację zużyć energii. Korzystanie z platformy winno być bezpłatne dla Odbiorcy. 12.Zamawiający wymaga by Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia na dzień składania ofert posiadał zawartą obowiązującą umowę z lokalnymi Operatorami Systemu Dystrybucyjnego, na podstawie, której można prowadzić sprzedaż energii elektrycznej za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej tych OSD do wszystkich punktów poboru energii elektrycznej wskazanych przez Zamawiającego. 13.Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez odbiorcę energii elektrycznej ważnej umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie / wygaśnięcie dotychczas obowiązujących umów na sprzedaż energii elektrycznej / umów kompleksowych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający w ramach przedmiotowego postępowania może skorzystać z prawa opcji polegającego na zwiększeniu zamawianego wolumenu energii elektrycznej o maksymalnie 15%. Szczegóły dotyczące skorzystania z prawa opcji zawarto w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) - Załącznik nr 6 do SWZ. 2. Zamawiający w okresie obowiązywania Umowy uprawniony jest do zwiększenia zamówionego wolumenu energii elektrycznej, maksymalnie o 15% ilości energii stanowiącej przedmiot zamówienia, a wynoszącej 8300 MWh (tj. maksymalnie o 1245 MWh - prawo opcji). 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części do wysokości dodatkowego wolumenu określonego w ust. 2. 4. Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 5. Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu od Zamawiającego zawiadomienia, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego zakres opisanego w ust. 2 świadczenia przysługującego Zamawiającemu w ramach przedmiotowego uprawnienia. Zawiadomienie o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający jest zobowiązany przesłać nie później niż w terminie 30 dni kalendarzowych przed upływem okresu obowiązywania Umowy. 6. Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji Umowy, z zastrzeżeniem wyjątków określonych w projektowanych postanowieniach umowy (PPU) - Załącznik nr 6 do SWZ.