See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Piaski w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, podwozu drewna oraz nasiennictwa, szkółkarstwa leśnego, utrzymania obiektów leśnych, gospodarki rolno – łąkowej do wykonania na terenie Nadleśnictwa Piaski w roku 2026. Szczegółowy zakres prac zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach).
Vorherige Bekanntmachung: 690395-2025
Interne Kennung: SA.270.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zgodnie z art. 138 ust.4 PZP wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust.1 PZP tj. z 35 dni na 30 dni - składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w sposób określony w art. 63 ust.1 PZP.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I-Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw Obrębu Książ w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w leśnictwach Obrębu Książ, obejmujące: pozyskanie i zrywkę drewna, hodowlę i ochronę lasu, nasiennictwo, ochronę p.poż., utrzymanie obiektów leśnych do wykonania w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedną z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II-Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw Obrębu Piaski w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w leśnictwach Obrębu Piaski, obejmujące: pozyskanie i zrywkę drewna, hodowlę i ochronę lasu, prace szkółkarskie w szkółce Miranowo, nasiennictwo, ochronę p.poż., utrzymanie obiektów leśnych do wykonania w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III-Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw Obrębu Rawicz w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej w leśnictwach Obrębu Rawicz, obejmujące: pozyskanie i zrywkę drewna, hodowlę i ochronę lasu, nasiennictwo, ochronę p.poż., utrzymanie obiektów leśnych, gospodarkę rolno-łąkową do wykonania w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Maszynowe pozyskanie drewna ze zrywką na wskazanych pozycjach cięć w użytkach przedrębnych w roku 2026.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi związane bezpośrednio z prowadzeniem gospodarki leśnej, obejmujące maszynowe pozyskanie drewna ze zrywką na wskazanych pozycjach cięć w użytkach przedrębnych w Nadleśnictwie Piaski w 2026 roku.
Interne Kennung: Pakiet IV
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft