336798-2026 - Wettbewerb
Polen – Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen – Zakup i montaż na konstrukcji gruntowej dwóch kompletnych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 999,6 kWp
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i montaż na konstrukcji gruntowej dwóch kompletnych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 999,6 kWp
Beschreibung1. Zapytanie dotyczy zakupu i montażu na konstrukcji gruntowej dwóch kompletnych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 999,6 kWp. 2. Zamawiający nie dopuszcza zakupu urządzeń używanych. 3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych oraz ofert wariantowych. 4. Przeznaczenie przedmiotu zamówienia Przedmiotowe instalacje mają zapewnić częściowe zbilansowanie zapotrzebowania na energię elektryczną wynikającego z prowadzonych procesów produkcyjnych Zamawiającego i tym samym zwiększenie efektywności energetycznej oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. 5. Miejsce posadowienia Instalacje zostaną posadowione na gruncie na terenie będącym w użytkowaniu Zamawiającego na działkach wskazanych w dokumentach formalnych, o których mowa poniżej. 6. Warunki formalno-prawne Na potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający dysponuje następującymi dokumentami: a) Warunki Przyłączenia: • nr WP/054071/2025/O08R00 oraz • nr WP/093240/2025/O08R00; b) Projekty techniczne; c) Pozwolenie na budowę – decyzja nr 152/26 z dnia 14.04.2026 r. 7. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: a) Dwie instalacje PV zgodnie ze specyfikacją techniczną zawartą w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 01/REKO/PV/2026 z dn. 17.04.2026 r.; b) Wykonanie konstrukcji gruntowej kafarowanej zgodnie ze specyfikacją techniczną zawartą w rozdziale III Zapytania ofertowego nr 01/REKO/PV/2026 z dn. 17.04.2026 r.; c) Wykonanie niezbędnych elementów infrastruktury technicznej wymaganych przez Operatora Sieci Dystrybucyjnej; d) Dokumentację potwierdzającą zgodność przedmiotu zamówienia z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności deklaracja zgodności z obowiązującymi normami; e) Instrukcję obsługi w języku polskim; f) Dostawę i montaż elementów instalacji oraz konstrukcji, a także liczników energii elektrycznej; g) Interaktywny informator o aktualnej i historycznej produkcji prądu z instalacji PV; h) Przeprowadzenie szkolenia dla pracowników Zamawiającego; i) Przyłączenie do instalacji odbiorczej zakładów (hala nr 1 i hala nr 2) poprzez stacje transformatorowe; j) Sporządzenie dokumentacji powykonawczej niezbędnej do uzyskania pozwolenia na użytkowanie; k) Przeprowadzenie odbiorów z Tauron Dystrybucja - Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 01/REKO/PV/2026 z dn. 17.04.2026 r. dostępnym pod adresem https://www.reko-odpady.pl/dofinansowania/
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungZamówienie dotyczy zakupu i montażu na konstrukcji gruntowej dwóch kompletnych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 999,6 kWp. SPECYFIKACJA PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA Przedmiotowe Instalacje PV muszą zostać wykonane zgodnie z dokumentami, którymi dysponuje Zamawiający wskazanymi w Roz. II pkt 6, w tym w szczególności Projektami technicznymi. Dostęp do wskazanych powyżej dokumentów na zasadach opisanych w Rozdziale VIII. 1. Instalacja PV-1 - zgodna z WP nr WP/054071/2025/O08R00 z dn. 02.09.2025 r. i projektem technicznym. 2. Instalacja PV-2 - zgodna z WP nr 093240/2025/O08R00 z dn. 02.09.2025 r. i projektem technicznym. 3. Typ konstrukcji – ziemna, kafarowana – wykonanie zgodnie z projektem technicznym. WYMAGANIA PODSTAWOWE Poniżej wskazujemy wymagania podstawowe określone w stosunku do przedmiotu zamówienia i Oferenta, których brak możliwości spełnienia przez Oferenta, powoduje negatywną ocenę i odrzucenie oferty: 1. Przedmiot oferty musi dotyczyć i być zgodny z przedmiotem zamówienia opisanym w rozdziale II oraz musi uwzględniać specyfikację zawartą w rozdziale III niniejszego zapytania. 2. Minimalne okresy gwarancji, liczone od daty końcowego protokołu odbioru przedmiotu zamówienia: a) na panele – 25 lat; b) na system montażowy – 10 lat; c) na konstrukcje montażową - 15 lat; d) na falownik – 10 lat; e) na wykonanie montażu – 3 lata. 3. Minimalne wymagania dotyczące serwisu gwarancyjnego: a) obsługa zgłoszenia w języku polskim; b) podjęcie działań serwisowych - bezpośrednio po zgłoszeniu tj. nie później niż w ciągu 24 godzin w dni robocze oraz 48 godzin w dni ustawowo wolne od powiadomienia o wystąpieniu awarii. 4. Maksymalny okres realizacji umowy wynosi 5 miesięcy od daty zawarcia umowy, z zastrzeżeniem że zakres przedmiotu zamówienia określony w rozdziale II pkt. 7 ppkt od a) do j) zostanie wykonany w terminie maksymalnie do 3 miesięcy od daty zawarcia umowy. 5. Warunki udziału/wymagania wobec Oferenta - o udzielenie zamówienia może ubiegać się Oferent spełniający łącznie następujące warunki: a) Dysponuje potencjałem finansowym i organizacyjnym dającym zdolność do wykonania umowy. W odniesieniu do tego warunku Zamawiający wymaga aby przychody Oferenta za ostatni zamknięty rok obrachunkowy wynosiły minimum 4 mln złotych. Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania sprawozdania finansowego na etapie oceny ofert w przypadku jeżeli takie sprawozdania nie będą dostępne w publicznych lub płatnych bazach do których Zamawiający ma dostęp. b) Dysponuje potencjałem technicznym oraz doświadczeniem dającym zdolność do wykonania umowy. Na potwierdzenie spełnienia warunku Oferent zobowiązany jest wskazać w Załączniku nr 2 (Wykaz wymagań dotyczących potencjalnego Oferenta – etap wizji lokalnej) referencje rozumiane jako wskazanie referencyjnych jednostek tj. Instalacji/zakładów: i. w których została wykonana i jest użytkowana tego typu instalacja o mocy nie mniejszej niż 500 kWp. Wymaganym jest wskazanie min. 5 szt. i przedłożenie wraz z ofertą referencji od wskazanych jednostek. Wskazane referencje muszą dotyczyć okresu wykonania tych instalacji z ostatnich 3 lat. ii. w których została wykonana i jest użytkowana tego typu instalacja o mocy nie mniejszej niż 1000 kWp. Wymaganym jest wskazanie min. 1 szt. i przedłożenie wraz z ofertą referencji od wskazanych jednostek. Wskazane referencje muszą dotyczyć okresu wykonania tej instalacji z ostatnich 3 lat. c) Dysponuje potencjałem osobowym dającym zdolność do wykonania umowy. W odniesieniu do tego warunku Zamawiający wymaga aby Oferent dysponował kierownikiem robót posiadającym uprawnienia SEP DIE do 15 kW. Na potwierdzenie spełnienia warunku Oferent zobowiązany jest wskazać w Załączniku nr 2 (Wykaz wymagań dotyczących potencjalnego Oferenta – etap wizji lokalnej) kierownika robót oraz załączyć dokument potwierdzający posiadane uprawnienia. d) Niezalegający z zapłatą podatków i składek ubezpieczenia społecznego. Dla weryfikacji Oferent zobowiązany jest załączyć do oferty zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach i składkach ZUS, lub innych danin publiczno-prawnych, nie starsze niż 3 miesiące od daty złożenia oferty. Szczegółowe informacje zawarte są w Zapytaniu ofertowym nr 01/REKO/PV/2026 z dn. 17.04.2026 r. dostępnym na stronie internetowej https://www.rekoodpady.pl/dofinansowania/
Interne Kennung01/REKO/PV/2026