2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywny zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywny zakup i dostawa sprzętu komputerowego dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego, w podziale na części: Część nr 1 – Sukcesywny zakup i dostawa komputerów stacjonarnych dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego, Część nr 2 – Sukcesywny zakup i dostawa monitorów dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego. Opis przedmiotu zamówienia: 1. w odniesieniu do części nr 1 stanowi załącznik nr 1A do SWZ, 2. w odniesieniu do części nr 2 stanowi załącznik nr 1B do SWZ.
Interne Kennung: D/18/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której udostępniano SWZ oraz na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia oraz za pośrednictwem której odbywa się komunikacja pomiędzy Wykonawcą, a Zamawiającym:https://platformazakupowa.pl/transakcja/1263677 zwana dalej platformą zakupową. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu: 2.1. na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy (z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy), 2.2. na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025r poz. 514 ze zm.), zwanej dalej ustawą o szczególnych rozwiązaniach. Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 2.2. Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D jednolitego dokumentu „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. 2.3. tj. nie są podmiotami, o których mowa w art.5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1); lub nie będą wykonywać przedmiotu zamówienia z udziałem podmiotów, o których mowa w art. 5k lit. a)-c) wprowadzonym art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). 3. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust. 1 ustawy. 4. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu w terminie składania ofert następujące dokumenty: 5.1. Formularz ofertowy (załącznik nr 1 do SWZ) wraz ze Specyfikacją cenową (załącznik nr 1.1 – 1.2 do Formularza ofertowego) – odpowiednio do części.. 5.2. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. 5.3. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego [KRS], Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej [CEiDG] lub innego właściwego rejestru – celem potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. 5.4. Pełnomocnictwo* dla osoby/osób podpisującej ofertę i oświadczenia (w sytuacji, gdy ofertę podpisuje osoba, której prawo do reprezentowania Wykonawcy nie wynika z dokumentów załączonych do oferty lub ogólnodostępnych dokumentów rejestrowych). * Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. W sytuacji, w której Wykonawcą są podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia dostarczają – jeżeli dotyczy: 5.5. Oświadczenie wykonawcy składane w związku z art. 5k, który został wprowadzony art. 1 pkt 23 rozporządzenia 2022/576 do rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zgodnie z załącznikiem nr 2-1 do SWZ. Oświadczenie o którym mowa w pkt. 5.5 składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 5.6. Pełnomocnictwo** dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy – w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia (np. spółki cywilne, konsorcja), wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pkt. 5.3 stosuje się. ** Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii. 6. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 12.09.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 – Sukcesywny zakup i dostawa komputerów stacjonarnych dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części nr 1 jest: Sukcesywny zakup i dostawa komputerów stacjonarnych dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1A do SWZ. 3. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie wraz z wniesieniem sukcesywnego zamówienia, o parametrach określonych w opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1A do SWZ), w okresie wskazanym w pkt. 4.1 SWZ i w terminie określonym przez Wykonawcę w ofercie (w związku z pkt. 4.2 SWZ). 4. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 5. Ilości poszczególnych urządzeń objętych przedmiotem zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1A do SWZ) są wielkościami orientacyjnymi, oszacowanymi na podstawie przewidywanych indywidualnych zamówień. 6. W toku realizacji umowy Zamawiający może składać zamówienia na większą lub mniejszą ilość niż wyspecyfikowana przez Zamawiającego lub niezakupienia danej pozycji w ogóle przy zachowaniu niezmienionej ceny jednostkowej urządzeń. 7. Zamawiający zakupi urządzenia objęte przedmiotem niniejszej umowy, na wartość nie mniejszą niż siedemdziesiąt procent (70%) wartości wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 4 ust. 1 umowy. 8. Zakup urządzeń, których minimalne parametry określono w opisie przedmiotu zamówienia/umowy odbywać się będzie w odpowiedzi na jednostkowe indywidualne zamówienia przekazywane Wykonawcy sukcesywnie przez Zamawiającego za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, w okresie, o którym mowa w pkt. 4.1. SWZ. 9. Indywidualnym zamówieniem jest przygotowywane sukcesywnie przez Zamawiającego zamówienie wskazujące wybrane z opisu przedmiotu umowy urządzenie/podzespół, wraz ze wskazaniem ilości i wartości zamówienia, zawierające unikalny numer zamówienia nadany przez Zamawiającego oraz informacje dotyczące miejsca dostawy. Indywidualne zamówienie przekazywane jest Wykonawcy przez Zamawiającego za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail. 10. Wykonawca w Formularzu ofertowym – w załączniku nr 1 do SWZ, zobowiązany jest wskazać nazwę producenta, nazwę produktu / model / typ lub inne oznaczenia, np. P/N (w zależności od wymagań określonych w formularzu ofertowym) jednoznacznie określający oferowany przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wskazać dane określające oferowany przedmiot zamówienia – w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczną identyfikację oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia z wymaganiami wskazanymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli zachodzi taka konieczność i dla jednoznacznego określenia oferowanego przedmiotu zamówienia, wymagane jest wskazanie dodatkowych informacji, Wykonawca jest zobligowany do ich wskazania, tak aby nie było dla stron postępowania wątpliwości jaki przedmiot zamówienia oferuje Wykonawca. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę sprzętu samodzielnie konfigurowanego, dla którego nie występuje nazwa producenta, nazwa produktu / model / typ jednoznacznie określający przedmiot zamówienia, i którego parametrów Zamawiający nie może sprawdzić również w ogólnodostępnych źródłach, Wykonawca zobowiązany jest w ofercie jednoznacznie wskazać dane techniczne zaoferowanego sprzętu, odpowiadające wymaganiom określonym przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, poprzez dołączenie szczegółowej specyfikacji technicznej zaoferowanego sprzętu. Brak w ofercie informacji umożliwiającej dokonanie jednoznacznej identyfikacji oferowanego produktu Zamawiający uzna za niezgodność oferty z treścią SWZ i odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy. 11. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot umowy musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa musi odpowiadać normom CE w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych). 12. Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania produktu bezpiecznego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylające dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG z dnia 10 maja 2023 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 135, str. 1). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany, w oryginalnym, nieotwieranym opakowaniu – jeśli dotyczy) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ.
Interne Kennung: Część nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 – Sukcesywny zakup i dostawa monitorów dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia w części nr 2 jest: Sukcesywny zakup i dostawa monitorów dla różnych jednostek Uniwersytetu Opolskiego. 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1B do SWZ. 3. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywne dostarczanie wraz z wniesieniem sukcesywnego zamówienia, o parametrach określonych w opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1B do SWZ), w okresie wskazanym w pkt. 4.1 SWZ i w terminie określonym przez Wykonawcę w ofercie (w związku z pkt. 4.2 SWZ). 4. Przedmiot zamówienia dostarczany będzie Zamawiającemu na ryzyko Wykonawcy i w ramach wynagrodzenia (określonego w ofercie) przysługującego Wykonawcy. 5. Ilości poszczególnych urządzeń objętych przedmiotem zamówienia wskazane w opisie przedmiotu zamówienia/umowy (załącznik nr 1B do SWZ) są wielkościami orientacyjnymi, oszacowanymi na podstawie przewidywanych indywidualnych zamówień. 6. W toku realizacji umowy Zamawiający może składać zamówienia na większą lub mniejszą ilość niż wyspecyfikowana przez Zamawiającego lub niezakupienia danej pozycji w ogóle przy zachowaniu niezmienionej ceny jednostkowej urządzeń. 7. Zamawiający zakupi urządzenia objęte przedmiotem niniejszej umowy, na wartość nie mniejszą niż siedemdziesiąt procent (70%) wartości wynagrodzenia brutto, o którym mowa w § 4 ust. 1 umowy. 8. Zakup urządzeń, których minimalne parametry określono w opisie przedmiotu zamówienia/umowy odbywać się będzie w odpowiedzi na jednostkowe indywidualne zamówienia przekazywane Wykonawcy sukcesywnie przez Zamawiającego za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail, w okresie, o którym mowa w pkt. 4.1. SWZ. 9. Indywidualnym zamówieniem jest przygotowywane sukcesywnie przez Zamawiającego zamówienie wskazujące wybrane z opisu przedmiotu umowy urządzenie/podzespół, wraz ze wskazaniem ilości i wartości zamówienia, zawierające unikalny numer zamówienia nadany przez Zamawiającego oraz informacje dotyczące miejsca dostawy. Indywidualne zamówienie przekazywane jest Wykonawcy przez Zamawiającego za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail. 10. Wykonawca w Formularzu ofertowym – w załączniku nr 1 do SWZ, zobowiązany jest wskazać nazwę producenta, nazwę produktu / model / typ lub inne oznaczenia, np. P/N (w zależności od wymagań określonych w formularzu ofertowym) jednoznacznie określający oferowany przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest wskazać dane określające oferowany przedmiot zamówienia – w sposób umożliwiający Zamawiającemu jednoznaczną identyfikację oferowanego przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia z wymaganiami wskazanymi w dokumentacji zamówienia. Jeżeli zachodzi taka konieczność i dla jednoznacznego określenia oferowanego przedmiotu zamówienia, wymagane jest wskazanie dodatkowych informacji, Wykonawca jest zobligowany do ich wskazania, tak aby nie było dla stron postępowania wątpliwości jaki przedmiot zamówienia oferuje Wykonawca. W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę sprzętu samodzielnie konfigurowanego, dla którego nie występuje nazwa producenta, nazwa produktu / model / typ jednoznacznie określający przedmiot zamówienia, i którego parametrów Zamawiający nie może sprawdzić również w ogólnodostępnych źródłach, Wykonawca zobowiązany jest w ofercie jednoznacznie wskazać dane techniczne zaoferowanego sprzętu, odpowiadające wymaganiom określonym przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, poprzez dołączenie szczegółowej specyfikacji technicznej zaoferowanego sprzętu. Brak w ofercie informacji umożliwiającej dokonanie jednoznacznej identyfikacji oferowanego produktu Zamawiający uzna za niezgodność oferty z treścią SWZ i odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 ustawy. 11. Wykonawca musi zaoferować realizację pełnego przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego określonymi w SWZ oraz załącznikach i objąć ofertą cały zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot umowy musi odpowiadać właściwym normom oraz posiadać wymagane dopuszczenia do obrotu i certyfikaty (w tym w zakresie bezpieczeństwa musi odpowiadać normom CE w zakresie bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych). 12. Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania produktu bezpiecznego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylające dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG z dnia 10 maja 2023 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 135, str. 1). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany, w oryginalnym, nieotwieranym opakowaniu – jeśli dotyczy) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ.
Interne Kennung: Część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 30231300 Bildschirme