337353-2026 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Dostawa 22 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich zasilanych syntetycznym olejem napędowym HVO 100 dla Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa 22 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich zasilanych syntetycznym olejem napędowym HVO 100 dla Andrychowskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 22 sztuk fabrycznie nowych, miejskich autobusów niskopodłogowych, zamówienie dziali się na dwie części: Część 1 – dostawa 16 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami o długości max 9000 mm zasilanych olejem napędowym HVO 100 spełniających wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (stanowiący załącznik nr 1 do SWZ), zwanych dalej autobusami MINI, Część 2 – dostawa 6 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami o długości max 11000 mm zasilanych olejem napędowym HVO 100 spełniających wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (stanowiący załącznik nr 1 do SWZ), zwanych dalej autobusami MAXI. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, obejmujących co najmniej jedną część w całości. Każdy z Wykonawców może złożyć ofertę na dowolną liczbę części. Wymagania dotyczące autobusów zostały również określone w pkt III.SWZ. 2. Zamawiający dopuszcza w postępowaniu udział Wykonawców pochodzących z „państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych”. Zamawiający na podstawie art. 16b ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, dopuszcza możliwość powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcom pochodzącym z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, o których mowa w art. 16a ustawy Pzp. Jednocześnie Zamawiający nie określa w odniesieniu do robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych, warunków mniej korzystnych niż w stosunku do robót budowlanych, dostaw i usług pochodzących z państw , o których mowa w art. 16a ustawy Pzp. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostaną mu przyznane. 4. Zamawiający zastrzega, że na podstawie art. 257 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia może zostać unieważnione, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 5. Oferowany autobus musi spełniać założenia określone w opracowaniu pn.: Standardy dostępności dla polityki spójności 2021-2027 (Załącznik nr 2 do OPZ).
Interne KennungZP.AZK.1.2026.PN
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1
Beschreibungdostawa 16 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami o długości max 9000 mm zasilanych olejem napędowym HVO 100 spełniających wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ), zwanych dalej autobusami MINI
Haupteinstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
LosLOT-0002
TitelCzęść 2
Beschreibungdostawa 6 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, przystosowanych do przewozu osób z niepełnosprawnościami o długości max 11000 mm zasilanych olejem napędowym HVO 100 spełniających wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do SWZ), zwanych dalej autobusami MAXI.