33759-2026 - Ergebnis
Polen – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – DOSTAWA ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH W ROKU 2026 DLA SP ZOZ SANATORIUM UZDROWISKOWE MSWiA „AGAT” W JELENIEJ GÓRZE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH W ROKU 2026 DLA SP ZOZ SANATORIUM UZDROWISKOWE MSWiA „AGAT” W JELENIEJ GÓRZE
BeschreibungOpis: 1)Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego, w asortymencie i szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1a/b/c/d/e/f/g/h/i/j). Zamawiający informuje, że zamówienie zostało podzielone na dziesięć części. Wykonawcy uprawnieni są do złożenia oferty na dowolną liczbę części zamówienia. 2)Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3)Podane w tabelach, szacunkowe ilości towaru dostarczane w ciągu 12 miesięcy są podstawą do obliczenia ceny oferty, które mogą ulec zmianom w zależności od aktualnych potrzeb. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia w ilościach min ± 20% , tj. od 80% do 120% wykazanej szacunkowej ilości towaru. Dla tych wielkości zamówienia podana cena brutto, w przeliczeniu na 1 jednostkę miary danego asortymentu będzie obowiązywała przez cały okres trwania umowy z wyjątkiem przypadków wskazanych w projekcie umowy lub wynikających z okoliczności wskazanych w ustawach. Dla potrzeb ustalenia ceny ofert będą obowiązywać szacunkowe ilości wskazane w poszczególnych załącznikach danej części zamówienia. 4)Dostawa towarów następować będzie transportem własnym Wykonawcy i na jego koszt do siedziby Zamawiającego (magazyny żywnościowe w SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA " AGAT " ul. Cervi 14, Jelenia Góra), w terminach, asortymencie, wymaganych opakowaniach oraz w ilościach zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem Zamawiającego. 5)Zamawiający powiadomi telefonicznie upoważnioną i wskazaną w ofercie osobę do kontaktów, o każdej dostawie oraz wskaże zamawiane produkty z podaniem ilości, do godziny 14:00 w dniu poprzedzającym dzień dostawy. Zamówienie wysyłane będzie z adresu email: zywienie@sanatoriumagat.pl.6) Realizacja zamówienia obowiązkowo w następnym dniu od złożenia zamówienia w godzinach od 07:30 do 10:30 ( chyba że w zamówieniu będzie wskazany inny termin dostawy ). 7)Dostawy zamówionych towarów do siedziby zamawiającego z gwarancją dostaw od poniedziałku do soboty ( w razie potrzeby ). 8)W przypadku reklamacji jakości i ilości dostarczanego towaru, wykonawca ma obowiązek do dostarczenia nowej partii do siedziby Zamawiającego, w ciągu 2 godzin w dniu złożenia reklamacji zgodnie ze złożoną deklaracją w treści oferty (element kryteriów oceny ofert – możliwość skrócenia tego okresu). 9)W przypadku nie dostarczenia w terminie zamówionej na dany dzień i godzinę części asortymentu (nie spełniającego wymagania wskazane w SWZ i umowie), Zamawiający zastrzega sobie prawo do natychmiastowego zakupu towaru u innego dostawcy, przy czym jeżeli cena zakupu będzie wyższa niż proponowana w złożonej ofercie Wykonawcy, w oparciu o którą został wybrany do realizacji zamówienia Zamawiający różnicą w cenie zakupu obciąży Wykonawcę poprzez potrącenie wyliczonej kwoty różnicy ceny zakupu z najbliższej faktury Wykonawcy. Na taki rodzaj potrącenia nie musi być zgody Wykonawcy. 10) Dostarczane artykuły żywnościowe muszą spełniać wymagania zwarte w SWZ i umowie w tym: a) spełniać wymogi jakościowe opisane w poszczególnych Tabelach, b) spełniać wymagany rodzaj i wielkość opakowania, c) być znakowane zgodnie z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania środków spożywczych (Dz. U. z 2015r. poz.29), w tym w szczególności, na każdym opakowaniu musi znajdować się etykieta między innymi z danymi: •mieć nazwę i adres producenta lub importera z informacją o kraju pochodzenia, •mieć nazwę oraz rodzaj produktu, klasa/ gatunek, przy artykułach, dla których jest to szczególnie wymagane zapisem w Tabelach, •mieć termin przydatności do spożycia (dd/mm/rok), •mieć masę netto, •mieć wykaz składników wg udziału surowców, •być dostarczone w ich początkowym okresie gwarancji, •mieć zapewniony prawidłowy transport i przechowywanie asortymentu, zgodnie z wymogami sanitarnoepidemiologicznymi, szczególnie w zakresie zapewnienia chłodzenia artykułów żywnościowych, w sposób zapewniający utrzymanie ich właściwej jakości handlowej (w szczególności: odżywczej, smakowej, organoleptycznej). 11) Wykonawca jest zobowiązany do zachowania ciągłości dostaw w sytuacji kryzysowej i w razie zmilitaryzowania jednostki w kraju lub w regionie. 12)Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na jedną lub większą liczbę wymienionych w niniejszej specyfikacji części zamówienia–zadania (części od 1 do 10). 13) Wymagania dotyczące gwarancji. Obowiązują terminy przydatności do spożycia produktów spożywczych producenta (dostawcy). Okres gwarancji jakości nie stanowi kryterium oceny ofert. 14)Informacja na temat możliwości powierzenia przez Wykonawcę wykonania części zamówienia podwykonawcom: Zamawiający nie wprowadza zastrzeżenia wskazującego na obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. 15)Wymagania stawiane wykonawcy: a)Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia. b)Wymagana jest należyta staranność przy realizacji umowy. c)Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy. d)Określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i numerów fax, oraz innym ustaleń niezbędnych dla sprawnego i terminowego wykonania zamówienia. e)Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. f)Miejsce realizacji zamówienia; wskazany magazyn żywnościowy w budynku SP ZOZ Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA „Agat” w Jeleniej Górze przy ul. Cervi 14. g)Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 16) Szczegółowy zakres dostaw zawarty jest w dokumentach zamówienia(Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach) oraz na stronie postepowania: https://ezamowienia.gov.pl/pl/.
Vorherige Bekanntmachung770435-2025
Interne Kennung4/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1. RYBY I PRZETWORY RYBNE
BeschreibungOpis: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego, ryb i przetworów rybnych w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1a do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, wspólne dla ryb: • obce, kwaśne lub gorzkie posmaki, zapachy, oślizgłość, nalot lub objawy pleśni, zazielenienie, obecność szkodników oraz ich pozostałości, brak oznakowania opakowań, ich uszkodzenie mechaniczne, zabrudzenia, zawilgocenie powierzchni, 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisana w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 1. RYBY I PRZETWORY RYBNE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile, 15230000 Getrockneter oder gesalzener Fisch; Fisch in Salzlake; Räucherfisch, 15240000 Fischkonserven oder Dosenfisch und anders zubereiteter oder haltbar gemachter Fisch, 15220000 Tiefgekühlter Fisch, Fischfilets und andere Fischteile
LosLOT-0002
TitelCzęść 2. WARZYWA I OWOCE MROŻONE
BeschreibungOpis: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego, warzyw i owoców mrożonych w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1b do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, wspólne dla mrożonek: • obce, kwaśne lub gorzkie posmaki, zapachy, oślizgłość, nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, objawy rozmrożenia oraz zawilgocenie powierzchni, nieprawidłowa konsystencja, obecność szkodników oraz ich pozostałości, brak oznakowania opakowań ich uszkodzenie mechaniczne, zerwanie plomby. 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisana w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 2. WARZYWA I OWOCE MROŻONE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15896000 Tiefkühlprodukte, 15331170 Tiefgekühltes Gemüse, 15331100 Frisches oder tiefgekühltes Gemüse, 15332100 Verarbeitetes Obst
LosLOT-0003
TitelCzęść 3. WYROBY GARMAŻERYJNE
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego, WYROBÓW GARMAŻERYJNYCH w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1c do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisana w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 3. WYROBY GARMAŻERYJNE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15894300 Zubereitete Mahlzeiten, 15851000 Mehlwaren, 15896000 Tiefkühlprodukte
LosLOT-0004
TitelCzęść 4. PRODUKTY NABIAŁOWE
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego, PRODUKTÓW NABIAŁOWYCH w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1d do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, wspólne dla artykułów nabiałowych • obce, kwaśne lub gorzkie posmaki, zapachy, oślizgłość, nalot lub objawy pleśni, zazielenienie, obecność szkodników oraz ich pozostałości, objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, nieprawidłowa konsystencja, obecność szkodników oraz ich pozostałości, brak oznakowania opakowań, ich uszkodzenie mechaniczne, zerwanie plomby, zabrudzenia, plamy na powierzchni oraz zawilgocenie powierzchni, 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowy środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisna w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 4. PRODUKTY NABIAŁOWE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
LosLOT-0005
TitelCzęść 5. PIECZYWO I DROŻDŻE
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego, pieczywa i drożdży w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1e do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisna w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 5. PIECZYWO I DROŻDŻE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15810000 Brotwaren, zubereitete Brotwaren und Gebäck, 15898000 Hefe
LosLOT-0006
TitelCzęść 6. ARTYKUŁY OGÓLNOSPOŻYWCZE
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego, artykułów ogólnospożywczych w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1f do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, wspólne dla artykułów spożywczych: • obce, kwaśne lub gorzkie posmaki, zapachy, oślizgłość, nalot lub objawy pleśni, zazielenienie, obecność szkodników oraz ich pozostałości, objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, nieprawidłowa konsystencja, obecność szkodników oraz ich pozostałości, brak oznakowania opakowań, ich uszkodzenie mechaniczne, zerwanie plomby, zabrudzenia, plamy na powierzchni oraz zawilgocenie powierzchni. 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11)Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisna w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 6. ARTYKUŁY OGÓLNOSPOŻYWCZE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
LosLOT-0007
TitelCzęść 7. PRZYPRAWY
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego PRZYPRAW w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1g do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisna w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ. 19.
Interne KennungCzęść 7. PRZYPRAWY
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15870000 Würzmittel, 15872000 Kräuter und Gewürze
LosLOT-0008
TitelCzęść 8. WARZYWA I OWOCE
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego WARZYW I OWOCÓW w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1h do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, wspólne dla warzyw i owoców: • obce posmaki, zapachy, oślizgłość, nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, miejsca obite, oznaki więdnięcia, obecność szkodników oraz ich pozostałości, muszą być wolne od zanieczyszczeń i uszkodzeń spowodowanych przez choroby, mróz i inne czynniki zewnętrzne, 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisna w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 8. WARZYWA I OWOCE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
LosLOT-0009
TitelCzęść 9. MIĘSO I WĘDLINY
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego MIĘSA I WĘDLIN w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1i do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, wspólne dla mięsa: • oślizgłość, nalot pleśni, zazielenienie mięsa, wspólne dla wędlin: • nalot pleśni, barwa szarozielona, obecność szkodników oraz ich pozostałości, brak oznakowania opakowań, ich uszkodzenie mechaniczne, zabrudzenia, zawilgocenie powierzchni. 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisna w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 9. MIĘSO I WĘDLINY
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
LosLOT-0010
TitelCzęść 10. JAJA KURZE
Beschreibung1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026 roku do siedziby Zamawiającego JAJ KURZYCH w szacunkowych ilościach podanych w tabelach (zał. Nr 1j do SWZ). 2) Częstotliwość dostawy towarów odbywać się będzie sukcesywnie i w ilościach zależnych od potrzeb Zamawiającego. 3) Szczegółowy zakres dostawy zawarty jest w dokumentach zamówienia (Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach). 4). Cechy dyskwalifikujące dostarczane artykuły w zakresie wszystkich produktów, w szczególności: • nalot lub objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, obecność szkodników oraz ich pozostałości, • brak oznakowania opakowań, uszkodzenia mechaniczne, wspólne dla jaj: • obce, kwaśne lub gorzkie posmaki, zapachy, oślizgłość, nalot lub objawy pleśni, zazielenienie, obecność szkodników oraz ich pozostałości, objawy pleśni, gnicia lub zaparzenia, zbite, nadtłuczone skorupki, nieprawidłowa konsystencja, obecność szkodników oraz ich pozostałości, brak oznakowania opakowań, ich uszkodzenie mechaniczne, zerwanie plomby, zabrudzenia, plamy na powierzchni oraz zawilgocenie powierzchni. 5)Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 6) Szczegółowy opis dotyczący składania ofert wspólnych został opisany w rozdziale V SWZ. 7) Zamawiający w stosunku do Wykonawcy, który na podstawie art. 118 ustawy pzp korzysta z zasobów innego podmiotu w celu spełnienia warunku udziału dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – dopuszcza łączne spełnienie warunku przez Wykonawcę i podmiot udostępniający zasoby. Szczegółowy opis zawiera w rozdział V SWZ. 8) Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5_of do SWZ. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby – wypełniony Załącznik nr 3A_of JEDZ przez podmiot udostępniający zasoby oraz wypełniony Załącznik nr 5_of. 9.) Opis przygotowania ofert zawiera w rozdział X SWZ. 10) Opis sposobu obliczenia ceny zawiera rozdział XVII SWZ. 11) Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego zostały zwarte opisane w rozdziale XIX SWZ. 12) Przetwarzanie danych osobowych zwarte zostały w rozdziale XXIV SWZ. 13) Zamawiający nie wymaga przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych. 14) Zamawiający nie nakłada obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. 15) Zamawiający nie żąda od wykonawców wniesienia wadium. 16) Zamawiający nie wprowadza wymagań dotyczących zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 17) . Informacja o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami została szczegółowo opisna w rozdziale XI SWZ. 18) Dodatkowe wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące dokumentów elektronicznych i przekazywania dokumentów środkiem komunikacji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w rozdziale XII SWZ.
Interne KennungCzęść 10. JAJA KURZE
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier