2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rozpoznanie i oczyszczenie saperskie części terenu Leśnictwa Skarlin i Lipowa Góra w Nadleśnictwie Jamy
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu rozpoznania i oczyszczenia saperskiego terenu o powierzchni 30,54 ha w Leśnictwie Skarlin i Lipowa Góra w Nadleśnictwie Jamy. Zakres prac będący przedmiotem niniejszego zamówienia został szczegółowo określony w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ i polega przede wszystkim na zlokalizowaniu, podjęciu i unieszkodliwieniu Przedmiotów Wybuchowych i Niebezpiecznych (dalej jako PWiN) ze wskazanego w SWZ terenu niezależnie od ilości odnalezionych PWiN. Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia zostało szczegółowo określone w opisie przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ. Przedmiot umowy wykonywany będzie na terenie Leśnictwa Skarlin i Lipowa Góra w Nadleśnictwie Jamy w wyznaczonych przez Zamawiającego lokalizacjach.
Vorherige Bekanntmachung: 181388-2026
Interne Kennung: S.270.1.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 16-03-2026r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznacza termin składania ofert krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90523100 Beseitigung von Waffen und Munition
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90523200 Bombenentschärfung, 90523300 Minenräumung, 71510000 Standortbegehung, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 45236000 Oberbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: S.270.1.1.2026 - PN1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do złożonej Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w Formularzu Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §12 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będzie cena za 1 ha z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §12 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 8 do SWZ . Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) gdy w toku realizacji zamówienia podstawowego zajdzie potrzeba zwiększenia wolumenu usług, (2) uzyskania oszczędności w ramach przeprowadzonej procedury przetargowej, (3) pozyskania dodatkowych środków finansowych na ten cel.