2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa autobusów z napędem elektrycznym wraz budową stacji ładowania.
Beschreibung: Zakup i dostawa autobusów z napędem elektrycznym wraz budową stacji ładowania tj: 1.1. dostawa 6 szt. autobusów zeroemisyjnych elektrycznych, zasilanych z baterii pojazdów kat. M3 - BEV (Battery Electric Vehicle), fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, 1.2. dostawa, montaż i uruchomienie 3 szt. dwustanowiskowych (6 szt.) punktów ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym o mocy wyjściowej minimum 120 kW (2*60) wraz ze szkoleniem obsługi ładowarek, 1.3. dostawa, montaż i uruchomienie 1 szt. punktu ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym o mocy wyjściowej minimum 300 kW wraz ze szkoleniem obsługi ładowarki, 1.4. przeszkolenie 28 osób w zakresie obsługi autobusów Zamawiający wymaga, aby przy realizacji przedmiotowego zamówienia udział towarów (części i podzespołów) w każdym z dostarczonych autobusów będzie pochodził z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, będzie wynosił co najmniej 50%. Zamawiający skorzysta z uprawnienia wynikającego z art. 139 ustawy, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
Vorherige Bekanntmachung: 669267-2024
Interne Kennung: FZ.260.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem „Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku” dostępnego na Platformie e-Zamówienia. Funkcjonalność do zaszyfrowania oferty przez Wykonawcę jest dostępna dla Wykonawców na Platformie e-Zamówienia, w szczegółach danego postępowania. Sposób złożenia oferty, w Zamówienia. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Oznacza to, że oferta, oświadczenia oraz każdy dokument złożony wraz z ofertą sporządzony w innym języku niż język polski winien być złożony wraz z tłumaczeniem na język polski. Ofertę, jej załączniki w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w szczególności w formacie danych „.pdf” (zalecany), „.doc”, „.docx”, „.rtf”, „.xps”, „.odt”, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Do oferty należy dołączyć oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ) wykonawcy, wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, podmiotów na zasobach, których wykonawca polega (jeżeli dotyczy) w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym a następnie wraz z plikami stanowiącymi ofertę można skompresować do jednego pliku archiwum (ZIP). Oferta i JEDZ muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentacji podmiotów składających te dokumenty. Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy) musi zostać załączone do oferty w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku pełnomocnictwa złożonego w innym języku niż język polski winno być ono złożone wraz z przysięgłym tłumaczeniem na język polski. W przypadku składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowę o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo musi zostać opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Poświadczenia za zgodność z oryginałem następuje w formie elektronicznej, podpisane kwalifikowanym podpisem przez osobę/y upoważnioną/e. Dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca w zakresie dokumentów lub oświadczeń, które każdego z nich dotyczą. Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz. 1233 z późn. zm.), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku „Załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa”. W przypadku przekazywania przez wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zaleca się spakowanie dokumentów w pliku o rozszerzeniu .zip. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w postępowaniu. Złożenie więcej niż jednej oferty lub złożenie oferty zawierającej propozycje alternatywne spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez wykonawcę. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę. Wykonawca może przed upływem terminu do składania ofert wycofać ofertę. Wykonawca wycofuje ofertę w zakładce „Oferty/wnioski” używając przycisku „Wycofaj ofertę”. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31158100 Batterieladegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa autobusów z napędem elektrycznym wraz budową stacji ładowania tj: 1.1. dostawa 6 szt. autobusów zeroemisyjnych elektrycznych, zasilanych z baterii pojazdów kat. M3 - BEV (Battery Electric Vehicle), fabrycznie nowych autobusów miejskich, niskopodłogowych, 1.2. dostawa, montaż i uruchomienie 3 szt. dwustanowiskowych (6 szt.) punktów ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym o mocy wyjściowej minimum 120 kW (2*60) wraz ze szkoleniem obsługi ładowarek, 1.3. dostawa, montaż i uruchomienie 1 szt. punktu ładowania pojazdów elektrycznych prądem stałym o mocy wyjściowej minimum 300 kW wraz ze szkoleniem obsługi ładowarki, 1.4. przeszkolenie 22 osób w zakresie obsługi autobusów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ. Warunki realizacji zawarto w załączniku nr 2 do SWZ tj. projekcie umowy. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia wskazane są konkretne rozwiązania pod względem cech, parametrów lub rozwiązań technicznych, Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń i wyrobów lub rozwiązań technicznych równoważnych, co do ich cech, parametrów lub rozwiązań technicznych. Obowiązek udowodnienia równoważności leży po stronie Wykonawcy zgodnie z art. 104 ustawy - poprzez załączenie do oferty np. kart produktów, katalogów, opisów producenta, itp.- czyli opisów, które w sposób nie budzący wątpliwości Zamawiającego będą potwierdzały „równoważność” urządzeń i wyrobów co do ich cech, parametrów lub rozwiązań technicznych. 9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie nie zostało podzielone na części ze względów organizacyjnych, technicznych i celowościowych. Brak jest możliwości realizowania zamówienia równocześnie przez różnych wykonawców – jedna dostawa autobusów z elektrycznym napędem. Dodatkowo realizacja zamówienia przez różnych wykonawców mogłaby poważnie zagrozić odpowiedzialności za jego prawidłowy przebieg, organizację i odbiór, nadmiernymi trudnościami technicznymi a także uniemożliwić skuteczne egzekwowanie uprawnień gwarancyjnych. Zamawiający wymaga, aby przy realizacji przedmiotowego zamówienia udział towarów (części i podzespołów) w każdym z dostarczonych autobusów będzie pochodził z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, będzie wynosił co najmniej 50%.
Interne Kennung: FZ.260.12024