2. Verfahren
Verfahren
Titel: Foreningshus - Hvidovre Havn
Beschreibung: Hvidovre Kommune skal opføre et nyt foreningshus på Hvidovre Havn. Til gennemførelse af projektet udbyder Hvidovre Kommune en opgave som bygherrerådgiver. Hvidovre Kommune har vurderet, at projektets kompleksitet kræver, at opgaven ikke løses i flere selvstændige kontrakter. Det er Hvidovre Kommunes hensigt at indgå en aftale om bygherrerådgivning for følgende hovedydelser: A. Udarbejdelse af Byggeprogram til brug for udbud af totalentreprise med forhandling. B. Udarbejdelse af øvrigt udbudsmateriale til brug for udbud af totalentreprise med forhandling. C. Gennemførelse af udbud af totalentreprise med forhandling inkl. kontraktindgåelse. D. Bygherrerådgivning under projektering og udførelse, herunder bygherretilsyn. E. Mangelhåndtering, samt 1 års og 5 års gennemgang. Hvidovre Kommune ønsker med dette udbud finde en bygherrerådgiver, der kan bistå Hvidovre Kommune i en tæt og dialogpræget proces indenfor de økonomiske og tidsmæssige rammer, der fremgår af udbudsmaterialet. Opgaven tildeles den bygherrerådgiver, der afgiver det økonomiske mest fordelagtige bud for den samlede opgave efter kriteriet bedste forhold mellem pris og kvalitet
Vorherige Bekanntmachung: 553637-2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Der henvises til udbudsmaterialet. Udbudsbetingelserne indeholder en nærmere beskrivelse af opgaven og udbudsforløbet, og det øvrige materiale indeholder en beskrivelse af opgavens omfang. 5 ansøgere vil blive opfordret til at afgive tilbud. Egnede ansøgere skal overholde de for udbuddet fastsatte mindstekrav til økonomisk og finansiel formåen, og må ikke være omfattet af en af de for udbuddet gældende udelukkelsesgrunde.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71530000 Beratung im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001