337851-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Dostawa wielokanałowego georadaru z terenowym zestawem jezdnym i kontrolerem przystosowanym do trudnych warunków terenowych, dbiornikiem GNSS RTK pojazdem ATV oraz oprogramowaniem do obróbki danych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa wielokanałowego georadaru z terenowym zestawem jezdnym i kontrolerem przystosowanym do trudnych warunków terenowych, dbiornikiem GNSS RTK pojazdem ATV oraz oprogramowaniem do obróbki danych
BeschreibungTytuł: Dostawa wielokanałowego georadaru z terenowym zestawem jezdnym i kontrolerem przystosowanym do trudnych warunków terenowych, dbiornikiem GNSS RTK pojazdem ATV oraz oprogramowaniem do obróbki danych Opis: Część I. Wielokanałowy georadar z terenowym zestawem jezdnym Lp. Parametry wymagane 1.1 urządzenie umożliwiające realizację nieinwazyjnych badaniach archeologicznych w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka,powierzchnia piaszczysta etc.), na powierzchni większej niż 1 ha 1.2 konstrukcja georadaru przystosowana do prowadzenia wielkopowierzchniowej, wysokorozdzielczej i wysokowydajnej prospekcji w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka, powierzchnia piaszczysta etc.) 1.3 zestaw jezdny o dużej wytrzymałości, odpowiedni do pracy w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka, powierzchnia piaszczysta etc.), kompatybilny z oferowaną anteną georadarową, przystosowany do holowania zestawu pomiarowego za pojazdem, zapewniający kontakt anteny z podłożem podczas pracy, zaopatrzony we wbudowany enkoder. 1.4 minimum 1.2 m efektywnej szerokości pokrycia (skanowania) terenu 1.5 antena ekranowana i przeznaczona do pracy w kontakcie z podłożem 1.6 antena zapewniająca częstotliwość centralną między 400 MHz a 600 MHz 1.7 georadar wielokanałowy; co najmniej 20 kanałów akwizycji danych 1.8 preferowany format danych wyjściowych: minimum 16 bitowy - oceniany w ramach kryteriów oceny ofert 1.9 prędkość robocza pomiaru co najmniej 25 km/h 1.10 aparatura przystosowana do współpracy z zewnętrznym odbiornikiem GNSS RTK w celu zapewnienia precyzyjnego pozycjonowania danych 1.11 konstrukcja umożliwiająca stabilny montaż odbiornika GNSS RTK 1.12 możliwość zasilania napięciem z zewnętrznego źródła zasilania (np. instalacja samochodowa lub akumulator samochodowy 12V) 1.13 zakres temperatury pracy w zakresie od -20 °C do +50 °C 1.14georadar zgodny ze stopniem ochrony co najmniej IP65 wg. IEC 60529 1.15 minimum 24 miesięczna gwarancja 1.16 skrzynia transportowa 2. Wzmocniony kontroler, przystosowany do pracy w warunkach zewnętrznych, umożliwiający pełną obsługę georadaru w terenie 2.1 kontroler kompatybilny z oferowanym georadarem 2.2 kontroler przystosowany do pracy w trudnych warunkach terenowych, zgodny ze stopniem ochrony co najmniej IP65 wg. IEC 60529 i odporny na wibracje 2.3 kontroler zaopatrzony w system operacyjny, umożliwiający uruchomienie oprogramowania do akwizycji danych 2.4 zasilanie sieciowe i bateryjne 2.5 ekran czytelny w warunkach silnego nasłonecznienia 2.6 minimum 24 miesięczna gwarancja 3. Oprogramowanie do akwizycji danych 3.1 oprogramowanie zgodne z oferowanym georadarem, umożliwiające pełną obsługę georadaru w warunkach terenowych 3.2 oprogramowanie umożliwiające współpracę z oferowanym odbiornikiem GNSS i umożliwiające pozycjonowanie danych i nawigowanie w terenie w trakcie pomiarów w czasie rzeczywistym 3.3 oprogramowanie umożliwiające bieżąca ocenę wyników pomiaru 3.4 oprogramowanie umożliwiające eksport danych pomiarowych wraz z pozycjonowaniem 3.5 licencja 1 stanowiskowa mobilna 4. Oprogramowanie do przetwarzania analizy i wizualizacji danych georadarowych 4.1 poświadczona i udokumentowana przydatność oprogramowania w przetwarzaniu, analizie i wizualizacji danych dla celów badań archeologicznych, pochodzących z wielokanałowego georadaru zebranych z powierzchni większej niż 1 ha. 4.2 pełna obsługa formatu danych pochodzących z oferowanego georadaru wraz z danymi pozycjonowania 4.3 możliwość kalibracji wzmocnienia sygnału, filtracji i przetwarzania danych georadarowych z parametrami zdefiniowanymi przez użytkownika, oraz obliczania i wyświetlania cięć czasowo-głębokościowych (tzw. time-slices) 4.4 możliwość eksportu przetworzonych danych w postaci przekrojów 2D (echogramów) oraz cięć czasowo-głębokościowych (tzw. time-slices) z georeferencjami 4.5 licencja 1 stanowiskowa mobilna 5. zewnętrzny odbiornik GNSS RTK 5.1 odbiornik umożliwiający współpracę z oferowanym georadarem oraz oprogramowaniem do akwizycji danych w celu zapewnienia dokładnego, bieżącego pozycjonowania danych 5.2 dokładność pracy w trybie RTK: minimum 15 mm 5.3 wbudowany modem GSM 5.4 obsługa standardu NMEA 0183 i port COM umożliwiający strumieniowanie NMEA do urządzeń zewnętrznych 5.5 urządzenie przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych i zgodne ze stopniem ochrony co najmniej IP65 wg. IEC 60529 5.4 urządzenie odporne na wibracje. 5.6 czas pracy na baterii przez minimum 10 godzin 5.6 7 minimum 24 miesięczna gwarancja Część II. pojazd ATV - czterokołowy pojazd użytkowy typu side-by-side 1.1 konstrukcja pojazdu umożliwiająca jednostajne holowanie oferowanego georadaru z prędkością roboczą (dostosowaną do warunków terenowych, w zakresie 5 - 25 km/h) w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka, powierzchnia piaszczysta etc.) 1.2 czterosuwowy silnik spalinowy chłodzony cieczą 1.3 pojemność skokowa silnika nie przekraczająca 600 ccm 1.4 długość całkowita pojazdu: nie więcej niż 300 cm 1.5 szerokość całkowita pojazdu: nie więcej niż 150 cm 1.6 pojazd dwumiejscowy z układem siedzeń typu side-by-side 1.7 elektryczny układ rozrusznika 1.8 gniazdo 12 V 1.9 wspomaganie kierownicy 1.10 napęd 4WD 1.11 zaczep holowniczy (hak) 1.12 masa własna pojazdu w stanie gotowości do jazdy nie przekraczająca 600 kg 1.13 kategoria homologacyjna T3b,zgodnie z rozporządzeniem UE 167/2013, dopuszczająca do poruszania w ruchu drogowym i posiadająca dokumentację umożliwiającą rejestrację pojazdu w Polsce 1.14 minimum 24 miesięczna gwarancja
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34113200 Geländefahrzeuge, 38230000 Elektromagnetisch-geophysikalische Instrumente, 30213100 Tragbare Computer, 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
5. Los
LosLOT-0001
TitelWielokanałowy georadar z terenowym zestawem jezdnym, wraz z kontrolerem przystosowanym do trudnych warunków terenowych, oraz odbiornik GNSS RTK z okablowaniem i oprogramowaniem oraz oprogramowaniem do obróbki danych
Beschreibung1.1 urządzenie umożliwiające realizację nieinwazyjnych badaniach archeologicznych w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka,powierzchnia piaszczysta etc.), na powierzchni większej niż 1 ha 1.2 konstrukcja georadaru przystosowana do prowadzenia wielkopowierzchniowej, wysokorozdzielczej i wysokowydajnej prospekcji w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka, powierzchnia piaszczysta etc.) 1.3 zestaw jezdny o dużej wytrzymałości, odpowiedni do pracy w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka, powierzchnia piaszczysta etc.), kompatybilny z oferowaną anteną georadarową, przystosowany do holowania zestawu pomiarowego za pojazdem, zapewniający kontakt anteny z podłożem podczas pracy, zaopatrzony we wbudowany enkoder. 1.4 minimum 1.2 m efektywnej szerokości pokrycia (skanowania) terenu 1.5 antena ekranowana i przeznaczona do pracy w kontakcie z podłożem 1.6 antena zapewniająca częstotliwość centralną między 400 MHz a 600 MHz 1.7 georadar wielokanałowy; co najmniej 20 kanałów akwizycji danych 1.8 preferowany format danych wyjściowych: minimum 16 bitowy - oceniany w ramach kryteriów oceny ofert 1.9 prędkość robocza pomiaru co najmniej 25 km/h 1.10 aparatura przystosowana do współpracy z zewnętrznym odbiornikiem GNSS RTK w celu zapewnienia precyzyjnego pozycjonowania danych 1.11 konstrukcja umożliwiająca stabilny montaż odbiornika GNSS RTK 1.12 możliwość zasilania napięciem z zewnętrznego źródła zasilania (np. instalacja samochodowa lub akumulator samochodowy 12V) 1.13 zakres temperatury pracy w zakresie od -20 °C do +50 °C 1.14georadar zgodny ze stopniem ochrony co najmniej IP65 wg. IEC 60529 1.15 minimum 24 miesięczna gwarancja 1.16 skrzynia transportowa 2. Wzmocniony kontroler, przystosowany do pracy w warunkach zewnętrznych, umożliwiający pełną obsługę georadaru w terenie 2.1 kontroler kompatybilny z oferowanym georadarem 2.2 kontroler przystosowany do pracy w trudnych warunkach terenowych, zgodny ze stopniem ochrony co najmniej IP65 wg. IEC 60529 i odporny na wibracje 2.3 kontroler zaopatrzony w system operacyjny, umożliwiający uruchomienie oprogramowania do akwizycji danych 2.4 zasilanie sieciowe i bateryjne 2.5 ekran czytelny w warunkach silnego nasłonecznienia 2.6 minimum 24 miesięczna gwarancja 3. Oprogramowanie do akwizycji danych 3.1 oprogramowanie zgodne z oferowanym georadarem, umożliwiające pełną obsługę georadaru w warunkach terenowych 3.2 oprogramowanie umożliwiające współpracę z oferowanym odbiornikiem GNSS i umożliwiające pozycjonowanie danych i nawigowanie w terenie w trakcie pomiarów w czasie rzeczywistym 3.3 oprogramowanie umożliwiające bieżąca ocenę wyników pomiaru 3.4 oprogramowanie umożliwiające eksport danych pomiarowych wraz z pozycjonowaniem 3.5 licencja 1 stanowiskowa mobilna 4. Oprogramowanie do przetwarzania analizy i wizualizacji danych georadarowych 4.1 poświadczona i udokumentowana przydatność oprogramowania w przetwarzaniu, analizie i wizualizacji danych dla celów badań archeologicznych, pochodzących z wielokanałowego georadaru zebranych z powierzchni większej niż 1 ha. 4.2 pełna obsługa formatu danych pochodzących z oferowanego georadaru wraz z danymi pozycjonowania 4.3 możliwość kalibracji wzmocnienia sygnału, filtracji i przetwarzania danych georadarowych z parametrami zdefiniowanymi przez użytkownika, oraz obliczania i wyświetlania cięć czasowo-głębokościowych (tzw. time-slices) 4.4 możliwość eksportu przetworzonych danych w postaci przekrojów 2D (echogramów) oraz cięć czasowo-głębokościowych (tzw. time-slices) z georeferencjami 4.5 licencja 1 stanowiskowa mobilna 5. zewnętrzny odbiornik GNSS RTK 5.1 odbiornik umożliwiający współpracę z oferowanym georadarem oraz oprogramowaniem do akwizycji danych w celu zapewnienia dokładnego, bieżącego pozycjonowania danych 5.2 dokładność pracy w trybie RTK: minimum 15 mm 5.3 wbudowany modem GSM 5.4 obsługa standardu NMEA 0183 i port COM umożliwiający strumieniowanie NMEA do urządzeń zewnętrznych 5.5 urządzenie przystosowane do pracy w trudnych warunkach terenowych i zgodne ze stopniem ochrony co najmniej IP65 wg. IEC 60529 5.4 urządzenie odporne na wibracje. 5.6 czas pracy na baterii przez minimum 10 godzin 5.6 7 minimum 24 miesięczna gwarancja
Interne KennungZPU 3/IAEPAN/26 część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38230000 Elektromagnetisch-geophysikalische Instrumente, 30213100 Tragbare Computer, 48461000 Analyse- oder Wissenschaftssoftwarepaket, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
Menge1 Stück
LosLOT-0002
TitelCzęść II Pojazd ATV - czterokołowy pojazd użytkowy typu side-by side
Beschreibung1.1 konstrukcja pojazdu umożliwiająca jednostajne holowanie oferowanego georadaru z prędkością roboczą (dostosowaną do warunków terenowych, w zakresie 5 - 25 km/h) w trudnym terenie na powierzchniach nieutwardzonych (np. pole uprawne, łąka, powierzchnia piaszczysta etc.) 1.2 czterosuwowy silnik spalinowy chłodzony cieczą 1.3 pojemność skokowa silnika nie przekraczająca 600 ccm 1.4 długość całkowita pojazdu: nie więcej niż 300 cm 1.5 szerokość całkowita pojazdu: nie więcej niż 150 cm 1.6 pojazd dwumiejscowy z układem siedzeń typu side-by-side 1.7 elektryczny układ rozrusznika 1.8 gniazdo 12 V 1.9 wspomaganie kierownicy 1.10 napęd 4WD 1.11 zaczep holowniczy (hak) 1.12 masa własna pojazdu w stanie gotowości do jazdy nie przekraczająca 600 kg 1.13 kategoria homologacyjna T3b,zgodnie z rozporządzeniem UE 167/2013, dopuszczająca do poruszania w ruchu drogowym i posiadająca dokumentację umożliwiającą rejestrację pojazdu w Polsce 1.14 minimum 24 miesięczna gwarancja
Interne KennungZPU 3/IAEPAN/26 część 2
Haupteinstufung (cpv): 34113200 Geländefahrzeuge