2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie długoterminowego kredytu przeznaczonego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego wynikającego z realizacji inwestycji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie długoterminowego kredytu przeznaczonego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego wynikającego z realizacji inwestycji. Kwota kredytu: 18 500 000,00 zł. (słownie złotych: osiemnaście milionów pięćset tysięcy złotych 00/100). Okres obowiązywania umowy – spłata kredytu do dnia 30.09.2038 r. Wypłata kredytu w transzach, o wysokości i terminach uzależnionych od potrzeb Zamawiającego, w terminie do dnia 31.12.2025 r. na rachunek wskazany przez Zamawiającego. Karencja w spłacie kapitału kredytu trwa do dnia 31.12.2028 r. Termin spłaty pierwszej raty kapitału kredytu ustala się na dzień 31.12.2028 r. Spłata kapitału kredytu będzie odbywać się kwartalnie, w ostatnim dniu każdego kwartału kalendarzowego (40 rat), w okresie 10 lat (łącznie okres kredytowania 13 lat). Oprocentowanie kredytu będzie liczone na podstawie stawki bazowej – WIBOR 3M. Odsetki od wysokości zadłużenia naliczane oraz spłacane będą w kwartalnych okresach obrachunkowych. Za dzień wypłaty/uruchomienia kredytu uznaje się dzień zaksięgowania środków na rachunku Zamawiającego. Odsetki będą naliczane od wysokości i czasu faktycznie wykorzystanych środków. Przy obliczaniu odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w ciągu roku. Pierwsza płatność odsetek nastąpi na koniec kwartału kalendarzowego, w którym przekazano pierwszą transzę kredytu. Spłata kapitału powinna być rozłożona na 40 równych rat w wysokości 462 500,00 zł. Zabezpieczenie spłaty kredytu: weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową, podpisane przez reprezentację Zarządu Powiatu. Zamawiający nie przewiduje prowizji z tytułu udzielenia kredytu. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania kredytu w całości, w tym przypadku Wykonawca rozłoży wykorzystany kredyt na równe kwartalne raty zachowując okres karencji i termin spłaty kredytu i przedstawi Zamawiającemu nowy harmonogram spłaty pozostałej części kredytu. Wykonawca nie będzie pobierał z tego tytułu prowizji lub opłat. Zamawiający z tytułu zaciągnięcia i obsługi kredytu pokrywa koszty wyłącznie związane z odsetkami (stawka bazowa WIBOR 3M + (-) marża Wykonawcy). Wszystkie pozostałe czynności wykonywane przy zaciągnięciu i obsłudze kredytu przez Wykonawcę są bezpłatne dla Zamawiającego, w szczególności: z tytułu uruchomienia i postawienia do dyspozycji Zamawiającego kredytu (tzw. prowizja przygotowawcza), przekazywanie środków pieniężnych z tytułu kredytu, wystawienie opinii bankowej dotyczącej realizacji przez Zamawiającego zobowiązań z tyt. kredytu. Marża Wykonawcy nie może ulec zmianie w czasie trwania Umowy, z zastrzeżeniem okoliczności o których mowa w art. 436 p. 4 Pzp Wykonawca zobowiązuje się do przekazania całości lub części kredytu maksymalnie w ciągu trzech dni roboczych po złożeniu wniosku przez Zamawiającego na rachunek budżetu Powiatu Lubelskiego. Wykonawca zobowiązuje się, że na co najmniej 10 dni roboczych przed terminem spłaty odsetek oraz rat kapitałowych poinformuje na piśmie (e-mailem) Zamawiającego o wysokości i terminie spłaty odsetek oraz kapitału i przedstawi nr konta, na który należy przekazać środki finansowe. Informacja dotyczyć ma wysokości odsetek i kapitału w oparciu o stan zadłużenia na dzień poprzedzający dzień otrzymania przez Zamawiającego tej informacji. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części – zamówienie niepodzielne w rozumieniu art. 25 ust. 2 Pzp oraz art. 379 § 2 Kodeksu cywilnego. Zgodnie zgodnie z intencją Ustawodawcy, podział zamówienia na części ma spowodować umożliwienie w udziale w postępowaniu większej liczby oferentów i zwiększenie konkurencji. W przypadku przedmiotowego postępowania, nie dotyczy ono rynku MSP, udział w nim mogą wziąć wyłącznie banki, zarzut ograniczenia konkurencji, w związku z niepodzieleniem zamówienia na części, jest bezprzedmiotowy. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia - 8 144 748,08 zł
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia: udzielenie długoterminowego kredytu przeznaczonego na finansowanie planowanego deficytu budżetowego wynikającego z realizacji inwestycji. Kwota kredytu: 18 500 000,00 zł. (słownie złotych: osiemnaście milionów pięćset tysięcy złotych 00/100). Okres obowiązywania umowy – spłata kredytu do dnia 30.09.2038 r. Wypłata kredytu w transzach, o wysokości i terminach uzależnionych od potrzeb Zamawiającego, w terminie do dnia 31.12.2025 r. na rachunek wskazany przez Zamawiającego. Karencja w spłacie kapitału kredytu trwa do dnia 31.12.2028 r. Termin spłaty pierwszej raty kapitału kredytu ustala się na dzień 31.12.2028 r. Spłata kapitału kredytu będzie odbywać się kwartalnie, w ostatnim dniu każdego kwartału kalendarzowego (40 rat), w okresie 10 lat (łącznie okres kredytowania 13 lat). Oprocentowanie kredytu będzie liczone na podstawie stawki bazowej – WIBOR 3M. Odsetki od wysokości zadłużenia naliczane oraz spłacane będą w kwartalnych okresach obrachunkowych. Za dzień wypłaty/uruchomienia kredytu uznaje się dzień zaksięgowania środków na rachunku Zamawiającego. Odsetki będą naliczane od wysokości i czasu faktycznie wykorzystanych środków. Przy obliczaniu odsetek przyjmuje się rzeczywistą liczbę dni w ciągu roku. Pierwsza płatność odsetek nastąpi na koniec kwartału kalendarzowego, w którym przekazano pierwszą transzę kredytu. Spłata kapitału powinna być rozłożona na 40 równych rat w wysokości 462 500,00 zł. Zabezpieczenie spłaty kredytu: weksel „in blanco” wraz z deklaracją wekslową, podpisane przez reprezentację Zarządu Powiatu. Zamawiający nie przewiduje prowizji z tytułu udzielenia kredytu. Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania kredytu w całości, w tym przypadku Wykonawca rozłoży wykorzystany kredyt na równe kwartalne raty zachowując okres karencji i termin spłaty kredytu i przedstawi Zamawiającemu nowy harmonogram spłaty pozostałej części kredytu. Wykonawca nie będzie pobierał z tego tytułu prowizji lub opłat. Zamawiający z tytułu zaciągnięcia i obsługi kredytu pokrywa koszty wyłącznie związane z odsetkami (stawka bazowa WIBOR 3M + (-) marża Wykonawcy). Wszystkie pozostałe czynności wykonywane przy zaciągnięciu i obsłudze kredytu przez Wykonawcę są bezpłatne dla Zamawiającego, w szczególności: z tytułu uruchomienia i postawienia do dyspozycji Zamawiającego kredytu (tzw. prowizja przygotowawcza), przekazywanie środków pieniężnych z tytułu kredytu, wystawienie opinii bankowej dotyczącej realizacji przez Zamawiającego zobowiązań z tyt. kredytu. Marża Wykonawcy nie może ulec zmianie w czasie trwania Umowy, z zastrzeżeniem okoliczności o których mowa w art. 436 p. 4 Pzp Wykonawca zobowiązuje się do przekazania całości lub części kredytu maksymalnie w ciągu trzech dni roboczych po złożeniu wniosku przez Zamawiającego na rachunek budżetu Powiatu Lubelskiego. Wykonawca zobowiązuje się, że na co najmniej 10 dni roboczych przed terminem spłaty odsetek oraz rat kapitałowych poinformuje na piśmie (e-mailem) Zamawiającego o wysokości i terminie spłaty odsetek oraz kapitału i przedstawi nr konta, na który należy przekazać środki finansowe. Informacja dotyczyć ma wysokości odsetek i kapitału w oparciu o stan zadłużenia na dzień poprzedzający dzień otrzymania przez Zamawiającego tej informacji. Zamawiający nie podzielił zamówienia na części – zamówienie niepodzielne w rozumieniu art. 25 ust. 2 Pzp oraz art. 379 § 2 Kodeksu cywilnego. Zgodnie zgodnie z intencją Ustawodawcy, podział zamówienia na części ma spowodować umożliwienie w udziale w postępowaniu większej liczby oferentów i zwiększenie konkurencji. W przypadku przedmiotowego postępowania, nie dotyczy ono rynku MSP, udział w nim mogą wziąć wyłącznie banki, zarzut ograniczenia konkurencji, w związku z niepodzieleniem zamówienia na części, jest bezprzedmiotowy. Kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia - 8 144 748,08 zł
Interne Kennung: IGM-ZP.272.41.2025.EP