337991-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Siewierz
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Siewierz
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy, znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Siewierz. W zakres usługi wchodzić będzie również wyposażenie, odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Siewierzu przy ul. Ściegna 11. 2. Gmina zobowiązana jest do osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania szczególnej staranności w realizowaniu zadań objętych przedmiotem umowy, umożliwiając Gminie osiągnięcie tych poziomów, a także do przygotowania odpadów do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niż recykling oraz ograniczenia odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, przekazywanych do składowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamawiający zobowiązuje się współpracować przy realizacji zamówienia, m. in. poprzez działania kontrolne. 3. Wykonawca będzie zobowiązany do przestrzegania obowiązujących w czasie trwania umowy przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy z dnia 11 września 2015 r., o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r., o bateriach i akumulatorach oraz wydanych na podstawie ww. ustaw aktów wykonawczych. 4. Wszystkie odebrane niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne należy przekazywać bezpośrednio do Instalacji komunalnej, o której mowa w art. 35 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, która została wskazana w złożonej ofercie wraz ze zmianami i innymi lokalizacjami wskazanymi w trakcie realizacji umowy. 5. W zakresie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy, znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Siewierz i odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Siewierzu, do obowiązków Wykonawcy należeć będzie odbiór i zagospodarowanie każdej ilości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i odpadów komunalnych zebranych selektywnie oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w PSZOK-u. 6. Wykonawca, realizując usługę odbioru odpadów zebranych selektywnie, każdorazowo będzie dostarczał właścicielom nieruchomości worki na odpady zebrane selektywnie w systemie minimum 1:1, czyli ilość i rodzaj worków dostarczonych musi wynosić nie mniej niż ilość worków odebranych. 7. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru „u źródła” każdej ilości odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny: papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, bioodpadów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych. 8. Do obowiązku Wykonawcy będzie należało odbieranie i zagospodarowanie pozostałych selektywnie zbieranych odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz przez właścicieli nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy, zgromadzonych w PSZOK-u. Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania odpadów niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o zapełnieniu pojemnika nie później niż następnego dnia po otrzymaniu zgłoszenia będącego dniem otwarcia PSZOK-u. 9. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia odrębnej dokumentacji dla odpadów przyjętych z PSZOK-u. 10. Zamawiający będzie zobowiązany do przygotowania, w tym odpowiedniego spakowania/zabezpieczenia odpadów komunalnych odbieranych z PSZOK-u, zgodnie z wymaganiami instalacji, do których zostaną one przekazane celem zagospodarowania. 11. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć do PSZOK-u worki na odpady segregowane, z których będą korzystać właściciele nieruchomości objęci systemem w sytuacji, gdy wytworzą więcej odpadów, stosownie do potrzeb. Worki należy dostarczyć do 24 godzin od otrzymania informacji o ich braku. 12. Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego zapewnienia palet, stretchu, worków lub innych opakowań na odpady np. leki, baterie, wymagające specjalistycznego opakowania przed odbiorem z PSZOK-u. 13. Odbiór i zagospodarowanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych przyjętych w PSZOK wytworzonych poza terenami budów, na nieruchomościach zamieszkałych, z remontów prowadzonych we własnym zakresie. Zagospodarowanie odpadów nastąpi zgodnie z art. 101a ustawy o odpadach – Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia wysegregowania z wytworzonych przez osobę fizyczną odpadów budowlanych i rozbiórkowych na co najmniej: drewno, metal, szkło, tworzywa sztuczne, gips i odpady mineralne, w tym betonu, cegły, płytki i materiały ceramiczne oraz kamienie w celu zapewnienia przydatności do przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub innego odzysku, chyba że wysegregowanie nie jest technologicznie możliwe lub brak wysegregowania pozwala na przygotowanie do ponownego użycia, recykling lub inny odzysk. 14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli wagi odpadów odbieranych i zbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a znajdują się domki letniskowe w zakresie niezbędnym do stwierdzenia poprawności wykonywania umowy. 15. Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia kontroli wagi odpadów na wadze zlokalizowanej na terenie Miasta i Gminy Siewierz. Lokalizacja wagi zostanie wskazana przez Zamawiającego przed kontrolą i nie wymaga wcześniejszych ustaleń z Wykonawcą. 16. W trakcie realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów prawa, w tym prawa miejscowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach.
Interne KennungRIZP.271.9.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy, znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Siewierz. W zakres usługi wchodzić będzie również wyposażenie, odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Siewierzu przy ul. Ściegna 11. 2. Gmina zobowiązana jest do osiągnięcia odpowiednich poziomów recyklingu. Wykonawca zobowiązany jest do zachowania szczególnej staranności w realizowaniu zadań objętych przedmiotem umowy, umożliwiając Gminie osiągnięcie tych poziomów, a także do przygotowania odpadów do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niż recykling oraz ograniczenia odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, przekazywanych do składowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamawiający zobowiązuje się współpracować przy realizacji zamówienia, m. in. poprzez działania kontrolne. 3. Wykonawca będzie zobowiązany do przestrzegania obowiązujących w czasie trwania umowy przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, ustawy z dnia 11 września 2015 r., o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym ustawy z dnia 24 kwietnia 2009 r., o bateriach i akumulatorach oraz wydanych na podstawie ww. ustaw aktów wykonawczych. 4. Wszystkie odebrane niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne należy przekazywać bezpośrednio do Instalacji komunalnej, o której mowa w art. 35 ust. 6 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, która została wskazana w złożonej ofercie wraz ze zmianami i innymi lokalizacjami wskazanymi w trakcie realizacji umowy. 5. W zakresie usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz od właścicieli nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy, znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Siewierz i odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Siewierzu, do obowiązków Wykonawcy należeć będzie odbiór i zagospodarowanie każdej ilości niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i odpadów komunalnych zebranych selektywnie oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zebranych w PSZOK-u. 6. Wykonawca, realizując usługę odbioru odpadów zebranych selektywnie, każdorazowo będzie dostarczał właścicielom nieruchomości worki na odpady zebrane selektywnie w systemie minimum 1:1, czyli ilość i rodzaj worków dostarczonych musi wynosić nie mniej niż ilość worków odebranych. 7. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru „u źródła” każdej ilości odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny: papieru, metalu, tworzyw sztucznych, szkła, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, bioodpadów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych. 8. Do obowiązku Wykonawcy będzie należało odbieranie i zagospodarowanie pozostałych selektywnie zbieranych odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz przez właścicieli nieruchomości, na których znajduje się domek letniskowy, zgromadzonych w PSZOK-u. Wykonawca zobowiązany będzie do odbierania odpadów niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o zapełnieniu pojemnika nie później niż następnego dnia po otrzymaniu zgłoszenia będącego dniem otwarcia PSZOK-u. 9. Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia odrębnej dokumentacji dla odpadów przyjętych z PSZOK-u. 10. Zamawiający będzie zobowiązany do przygotowania, w tym odpowiedniego spakowania/zabezpieczenia odpadów komunalnych odbieranych z PSZOK-u, zgodnie z wymaganiami instalacji, do których zostaną one przekazane celem zagospodarowania. 11. Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć do PSZOK-u worki na odpady segregowane, z których będą korzystać właściciele nieruchomości objęci systemem w sytuacji, gdy wytworzą więcej odpadów, stosownie do potrzeb. Worki należy dostarczyć do 24 godzin od otrzymania informacji o ich braku. 12. Wykonawca jest zobowiązany do bieżącego zapewnienia palet, stretchu, worków lub innych opakowań na odpady np. leki, baterie, wymagające specjalistycznego opakowania przed odbiorem z PSZOK-u. 13. Odbiór i zagospodarowanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych przyjętych w PSZOK wytworzonych poza terenami budów, na nieruchomościach zamieszkałych, z remontów prowadzonych we własnym zakresie. Zagospodarowanie odpadów nastąpi zgodnie z art. 101a ustawy o odpadach – Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia wysegregowania z wytworzonych przez osobę fizyczną odpadów budowlanych i rozbiórkowych na co najmniej: drewno, metal, szkło, tworzywa sztuczne, gips i odpady mineralne, w tym betonu, cegły, płytki i materiały ceramiczne oraz kamienie w celu zapewnienia przydatności do przygotowania do ponownego użycia, recyklingu lub innego odzysku, chyba że wysegregowanie nie jest technologicznie możliwe lub brak wysegregowania pozwala na przygotowanie do ponownego użycia, recykling lub inny odzysk spoczywa na następnym posiadaczu odpadów. 14. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli wagi odpadów odbieranych i zbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a znajdują się domki letniskowe w zakresie niezbędnym do stwierdzenia poprawności wykonywania umowy. 15. Zamawiający zastrzega sobie prawo przeprowadzenia kontroli wagi odpadów na wadze zlokalizowanej na terenie Miasta i Gminy Siewierz. Lokalizacja wagi zostanie wskazana przez Zamawiającego przed kontrolą i nie wymaga wcześniejszych ustaleń z Wykonawcą. 16. W trakcie realizacji zadania Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów prawa, w tym prawa miejscowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach.