338277-2026 - Wettbewerb
Polen – Zubereitung von Mahlzeiten – Przetarg nieograniczony na wykonanie usługi sporządzenia poza siedzibą oraz dostarczenie do oddziałów szpitalnych posiłków dla pacjentów Zamawiającego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzetarg nieograniczony na wykonanie usługi sporządzenia poza siedzibą oraz dostarczenie do oddziałów szpitalnych posiłków dla pacjentów Zamawiającego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi sporządzenie poza siedzibą oraz dostarczenie do oddziałów szpitalnych Zamawiającego.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZastosowanie procedury przyspieszonej wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji zadań Zamawiającego, tj. usługi sporządzenia poza siedzibą oraz dostarczenie do oddziałów szpitalnych posiłków dla pacjentów Zamawiającego, kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania Szpitala. W dniu 11.02.2026 r. Zamawiający odstąpił od umowy nr DZP.2345.221.2025 zawartej z dotychczasowym Wykonawcą, z przyczyn leżących po jego stronie, tj. nienależyte wykonywanie. Sytuacja ta miała charakter nagły i była niezależna od Zamawiającego, a jednocześnie nie była możliwa do przewidzenia na etapie planowania zamówienia. Brak niezwłocznego udzielenia zamówienia skutkowałby przerwą w realizacji usługi, co mogłoby doprowadzić do realnego zagrożenia dla ciągłości działania Szpitala, w szczególności ciągłości świadczeń zdrowotnych. Zamawiający ogłosił postępowanie w dniu 25.03.2026 r., jednakże w dniu 29.04.2026 r. zostało unieważnione na podstawie wystąpienia przesłanki określonej w art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, tj. powodem faktycznym unieważnienia postępowania w zakresie jest wystąpienie okoliczności, w której złożone oferty podlegały odrzuceniu. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert nie narusza zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Mając na uwadze powyższe, spełnione zostały przesłanki zastosowania procedury przyspieszonej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi sporządzenie poza siedzibą oraz dostarczenie do oddziałów szpitalnych Zamawiającego
Optionen
Beschreibung der OptionenZAMAWIAJĄCY NIE PRZEWIDUJE OPCJI