338516-2025 - Wettbewerb
Polen – Notfalleinsatzfahrzeuge – Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych, awarii chemiczno-ekologicznych oraz sanitarno-epidemiologicznych dla OSP Główczyce.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych, awarii chemiczno-ekologicznych oraz sanitarno-epidemiologicznych dla OSP Główczyce.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego (dalej może być użyta skrócona nazwa: „samochód”) z stałym napędem 4x4 dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Główczycach, zgodnie z wymaganiami załącznika nr 1a do SWZ – opisu przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung1/ZP/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144200 Notfalleinsatzfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungWymagania i warunki ogólne dostawy przedmiotu zamówienia: 1.1. Przedmiot zamówienia winien spełniać następujące wymagania: a) rok produkcji (podwozie, nadwozie) nie starszy niż 2025 r, b) silnik o mocy nie mniejszej niż 299 KM, c) skrzynia biegów automatyczna – ilość przełożeń do przodu nie mniej niż 12 d) silnik i podwozie z kabiną pochodzące od tego samego producenta, e) silnik o zapłonie samoczynnym, posiadający aktualne normy ochrony środowiska (czystości spalin) spełniający normę emisji spalin - min. Euro 6. Szczegółowo minimalne wymagania dotyczące parametrów technicznych i wyposażenia średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z stałym napędem 4x4 określono w załączniku 1a do specyfikacji warunków zamówienia. 1.2. Oferowany samochód i wyposażenie muszą być nowe i zgodne z obowiązującymi normami oraz posiadać komplet dokumentacji techniczno-eksploatacyjnej. 1.3. Oferowany przez Wykonawcę samochód powinien być produktem wysokiej jakości, musi być fabrycznie nowy, nieużywany i wolny od wad materiałowych i prawnych oraz musi spełniać minimalne wymagania w zakresie parametrów technicznych i jakościowych określonych w Załączniku nr 1a do SWZ, odpowiednio dla danej części. 1.4. Oferowany samochód musi pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji zgodnie z wymaganiami producenta. 1.3. Samochód, jako pojazd specjalny, musi spełniać wszystkie wymagania określone przez polskie przepisy prawa i normy, w szczególności: a) pojazd zabudowany i wyposażony spełniający minimalne wymagania: - polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy, - Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2024 r. poz. 502), - Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007r. Nr 143 poz. 1002), - Rozporządzenia Ministrów: Spraw Wewnętrznych, Obrony Narodowej, Finansów oraz Sprawiedliwości z dnia 22 marca 2019 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów specjalnych i pojazdów używanych do celów specjalnych Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, kontroli skarbowej, Służby Celnej, Służby Więziennej, i straży pożarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 594 z późn. zm.), - spełniać minimalne wymagania dla klasy średniej M (wg PN-EN 1846-1), - spełniać minimalne wymagania dla kategorii 2 - uterenowionej (wg PN-EN 1846-1). b) pojazd musi posiadać ważne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej na terenie Polski wydane na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r. Nr 143, poz. 1002, ze zm). Świadectwo dopuszczenia dostarczone najpóźniej na dzień odbioru samochodu. c) pojazd oznakowany numerami operacyjnymi Państwowej Straży Pożarnej zgodnie z zarządzeniem nr 3 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 9 marca 2021 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Dodatkowo wykonawca umieści na pojeździe numery operacyjne oraz logo projektu dofinansowującego. Wzory numerów oraz logo do umieszczenia na pojeździe zostaną dostarczone przez zamawiającego po podpisaniu umowy. Ponadto Wykonawca oznakuje tył zabudowy (bez żaluzji) żółtymi (RAL 1026) i czerwonymi (RAL 3000), naprzemiennie pasami wg wzoru ”jodełki”, taśmą odblaskową typu „plaster miodu” (szczegóły do uzgodnienia na etapie produkcji). 1.4. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji dostawy. 1.5. Wraz z samochodem Wykonawca dostarczy: a) instrukcji obsługi w języku polskim lub z tłumaczeniem na j. polski do podwozia samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia, b) aktualne świadectwo dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej dla pojazdu, c) dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. 1.6. Po odbiorze, samochód powinien być gotowy do poprawnej, bezawaryjnej pracy w zakresie wszystkich składowych elementów i funkcji, zgodnie z opisem tych elementów w załączniku nr 1a do SWZ.