See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Grupa zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.07.2025r. do 30.06.2026r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz kompleksowa dostawa (dostawa wraz z usługą dystrybucji) energii elektrycznej od dnia 01.07.2025r. do dnia 30.06.2026r.o łącznym szacowanym wolumenie (zamówienie podstawowe) 11 844,18 MWh. 2. Dane dotyczące ilości energii elektrycznej podlegającej zakupowi mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej, z uwzględnieniem podjętych przez zamawiającego działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz szacunkowej ilości energii elektrycznej wytworzonej w Mikroinstalacjach i wykorzystanej przez Prosumentów (szacowana autokonsumpcja). Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii oraz usługi przesyłu zgodnie z obowiązującą Taryfą OSD. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierza nabyć i nie obejmuje energii wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji.
Vorherige Bekanntmachung: 128683-2025
Interne Kennung: PGK/01/2025/EE
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o łącznym szacowanym wolumenie (zamówienie podstawowe) – 7 941,66 MWh do 615 PPE. Dane o wolumenie energii elektrycznej stanowiącej przedmiot umowy – mają charakter szacunkowy. 2. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 3. Szczegółowy opis PPE stanowi Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w okresie 01.07.2025r. do 30.06.2026r. z zastrzeżeniem możliwego wystąpienia odmiennych okresów dostaw dla poszczególnych PPE (zgodnie z opisem w wykazie PPE).
Interne Kennung: część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Prawo opcji – Gmina Fabianki 1) W ramach opcji zamawiający zastrzega możliwość realizacji dostaw energii elektrycznej w okresie od 01.07.2025r. do 30.09.2025r do 4 obiektów, które nie zostały objęte zamówieniem podstawowym – szczegółowy opis PPE znajduje się w Załączniku 1e do SWZ. 2) Opcja może mieć zastosowanie zarówno do pojedynczego obiektu, jak i do wszystkich czterech. 3) Zamawiający planuje przeprowadzenie inwestycji polegającej na montażu instalacji fotowoltaicznej i uzyskanie statusu Prosumenta. Prawo opcji będzie miało zastosowanie w sytuacji, gdy zamawiający nie zamontuje i nie podłączy instalacji fotowoltaicznej do sieci OSD w terminie umożliwiającym uzyskanie statusu Prosumenta z dniem 01.07.2025r. 4) Skorzystanie przez zamawiającego z opcji nastąpi poprzez złożenie wykonawcy Oświadczenia/ oświadczeń o skorzystaniu z uprawnienia określającego zakres opcji (wskazanie okresu dostaw oraz przewidywanego wolumenu energii). Oświadczenie złożone zostanie na piśmie bądź w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym) na adres e-mail wykonawcy wskazany w Umowie sprzedaży energii elektrycznej 5) W wyniku skorzystania z prawa opcji w maksymalnym zakresie zwiększeniu może ulec wolumen zakupionej energii maksymalnie o 15,46 MWh. 6) Warunki realizacji prawa opcji opisane zostały w Załączniku nr 9a do SWZ (Projektowane postanowienia umowy sprzedaży energii elektrycznej). 7) Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem zamawiającego a nie zobowiązaniem wobec wykonawcy 2. Prawo opcji – Gmina Lubawa 1) W ramach opcji zamawiający zastrzega możliwość realizacji dostaw energii elektrycznej do 1 obiektu w okresie od 01.09.2025r. do 31.12.2025r. – szczegółowy opis PPE znajduje się w Załączniku 1e do SWZ. 2) W ramach zamówienia podstawowego przewidziano dostawy w okresie od 01.07.2025 do 31.08.2025r. 3) Zamawiający planuje przeprowadzenie inwestycji polegającej na montażu instalacji fotowoltaicznej i uzyskanie statusu Prosumenta. Prawo opcji będzie miało zastosowanie w sytuacji, gdy zamawiający nie zamontuje i nie podłączy instalacji fotowoltaicznej do sieci OSD w terminie umożliwiającym uzyskanie statusu Prosumenta od dnia 01.09.2025r. 4) Skorzystanie przez zamawiającego z opcji nastąpi poprzez złożenie wykonawcy Oświadczenia o skorzystaniu z uprawnienia określającego zakres opcji (wskazanie okresu dostaw oraz przewidywanego wolumenu energii). Oświadczenie złożone zostanie na piśmie bądź w formie elektronicznej (postać elektroniczna opatrzona podpisem kwalifikowanym) na adres e-mail wykonawcy wskazany w Umowie sprzedaży energii elektrycznej 5) W wyniku skorzystania z prawa opcji w maksymalnym zakresie zwiększeniu może ulec wolumen zakupionej energii maksymalnie o 4,96 MWh. 6) Warunki realizacji prawa opcji opisane zostały w Załączniku nr 9a do SWZ (Projektowane postanowienia umowy sprzedaży energii elektrycznej). 7) Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem zamawiającego a nie zobowiązaniem wobec wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb oświetlenia drogowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o łącznym szacowanym wolumenie – 1 954,05 MWh do 257 PPE. Dane o wolumenie energii stanowiącego przedmiot umowy – mają charakter szacunkowy. 2. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 3. Szczegółowy opis punktu poboru (PPE) stanowi Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w okresie 01.07.2025r. do 30.06.2026r. z zastrzeżeniem możliwego wystąpienia odmiennych okresów dostaw dla poszczególnych PPE (zgodnie z opisem w wykazie PPE).
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 zamówienia - Dostawa energii elektrycznej - Miasto Łęczyca - Prosumenci
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów Miasta Łęczycy z instalacją PV o łącznym szacowanym wolumenie – 237,51 MWh do 7 PPE oraz usługa bilansowania energii elektrycznej wprowadzonej do sieci przez odbiorców z instalacją PV. Dane o wolumenie energii elektrycznej charakter szacunkowy. 2. Szczegółowy opis punktu poboru (PPE) stanowi Załączniku nr 1c do SWZ. 3. W obiektach odbiorcy posiadają status Prosumenta (przy czym umowy są rozdzielone), a rozliczenie energii elektrycznej wprowadzonej do sieci OSD odbywa się w systemie net-billing. 4. Wskazana w pkt 1 ilość energii elektrycznej stanowi wolumen jaki zamawiający planuje zakupić od wykonawcy i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacjach zamawiającego i zużytej na własne potrzeby (autokonsumpcja). 5. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 6. Dostawy realizowane będą w okresie 01.07.2025r. do 30.06.2026r.
Interne Kennung: część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 zamówienia - Kompleksowa dostawa energii elektrycznej - Prosumenci
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej (dostawa wraz z usługą dystrybucji) o szacowanym wolumenie – 1 710,96 MWh. Wskazana powyżej ilość energii elektrycznej stanowi wolumen, jaki zamawiający planuje zakupić od wykonawcy i nie obejmuje energii elektrycznej wyprodukowanej w instalacjach OZE i zużytej na własne potrzeby odbiorców (autokonsumpcja) 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 18 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1d do SWZ. 4. We wszystkich obiektach odbiorcy posiadają status Prosumenta.
Interne Kennung: część 4